מה שהנהג לא ידע, לא מזיק לו?

שתף כתבה עם חברים

נהג שנתפס נוהג בפסילה, ללא רישיון נהיגה בתוקף וללא ביטוח, עמד בפני עונש חמור, מאחר שבעברו מאסר על תנאי בר הפעלה. אלא שתקלה בתיק הביאה להסדר טיעון, והוא ירצה 45 ימי מאסר בלבד

לפני 10 ימים נהג תושב מעלה עירון, סמוך ל-11:30 בבוקר, ברחוב אדיסון בחיפה, ונעצר על ידי שוטרים מתחנת משטרת זבולון, שגילו כי לא רק שהוא נוהג בזמן פסילה, אלא גם רישיון הנהיגה שלו אינו תקף, ולרכב בו נהג כלל אין ביטוח. השוטרים עצרו את הנהג וגילו כי אין זו הפעם הראשונה שבה הוא נעצר בגין עבירות דומות. ב-8 בינואר הוא נפסל לנהיגה למשך 10 חודשים, אולם לא הפקיד את רישיונו בבית המשפט, ואילו עוד קודם לכן – ב-22 באפריל 2012, הוא נפסל לשלושה חודשים וגם אז לא הפקיד את רישיונו. זאת למרות שקיבל דואר רשום המעיד לכאורה כי ידע שעליו לעשות זאת.

קרוב לאחר מעצרו של הנהג, הגישה נגדו המשטרה כתב אישום בו האשימה אותו התביעה בנהיגה בזמן פסילה וללא רישיון נהיגה תקף. כמו כן הגישה נגדו התביעה בקשה למעצר עד תום ההליכים, בה צוין בין היתר כי תלוי נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה בגין עבירות דומות. "אין ספק כי כלי רכב בידיו של המשיב, כמוהו ככלי נשק חם ביד עבריין אלים", ציינה התביעה בבקשה.

od ohayon liran150
עו"ד לירן אוחיון

ואולם, סנגורו של הנהג, עו"ד לירן אוחיון, איתר בתיק "תקלה" שביצעה התביעה: עונש המאסר על תנאי נגזר על הנהג בעת שהוא לא היה נוכח בדיון – פרט מהותי מאחר ולפי החוק העונש צריך להיגזר כאשר הנאשם נוכח. בעקבות התקלה הזו, הצדדים הגיעו להסדר טיעון, שהוביל לעונש מקל עבור הנהג הסורר, אותו גזרה שופטת בית המשפט התעבורה בחיפה, כרמית פאר גינת: 45 ימי מאסר בפועל בלבד, פסילת רישיונו ל-10 חודשים וקנס של 1200 שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות