הפחתה בעונשו של משה לוגסי שזרק רימון על בית מכלוף במושב שקמה

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט העליון הפחית שמונה חודשים מעונשו של לוגסי, שהיה מזוהה עם ארגון דומרני וכעת הוא שוהה בכלא בתנאי הפרדה קשים

bet mahlif
הבית אליו הושלך הרימון

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט העליון הפחית שמונה חודשי מאסר מעונשו של משה לוגסי, שהודה בזריקת רימון לעבר ביתו של עופר מכלוף, קבלן עבודות עפר ממושב שקמה. עונשו של לוגסי הועמד על חמש שנות מאסר ועוד ארבעה חודשים.

לוגסי, שהיה מזוהה באותה תקופה עם ארגון דומרני, הודה והורשע בעבירות חבלה ונשק. לפי כתב האישום נגדו, ב-7 באוקטובר 2013 הוא הגיע רכוב על אופנוע לביתו של עופר מכלוף במושב שקמה, השליך לעבר הבית רימון רסס וברח תוך שהוא פוגע ברכב סמוך. הרימון התפוצץ, חור נפער ברצפה, חלונות הבית התנפצו ונגרם נזק לקירות.

לוגסי הכחיש תחילה את המיוחס לו, אולם בהמשך הודה בעובדות אך טען כי השליך את הרימון לחצר ולא לחזית הבית. כמו כן טען כי לא התכוון לפגוע באיש.

מאחר שלוגסי, אשר יוצג בהליך ההוא על ידי עו"ד ירון דוד, היה אז בן פחות מ-21, בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שדן בתיק, ביקש בעניינו תסקיר. אלא ששירות המבחן לא ראה לנכון להמליץ על הליך טיפולי והמליץ על מאסר בפועל. לאחר שנשמעו הטיעונים לעונש, בית המשפט גזר עליו שש שנות מאסר, תוך שצוין בגזר הדין כי "מעשי המערער הינם מעשי אלימות ברמת חומרה גבוהה אשר לוו בתכנון מוקדם…שרק בנס לא גבו נפגעים בנפש".

od edri atena new 150  
עו"ד אתנה אדרי  

עו"ד אתנה אדרי, שקיבלה את היצוג לאחר גזר הדין והגישה לבית המשפט העליון ערעור על חומרת העונש, טענה כי בית המשפט המחוזי שגה בכך שלא התחשב בנסיבות חייו של לוגסי, ובכך שלא היו נפגעים בנפש אלא פגיעה ברכוש בלבד. טענתה המרכזית של הסנגורית היתה לאפשר ללוגסי להשתלב בהליך שיקום. עוד טענה עו"ד אדרי כי לוגסי נשלח למשימה על ידי גורמים עבריינים, וכי בשל החשש מהם הוא שוהה כיום בכלא בתנאים קשים של הפרדה וללא אפשרות להשתתף בקבוצת שיקום, "נסיבה שצריכה להוביל בעונשו", לטענת הסנגורית, "המערער חפץ בטיפול ובשיקום, ואינו רוצה לחזור לחברה העבריינית ממנה הגיע".

תסקיר נוסף מחודש מפברואר ותסקיר משלים מחודש יולי חיזקו את טענות ההגנה באשר לנכונותו ומוכנותו של לוגסי לעבור שיקום. השופטים אסתר חיות, דפנה ברק ארז ומני מזוז, קבעו כי למרות שערכאת הערעור אינה נוטה להתערב בחומרת העונש שהוטל על ידי הערכאה הדיונית אלא במקרים חריגים, "יש מקום להקלת מה בעונש…וזאת על מנת לעודדו להמשיך בתהליך השיקומי החיובי  בו החל".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות