דקר למוות בן 14, ולא הורשע ברצח

שתף כתבה עם חברים

הנער שדקר למוות את יוסף זוהר בשכונת ג'סי כהן בחולון, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגה בלבד וירצה לכל היותר 10.5 שנות מאסר. משפחת זוהר התנגדה בתקיפות להסדר

nirtzah holon
יוסף זוהר לפני מותו, כפי שנקלט במצלמות האבטחה

נער בן 17 שדקר למוות את יוסף זוהר בן ה-14 בתחילת השנה בשכונת ג'סי כהן בחולון, הורשע  השבוע  על פי הודאתו בהריגה בלבד, במסגרת הסדר טיעון שבו הומרה עבירת הרצח לעבירת  הריגה. המדינה תעתור ל-10.5 שנות מאסר בלבד ופיצוי למשפחת המנוח.

כזכור, זוהר נרצח ב-7 בינואר, בסיומה של קטטה במרכז המסחרי בשכונה על רקע  סכסוך שטיבו נותר בגדר תעלומה, בינו לבין הנאשם. הפרקליטות ביססה את כתב האישום על צילומי מצלמות האבטחה, שתיעדו את ההתרחשות שקדמה לרצח אך לא את הדקירה עצמה. כמו כן, בידי הפרקליטות היתה עדותו של נער אחר שהפליל את הנאשם בפני מדובב.

ואולם, לאחר הגשת הסדר הטיעון בגין רצח, העלה סנגורו של הנאשם, עו"ד קובי בן שעיה, שורה של טיעונים שמכרסמים לכאורה בתשתית הראייתית. כך למשל טען הסנגור בפני הפרקליטות, לסתירות  בעדות הנער שהודה בפני המדובב והוסיף כי אי אפשר לתת אמון בגרסתו. לגבי מצלמות האבטחה הציג הסנגור תסריט אחר להתרחשות, אשר יכול לסתור את טענת הפרקליטות לגבי אותם רגעים שלא נקלטו במצלמות – רגעים בהם נרצח זוהר.

בעקבות הדברים הסכימו בפרקליטות לתקן את כתב האישום ולייחס לנאשם עבירת הריגה בלבד. משפחתו של זוהר זומנה לפגישה בפרקליטות והביעה התנגדות תקיפה להסדר. למרות זאת, בסופו של דבר החליטו בפרקליטות להציג את ההסדר בפני בית המשפט.

od ben shaya kobi
עו"ד קובי בן שעיה

השבוע קיבל בית המשפט  את ההסדר והרשיע את הנאשם. בהמשך יתקיים שלב הטיעונים לעונש, כשהמדינה תעתור כאמור לעונש מקסימאלי של 10.5 שנות מאסר בפועל ופיצוי גבוה למשפחת המנוח. מנגד, עו"ד בן שעיה יבקש לגזור עליו עונש מופחת.

עו"ד בן שעיה מסר בתגובה: "הגענו להסדר טיעון לאחר שהצגנו קשיים ראייתיים מהותיים בתיק המכרסמים בבסיס כתב האישום. טענותינו התקבלו על ידי התביעה וסעיף האישום שונה להריגה".

לכתבה מוקדמת בפרשה – לחצו כאן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות