התנגשות חזיתית בהשפעת סמים

שתף כתבה עם חברים

אישום: תושב תנובות נהג תחת השפעת סמים, סטה לנתיב הנגדי, התנגש ברכב אחר והרג את נהגו

rehev hafuh
הרכב התהפך לאחר התנגשות (צילום ארכיון להמחשה: מד"א)

נגד תושב מושב תנובות שבשרון (30) הוגש היום (חמישי, 26.3) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בלוד, בו הוא מואשם, בין היתר, בהריגה. לפי כתב האישום, הנאשם נהג תחת השפעת סמים וגרם לתאונה קטלנית בה נהרג ברק עזריאל – שיינר ז"ל (37) ממושב פורת שבשרון.

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז נטען, כי ב-27 בדצמבר 2014, סמוך לשעה שבע בערב, נהג הנאשם ברכבו בכביש 5612, בין צור משה לגאולים, כשהוא תחת השפעת סמים  ובגופו שרידי סמים מסוג  קנאביס, אמפטמין ואקסטזי. לטענת הפרקליטות, במהלך הנסיעה, ללא כל סיבה, סטה הנאשם עם רכבו לנתיב הנגדי, תוך שהוא חוצה קו הפרדה רצוף, ופגע ברכב יונדאי שנסע מהכיוון הנגדי – בו נהג עזריאל ז"ל כשלצידו אדם נוסף. כתוצאה מההתנגשות הועף רכב היונדאי לשול הכביש והתהפך על גגו. עזריאל, נשוי ואב לשלושה ילדים,  נפצע קשה מאוד וזמן קצר לאחר מכן נפטר מפצעיו בבית החולים מאיר בכפר סבא. האדם שישב ליד עזריאל נפצע ופונה אף הוא לבית החולים, שם טופל. 

shnainer azriel barak 
 ברק עזריאל – שיינר ז"ל

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של הריגה, נהיגה בשכרות ונהיגה בקלות ראש שגרמה לתאונה בה ניזוק רכוש ונחבל אדם. כתב האישום מתבסס על ממצאי חקירתו של בוחן תנועה, ודגימת דם שנלקחה מהנאשם כשעתיים לאחר התאונה והצביעה על הימצאות סמים בגופו.

תחילה, הנאשם טען בחקירתו כי הוא לא משתמש בסמים כלל, אולם בחקירתו השנייה – לאחר שהוצגו לו תוצאות בדיקת הדם – הוא הודה כי הוא משתמש בסמים באופן מזדמן, אך הכחיש שימוש בסמים ביום התאונה. מבקשת המדינה לפסול את רישיונו עד תום ההליכים עולה, כי באמתחתו של הנהג שתי הרשעות קודמות בעבירות סמים.  

אדם עזריאל – שיינר, אביו של ההרוג, אמר בעקבות הגשת כתב האישום נגד הנהג: "אני מאוד מרוצה שהוגש נגדו כתב אישום עד כמה שאני מבין מקסימלי בחומרתו. לנו את ברק זה לא יחזיר, אבל כדי שזה לא יקרה לאחרים. בן אדם שעולה בהשפעת סמים על ההגה לדעתי זה כמו רצח בכוונה תחילה מכיוון שהבן אדם לא אחראי על מעשיו". 

עו"ד אלון דוידוב, המייצג את משפחת עזריאל – שיינר, מסר בתגובה: "למרות שמאומה לא יחזיר את חייו של בחור צעיר שלילה אחד הלך סתם על כלום,  מברכים את עורך דין שגיא שגב ואת הפרקליט הממונה על כי לא חיפשו קיצורי דרך להרשעה בטוחה והאשימו את הפוגע בעבירה החמורה ביותר האפשרית במקרה זה". 

סנגורו של הנאשם, עו"ד שי טובים, מסר בתגובה: "היה שימוש בסם, אך השימוש היה כמה ימים לפני ולכן אין קשר בין הסם שנמצא בדם לבין השפעתו לגרימת התאונה. רגע לפני התאונה הוא לא זוכר מה קרה כיוון שהוא איבד את הכרתו כתוצאה מהתאונה ושכב כעשרים דקות עד שהגיע אמבולנס".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות