שייח מאלק אגבריה (חרירי) – חשוד מרכזי בתיק הסחיטה במכרזי הקרקעות

שתף כתבה עם חברים

השופט קבע: החקירה מלמדת על מעורבותו הפעילה של החשוד במסכת עבריינית מאורגנת ושיטתית

video
מפעילות הפשיטה על ארגון חרירי. צילום: דוברות המשטרה

בפעילות היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) נעצרו בתום חיפושים בטירה, נצרת, טייבה ואום אל פחם, 12 חשודים מארגון בפשע של משפחת חרירי בחשד לעבירות סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה במגזר הערבי.
10 ימים לאחר מעצרם של 12 חשודים מארגון חרירי בתיק סחיטה, במעצר נותרו נכון לעכשיו חמישה חשודים (7 ינואר).

בחקירה הסמויה עלה כי גורמים עבריינים פנו לזוכים במכרזי קרקעות באזור טייבה, והבהירו להם במסר מאיים על חייהם כי הקרקעות שייכות להם ועל הזוכים לבטל את הזכייה או לשלם מאות אלפי שקלים עבור הקרקעות בהן הם זכו במכרז. למרות הזכייה באופן חוקי ולגיטימי, במכרז סדור של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), בחקירה עלה כי חלק מהזוכים אשר חששו לחייהם לא ממשו את הזכייה ואף נאלצו לבטל אותה, בעקבות סחיטה באיומים שביצעו נגדם מספר חשודים אשר מהלכים עליהם אימים.
על פי החשד, העבירות בוצעו במספר רב של הזדמנויות בין השנים 2018 ועד לתחילת 2020 והסכומים שנסחטו על פי החשד מגיעים למיליוני שקלים.

ככל שחלפו הימים, המשטרה טענה כי חלו התפתחויות בחקירה ולאט לאט חוקרי המשטרה חשפו בפני החשודים את החשדות וחלק מהראיות, בין היתר הוטחו בחשודים הקלטות מהאזנות סתר שבצעה המשטרה להם ולגורמים שנסחטו, ומקורביהם.

בכיר החשודים שנעצר הוא מאלק אגבאריה (54) מאום אל פאחם, טייבה לשעבר, לו מייחסים סחיטה של ארבעה קורבנות סחיטה.
סנגורו של מאלק, עו"ד איהאב ג'לג'ולי, שמייצג בתיק יחד עם עו"ד מיכאל עירוני, טען אתמול בדיון בעניינו כי אין בסיס לטענת המשטרה כי מרשו עומד בראש הפירמידה העבריינית וכי מדובר בספקולציה, וזריית חול בעיניו של בית המשפט.

צילום: דוברות המשטרה

השופט ארז מלמד, שנחשף לחומרי החקירה קבע כי הם "מלמדים על מעורבותו הפעילה של מאלק במסכת עבריינית מאורגנת ושיטתית כנגד זוכים תמימים במכרזים של רשות מקרקעי ישראל". לדברי השופט, "מדובר בראיות מוחשיות, בעלות משקל, אשר החשוד התקשה להסבירן ותשובותיו אינן עולות בקנה אחד עם חומרי החקירה".
לאור כך מעצרו הוארך עד 12 בינואר.

החשודים הנוספים שנעצרו:
אימן ג'בארה (48) מטייבה, מיוצג על ידי עו"ד ג'לג'ולי.  מעצרו הוארך עד 9 בינואר.
מואיד מסארווה (58) מטייבה. מיוצג על ידי עו"ד דן גרובס. בבסיסו של החשד נגדו נחקרים שמונה מקרים. מעצרו הוארך עד 12 בינואר.
יוסף חרירי (45) מטירה. מיוצג על ידי עו"ד מנשה סלטון.  מעצרו הוארך עד 9 בינואר.
וויסאם חאג' יחיא (40) מטייבה. מיוצג על ידי עורכי הדין עמיחי ימין ועומר מסארווה, ועל ידי עורכי הדין שחר חצרוני, תמיר סננס ודורון נוי ממשרד נוי סננס שפרלינג וחצרוני. בבסיס החשד נגדו נחקרים 10 מקרים. מעצרו הוארך עד 9 בינואר.

בלאל דבור (43) מנצרת. מיוצג על ידי עורכות הדין תום הלפרין ושני מורן. שוחרר למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים.
חד'ר אגבאריה (48) מאום אל פחם. מיוצג על ידי עורכי הדין עומר מסארווה ושי טובים. שוחרר למעצר בית.
עכרמה חאג' יחיא (34) מטייבה. מיוצג על ידי עורכי הדין מסארווה, חצרוני וסננס.  שוחרר למעצר בית.
אחמד חטיב (37) מג'לג'וליה. מיוצג על ידי עו"ד פאדי בראנסי. שוחרר למעצר בית.

נאשד עאזם (51) מטייבה. מיוצג על ידי עו"ד שאדי נאטור. שוחרר למעצר בית. המשטרה הגישה ערר, שנדחה והחלטת השחרור נשארה על כנה.
שאדי אבו צאפי (38) מקלנסווה. מיוצג על ידי עו"ד נאטור. שוחרר למעצר בית.  המשטרה הגישה ערר, שנדחה והחלטת השחרור נשארה על כנה.
יוסף אגבריה (55) מאום אל פחם מיוצג על ידי עו"ד רמזי קטילאת. שוחרר למעצר בית.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות