רצח יוסף זוהר: כתב אישום נגד נער בן 17

שתף כתבה עם חברים

מעצרו של קטין בן 17 שהסגיר עצמו למשטרה הוארך. אביו שהיה חשוד בהסתרתו מאז הרצח שוחרר לביתו. סנגורו, עו"ד משה יוחאי: "הוא לא הסתתר, אין לו כל קשר למה שהתרחש". עדכון: כתב אישום הוגש נגד הנער

yusef zohar holon
יוסף זוהר ז"ל 

בית משפט לנוער בתל אביב האריך עד 12 בינואר את מעצרו של קטין בן 17 מחולון שהסגיר את עצמו לפני כניסת השבת לאחר שנחשד במעורבות ברצח יוסף זוהר (14) ז"ל בשכונת ג'סי כהן בחולון ביום רביעי האחרון. במקביל, הוארך מעצרו של נער נוסף, רק בן 15, החשוד שהוא ככל הנראה היה זה שדקר את זוהר.

שלושה ימים לאחר שגופתו של זוהר נמצאה ברחוב התנאים בחולון, צוות חקירה מיוחד של המשטרה ממשיך בניסיונות לגבש תמונה חקירתית מלאה לגבי הרקע והנסיבות שהובילו לרצח, המעורבים באירוע האלים וכן את פעולות השיבוש שעל פי החשד נעשו לאחריו.

כזכור, בליל הרצח עוכבו לחקירה שלושה נערים ששוחררו לאחר מכן. למחרת נעצר קטין, בן 15, המוכר למשטרה בין היתר מתחום האלימות בחשד שהיה זה שדקר את זוהר. בחקירתו שמר לרוב על זכות השתיקה או טען שאין לו כל קשר למה שהתרחש. המשטרה ביקשה מבית המשפט לנוער להאריך את מעצרו בשמונה ימים, אך בסופו של דבר החליט בית המשפט כי הוא יישאר במעצר עד יום שני הקרוב, 12 בינואר.

כמעט במקביל, עצרה המשטרה את בעל הקיוסק הסמוך לזירת הרצח, בחשד לשיבוש החקירה והשמדת ראיות לאחר שעלה חשד כי חיבל בצילומי מצלמות האבטחה בהם ככל הנראה תועד לפחות חלקו של האירוע האלים. בחקירתו טען הצעיר, בן 26, כי באותה עת היה בבית עם בת זוגתו. בתחילה רצו החוקרים לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרו, אך בסופו של דבר בעקבות מה שהוגדר כ"תפנית בחקירה" הוחלט לשחררו מהמעצר בערבות עצמית.

בהמשך, נעצר גבר, בן 46, אביו של אחד הנערים שעל פי החשד היו שותף באירוע האלים, בחשד כי סייע לבנו, בן ה – 17, להסתתר לאחר הרצח. ביום שישי הובא האב לבית משפט, ושם לאחר טיעוני סנגורו, עו"ד משה יוחאי, אומנם הוחלט כי מעצרו יוארך עד יום ראשון אך הוא ישוחרר קודם לכן כאשר בנו יסגיר את עצמו. וכך אכן קרה, בצהריים יום שישי הגיע הנער לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו, מה שהוביל לשחרורו של האב מהמעצר. הנער, שמכחיש את כל מעורבות ברצח, הובא במוצאי שבת להארכת מעצרו בבית המשפט לנוער, שם יחסה לו המשטרה את עבירת הרצח. בסביבתו, אגב, מכחישים כי הסתתר וטוענים כי הוא כלל לא ידע שמחפשים אחריו ושהה אצל חברים.

בתוך כך, במשטרה ממשיכים בניסיונות להבין את הרקע והנסיבות שהובילו לרצח. החוקרים בודקים מספר כיווני חקירה כשבין היתר נבדק כי בין זוהר לחשוד המרכזי היה סכסוך קודם שיתכן שנסוב סביב ריב על אופניים ולא מדובר באירוע אלימות ספונטני באותו מפגש בליל הרצח.

 

od itzkovitz ytzhak 2 od yohai moshe tomer 151 od suhami moshe
עו"ד איצקוביץ' עו"ד יוחאי עו"ד סוחמי

סנגוריהם של הנער בן ה – 17 ואביו, עו"ד משה יוחאי, מסר בתגובה: "מעצרו של האב היה כד להפעיל לחץ על בנו, מה שלא היה צריך במקרה הזה. אתמול הוא הגיע לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו. אין לו כל קשר למעשה ולמה שהתרחש במקום". 

סנגורו של הנער בן ה – 15, עו"ד משה סוחמי, מסר: "למרשי אין כל קשר לחשדות המיוחסים לו. אין לי ספק שבהמשך החקירה תתבהר התמונה והוא ישוחרר".

סנגורו של בעל הקיוסק, עו"ד יצחק איציקוביץ', מסר: "מרשי נעצר בחשד לשיבוש מהליכי משפט והעלמת ראיות. שחרורו מהמעצר מבלי שהובא לבית משפט היא הראיה לכך שאין לו כל קשר למה שהתרחש במקום".

עדכון (11.1.14) – התפתחות בחקירה או אמצעי לחץ?

המשטרה עצרה מחדש שני נערים, בני 16 ו – 17, שנעצרו בליל הרצח ושוחררו לאחר מספר שעות של חקירה. השניים חשודים בשיבוש החקירה וקשירת קשר לביצוע פשע. 

לא ברור אם חלה תפנית בראיות נגדם שהצריכה את מעצרם מחדש או שמדובר, כפי שטוענים בסביבתם, במעצר שהינו חלק מתרגיל חקירתי שנועד ללחוץעל הקטינים לספר את מה שאירע באותו ערב ובכך להפליל את אחד משני הקטינים הנוספים שעצורים בפרשה בגין רצח. כך או כך, כל הארבעה יובא מחר (12.1.14) להארכת מעצר נוספת בבית משפט לנוער. 

od hatzroni shahar new 150 od sananes tamir
עו"ד חצרוני עו"ד סננס

סנגוריו של אחד הקטינים שנעצרו מחדש, עורכי הדין תמיר סננס ושחר חצרוני, מסרו בתגובה: "למרשי אין שום קשר למיוחס לו והוא היה זה שהזעיק את כוחות ההצלה והעניק עזרה ראשונה לנרצח". 

עדכון (12.1.14)

בדיונים שהתקיימו היום בבימ"ש לנוער בת"א בעניינם של ארבעה  קטינים שנעצרו בגין מעורבות כזאת או אחרת  באירוע האלים במהלכו נרצח יוסף זוהר. מעצרם של שני הקטינים בני 15 ו-  17, החשודים בשלב זה ברצח הוארך עד 18 בינואר. מעצרם של שני הקטינים הנוספים שנעצרו בליל הרצח, שוחררו ונעצרו בשנית – הוארך עד 14 בינואר. השניים חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש חקירה בכך שעל פי החשד יודעים מי הדוקר, אך מסרבים למסור את זהותו לחוקרים. למשטרה טרם ברור לפרטי פרטים מה מהות הסכסוך שהוביל לרצח. 

עדכון (22.1.14)

בתום חקירה של צח"מ אילון, בפיקודו של רפ"ק עדי ברקוביץ, הוגשה היום הצהרת תובע נגד נער בן 17 מחולון בגין מעורבות ברצח יוסף זוהר ז"ל. שני הנערים האחרים שהיו עצורים שוחררו ולא יואשמו לפחות בשלב זה. כעת, בוחנים בפרקליטות את הראיות על מנת להכריע האם יש תשתית ראייתית להאשים אותו ברצח או להסתפק בעבירת הריגה. ממה שידוע בצילומי מצלמות האבטחה שנאספו לא רואים את הדקירה עצמה. גם כעת, לחוקרים לא ברור מה הרקע לסכסוך שהוביל לרצח. כתב האישום יוגש ביום שני ה – 26 בינואר.

סנגורו של הקטין, עו"ד משה יוחאי, מסר בתגובה: מרשי לא דקר את המנוח ועל פי הממצאים בשטח והעדויות שנאספו נוכיח את חפותו".

כתב אישום נגד הקטין

הראיות נסיבתיות והרקע לסכסוך לא ידוע

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד קטין בן 17 מחולון, בגין רצח יוסף זוהר ז"ל.

על פי כתב האישום, התגלע סכסוך שטיבו אינו ידוע בין הנאשם לזוהר ז"ל, ובשעות הערב ב-7 בינואר הסכסוך הזה הסלים לכדי אלימות שהביאה לרצח.

הפרקליטות טוענת, כי בערב הרצח הגיע הנאשם לקיוסק שבמרכז המסחרי, לשם גם זוהר הגיע יותר מאוחר. הנאשם, כך נטען, החליט להתעמת עם זוהר על רקע הסכסוך, ואף סיפר על כך למכר משותף לשניהם. בשלב מסוים, למרות שאחד מחבריו אחז בו, הנאשם השתחרר מהאחיזה והחל לרוץ לעברו של זוהר, שנמלט ליציאה האחורית של המרכז המסחרי, בעוד שהנאשם רודף ומקלל אותו, ואילו זוהר צועק: "תעזבו אותי". בהמשך הצטרפו אל הנאשם המכר המשותף ואחד מחבריו של הנאשם, עד שבין הנאשם לבין זוהר התפתחה שיחה שטיבה המדויק אינו ידוע.

הפרקליטות טוענת כי בשלב מסוים החליט הנאשם לרצוח את זוהר ולפתע הוא שלף סכין ודקר את זוהר בצווארו ובישבנו. זוהר, כך נטען, החל לצעוק: "תעזרו לי, הורגים אותי" ולאחר מכן אף צעק: "אני מת, אני מת".

מיד לאחר הדקירה נמלט הנאשם מהמקום כשהוא מותיר את המנוח מדמם. במהלך מנוסתו, טוענת הפרקליטות, הצטרפו אליו שניים מחבריו, ביניהם המכר המשותף, והשלושה המשיכו להימלט יחד. כתוצאה מהדקירה איבד זוהר דם רב, נפל על הכביש וביקש משכנים שהגיעו למקום שלא יעזבו אותו. פרמדיק מד"א שהוזעק למקום מצא את זוהר מחוסר הכרה וללא דופק. בהמשך נקבע מותו.

הפרקליטות ביקשה גם לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. מהבקשה עולה כי אין ראיה ישירה שקושרת את הקטין לרצח אלא רק ראיות נסיבתיות. בין היתר מתבסס כתב האישום על שיחה בין קטין אחר שנעצר בפרשה לבין מדובב – שיחה שמפלילה לכאורה את הנאשם. כמו כן, בצילומי מצלמות האבטחה רואים את הקטין ומריבה בין מספר אנשים, אך לא רואים את הדקירה עצמה.

סנגורו של הנאשם, עו"ד משה יוחאי, מסר בתגובה: "מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי אין שום ראיה ישירה הקושרת את הנאשם לרצח. רוב הראיות הן נסיבתיות ואנו נטען שמרשי הוא לא הדוקר ויכלו להיות עוד שישה, שבעה, שמונה קטינים אחרים שדקרו את המנוח"

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות