קטינה הגישה תלונה על אונס נגד הסוכן שהפליל את מיכאל טנסקי

שתף כתבה עם חברים

מספר שעות לאחר הגשת התלונה פשטו בלשים על הבית של הקטינה ואמה, כבלו אותן באזיקים והוליכו אותן לתחנת המשטרה, שם הטיחו בהן כי הן נשלחו על ידי ארגון הפשע כדי לערער את אמינות הסוכן, אלא שראיות לכך לא היו והמשטרה נאלצה לשחרר אותן והוזהרה על ידי בית המשפט

מעצרו של אחד החשודים בפרשה (צילום: משטרה)

משטרת אשדוד נדרשת לחקור תלונה שהגישה קטינה מאשדוד נגד הסוכן הסמוי שהפליל את מיכאל טנסקי ושניים מאנשיו, כך נודע ל"פוסטה".
לפי התלונה, הסוכן היה מעורב בעבירות מין כלפי הקטינה תוך שימוש בסמים, אבל במשטרה טוענים כי מדובר בתלונת שווא אשר נועדה לפגוע באמינות הסוכן על רקע העדויות שלו נגד טנסקי.
עקב הכעס של השוטרים על המתלוננת ואמה, הם עצרו אותן בחשד שווא של שימוש בסמים וכבלו אותן בפומבי לעיני השכנים, ובמשך שעות ארוכות חקרו אותן בתחנת המשטרה.
רק בזכות התערבות הסנגורית של השתיים, עו"ד עינת סופר-בסרגליק, שעתרה לבית המשפט נגד העיכוב המיותר השוטרים נאלצו לשחרר את השתיים.

טנסקי נחשב לגורם פשיעה בולט בשנים האחרונות. על הרקע הזה, בתום חקירה של ימ"ר לכיש הופעל נגדו סוכן סמוי, מה שהניב בחודש אוקטובר אשתקד כתבי אישום נגד טנסקי ונגד שניים מהמאבטחים שלו, בעבירות סחיטה מתמשכת של מוכר למשטרה אשר היה מעורה בסצינת הפשיעה בדרום. לפי כתב האישום, הבחור הסתבך בחוב של מאות אלפי שקלים עקב עסקאות קנאביס, ובמסגרת נסיונות הגבייה של החוב נטען כי טנסקי היה מעורב בחטיפת החברה של החייב, תוך שהוא מאיים לקבור אותה בדיונות של פארק לכיש. במודיעין המשטרה הבינו שהבחור נסחט והצליחו לגייס אותו לתעד את טנסקי ואחרים בסדרה של עבירות פליליות.
ההליך המשפטי נגד השלושה מתנהל בימים אלו.

לאתר "פוסטה" נודע כי הסוכן עומד כעת במרכזה של חקירה חדשה אשר מתנהלת נגדו בתחנה אשדוד, ועניינה בעילת קטינה והדחה שלה לשימוש בסמים.
התלונה הוגשה בחודש ינואר על ידי קטינה כבת 17 וחצי במשטרת אשקלון, ולעדות שלה הצטרפה גם אמה אשר העידה כי בתה ספרה לה על מערכת היחסים הזו בזמן אמת.
התיק הועבר לחקירה בתחנת אשדוד, שכן הסוכן הוא תושב אשדוד במקור אשר שוהה כעת במסתור אי שם, ואילו הקטינה שהיא מאשקלון במקור התגוררה אז בעיר אשדוד.

לפי התלונה, לפני כשנה וחצי (טרם גיוסו כסוכן סמוי, "פוסטה"), מי שהפך לסוכן ניהל מערכת יחסים אינטימית עם המתלוננת, שהיתה אז קטינה בת 16 בלבד. במהלך ההיכרות ביניהם, טוענת הקטינה, הוא נתן לה להשתמש בסמים וביצע בה עבירות מין, בעל כורחה.

חלפו מספר שבועות מאז הגשת התלונה עד שהקטינה זומנה לעימות בתחנת המשטרה, בינה לבין הסוכן שמאובטח על ידי המשטרה. במהלך העימות היא הטיחה בו כי הוא ניצל את תמימותה, נתן לה סמים וקיים איתה יחסי מין בניגוד לרצונה כאשר היתה מסוממת. הסוכן הודה שקיים עימה מגע מיני, אך טען שסבר כי היא בת 18.

בסיום העימות עזבה הקטינה את תחנת המשטרה וחזרה לביתה, אלא שעוד באותו היום הגיעו בלשי משטרה אל בית משפחתה של הקטינה והודיעו לה ולאמה כי שתיהן עצורות בחשד לביצוע עבירה של החזקת סמים, הבלשים אזקו אותן בידיים וברגליים והובילו אותן לתחנת המשטרה באשדוד. לטענת הסנגורית של הקטינה, המעצר בוצע בניגוד לכל דין, כחלק מנסיון להלך אימים על מתלוננות בעבירות מין, וללא צו של בית משפט.

מיכאל טנסקי בעת הארכת מעצרו בבית המשפט (צילום: פוסטה)

במהלך החקירה שנמשכה שעות ארוכות נזנחו החשדות על שימוש בסמים והשתיים נחקרו באזהרה על עבירות של מסירת ידיעה כוזבת, שיבוש מהלכי משפט, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והעלבת עובד ציבור. החוקרים הטיחו בקטינה ובאמה, כי הן יודעות שמדובר בסוכן משטרתי ורק בשל כך התלוננו נגדו, הכל במטרה לפגוע בו נוכח עדותו במשטרה והעדות הצפויה לו בבית המשפט. בחלק מהחקירה שאלו החוקרים את הקטינה, האם היא נשלחה להגיש את התלונה על ידי גורם כזה או אחר.

הקטינה ואמה הכחישו את המיוחס להן, ובמיוחד את הטענה לפיה מישהו מארגון הפשע של טנסקי שלח אותן להתלונן. מאחר שהסנגורית בסרגליק לא הצליחה לקבל מענה כלשהו מחוקרי תחנת אשדוד, בנוגע לסטטוס של של השתיים, היא סברה כי הן נעצרו ומיהרה להגיש ערר דחוף על החלטת המשטרה לבית המשפט באשדוד.
בעקבות הפנייה לבית המשפט, קצין החקירות בתחנה יצר קשר עם הסנגורית ועדכן אותה כי השתיים נעצרו בחשד לעבירה של התנגדות למעצר. בחלוף שעה נוספת, נמסר לסנגורית כי השתיים שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים בתנאים מגבילים.

עכשיו, עו"ד בסרגליק הגישה ערר על תנאי השחרור לבית משפט השלום באשקלון. בערר היא טענה בין היתר, כי הקטינה לא ידעה כלל כי מדובר בסוכן, וגם אם ידעה – הדבר אינו מהווה ראיה לביצוע עבירה של שיבוש מהליכי משפט. כמו כן, הסנגורית הלינה בערר על תפיסת הטלפונים הניידים של הקטינה ושל אמה, ללא צו שיפוטי. עו"ד סופר בסרגליק מתחה ביקורת על כך שקטינה אשר הגישה תלונה על עבירות שבוצעו כנגדה, הפכה בעצמה לחשודה, נאזקה בפומבי והובהלה לתחנת המשטרה כאחרונת העבריינים.

עו"ד סופר בסרגליק

בתום הדיון קבעה השופטת דורית בונדה, כי עוצמת החשד המיוחס לאמא ובתה אינה מצדיקה הטלת תנאי מעצר בית. למעשה, השופטת קבלה בכך את טענת הסנגורית ובטלה את מעצר הבית של הקטינה ואמה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת, במהלכה נחקר החשוד, ומצנעת הפרט ולאור העובדה כי מדובר בקטינה, לא נוכל לפרט מעבר לכך בנושא זה. עוד נציין, כי עם התקדמות חקירת המשטרה, עלה חשדם של חוקרי המשטרה  לעבירות של הודעה כוזבת ושיבוש הליכי חקירה על ידי הקטינה ואמה. בניגוד מוחלט לנטען, הן רק עוכבו לחקירה, אבל במהלכה הקטינה סרבה להישמע להוראות השוטרים, גידפה אותם ולא הותירה להם ברירה אלא לעצור אותה לאור התנהגותה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות