אפרופו פשעים על רקע לאומני

שתף כתבה עם חברים

אמא מרמת השרון חשודה שעודדה את בנה לדקור גבר שהפיץ עליה בשכונה שמועות ולפיהן היא מקיימת יחסי מין עם ערבים. האם ובנה נעצרו, ואיתם גם הדודה וחייל בשירות סדיר

sakin dkira 
 דקירה תחת השפעת אלכוהול (אילוסטרציה)

חוקרי תחנת משטרת גלילות במרחב ירקון חושדים, כי אמו של קטין מרמת השרון עודדה וליוותה את בנה בן ה-17 בדרכו לדקור גבר בשנות ה-30 לחייו. לפי המשטרה, האם חשדה שהגבר פגע בכבודה והפיץ עליה שמועות לפיהן היא מקיימת יחסי מין עם ערבים, מה שהוביל להשתלשלות העניינים האלימה. יחד עם הנער ואמו נעצרה גם דודתו של הקטין וכן חברו, חייל בשירות סדיר, בחשד שהיו מעורבים באירוע הדקירה.

הכל התחיל בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר. אז, על פי החשד, הגיעו ארבעת החשודים סמוך לביתו של הגבר ברחוב שבטי ישראל ברמת השרון. אחד מהארבעה התקשר אל האיש סמוך לארבע לפנות בוקר, וביקש ממנו לצאת מביתו. כאשר זה ירד לרחוב, הקטין מבין החשודים, דקר אותו על פי החשד שלוש פעמים בפלג גופו התחתון לעיני אמו, דודתו וחברו.

במשטרה מספרים כי לאחר הדקירה הקורבן לא הזעיק את כוחות ההצלה, אלא חזר לביתו וטיפל בעצמו. רק למחרת נודע על האירוע לחוקרי תחנת גלילות, בראשותו של מפקד התחנה סנ"צ אבי ברסנו. בעקבות חקירה שנפתחה נעצר במוצאי שבת הקטין החשוד בדקירה, ולמחרת נעצרה אמו (37). בהמשך נעצרו גם הדודה (28) וחברו החייל (19).

חקירת המשטרה העלתה כאמור, כי הרקע לדקירה הוא סברה של הקטין ואמו, לפיה הקורבן הפיץ עליה שמועות בשכונה על כך שהיא מקיימת יחסי מין עם בני מעוטים. לפי החשד, לאחר שחשה כי כבודה נפגע, עודדה האם את בנה הקטין, שהשתחרר ממאסר לפני כשבועיים, ללכת ולדקור את הקורבן. עוד חושדים במשטרה, כי חברו של הקטין הוא זה שהתקשר לקורבן וביקש ממנו לצאת החוצה, בעוד שהאם והדודה היו נוכחים באירוע הדקירה עצמו.

בדיון להארכת מעצרה של אמו של הדוקר טען נציג המשטרה, רס"ב יוני הירשהורן, כי "היא המניע מאחורי הכל כיוון שכבודה נרמס. לאחר שכבודה נרמס בנה נשלח על ידה על מנת לשמור על כבודה, כשהיא נוכחת במקום, היא ליוותה אותו לוודא שהוא עושה את העבודה כמו שצריך".

מנגד, סנגוריהם של הקטין ואמו, עו"ד עמיחי ימין, אמר בבית המשפט כי האם אמנם קושרת את עצמה למקום  האירוע אך לדבריה לא ידעה על כוונת בנה לדקור את הקורבן. "היא טענה בחקירה כי כאשר הבחינה שבנה לא נמצא בבית היא ירדה למטה לראות ולחפש אותו. היא ראתה אותו בחברת אנשים  אחרים, הוא היה קצת שתוי והיא ביקשה ממנו לעלות הביתה. הוא אמר לה שתעזוב אותו והיא הלכה בזמן שהוא נשאר שם. היא עומדת על כך שלא היתה שותפה לאירוע ולא ראתה את האירוע".

od yamin amihay 
 עו"ד עמיחי ימין

לטענת הסנגור, "מדובר  באישה, אמא לילדים, נעדרת עבר פלילי, גם אם כבודה נרמס וגם אם אותו מתלונן אמר בשכונה שהיא מקיימת יחסי מין עם  ערבים, עדיין היא  לא עודדה אף אחד לבצע את המעשה הנחשד שבוצע על ידי בנה".

הקטין עצמו אמנם הכחיש בתחילה את המיוחס לו, אך לאחר שהחוקרים הטיחו בו ראיות פורנזיות שונות, הוא  חזר בו מכפירתו, הודה ואף שחזר את המעשה, כאשר לטענתו דקר את הקורבן תחת השפעת אלכוהול. "אני רוצה לחזור הביתה, הייתי רק 10 לילות בבית שלי", אמר לשופטת גלית מור ויגוצקי: "לא התכוונתי לעשות את זה. הייתי גם בבית סוהר וגם בבית, ושניהם לא טובים. אני לא רוצה להיות בשכונה שלי. אני רוצה דרך אחרת, אני רוצה ללכת להוסטל ולהישאר בו עד הסוף.  אני לא רוצה להיות בבית סוהר יותר".

בתוך כך, החבר שמיוצג על ידי עו"ד יוסי פרידמן, טען כי לא ידע על הכוונה לדקור את הקורבן, שלדבריו הינו (הקורבן) בן בית אצלו. יותר מכך, לטענתו הוא אף התקשר אליו לאחר מכן והתעניין בשלומו. דודתו של הקטין הכחישה אף היא מעורבות באירוע הדקירה וסנגורה, עו"ד ימין, טען בדיון להארכת מעצרה: "היא התעוררה בשעות הלילה לאחר ששמעה רעשים, ירדה למטה וניסתה למנוע את האירוע. היא לא היתה שותפה וגם לא היה לה אינטרס להסלים את האירוע".

בבית המשפט השלום בתל אביב קבעו השופטים שדנו בעניינם של כל החשודים כי  קיים חשד סביר שהם מעורבים במיוחס להם, ומעצרם הוארך עד ה-27 בנובמבר. אולם, הבוקר החליטה המשטרה לשחרר את האם, הדודה וחברו של הקטין בתנאים מגבילים. ההערכה היא כי נגד הקטין יוגש כתב אישום כבר בימים הקרובים ובמקביל יבדקו בתביעות האם קיימת תשתית ראייתית מספקת להגיש כתב אישום ובגין איזה עבירות גם נגד שאר המעורבים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות