תיק הסוכן החשאי של ימ"ר מרכז: כתבי אישום נגד 21 סוחרי אמל"ח וסמים

שתף כתבה עם חברים

13 נאשמים הופללו בסחר באמצעי לחימה, ביניהם חייל שמכר לסוכן רימון. שמונה נאשמים שמכרו לסוכן קוקאין ו-MDMA בכמויות מסחריות

הסוכן מקבל אקדח ותעודת הוקרה ממפעיליו בימ"ר מרכז (צילומים: משטרה)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד 13 נאשמים, להם מיוחסות בין היתר עבירות סחר בנשק בצוותא ונשיאת נשק בצוותא. במקביל הוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד שמונה נאשמים נוספים, להם מיוחסות בין היתר עבירות סחר בסמים. כתבי האישום הוגשו במסגרת פרשת סחר בכלי נשק, אמצעי לחימה וסמים בכמויות גדולות.
הנאשמים הופללו על ידי קצין צה"ל במילואים ומפקד פלוגת חי"ר לשעבר, שגויס על ידי ימ"ר מרכז ושימש כסוכן חשאי במשך חודשים ארוכים.

לפי כתבי האישום שהוגשו באמצעות עו"ד רעות אבירי, הסוכן הופעל החל מחודש מאי 2019 ועד לאחרונה, במטרה לבצע עסקאות מבוקרות של סחר באמצעי לחימה וסמים לצורך מיגור התופעה. במשך תקופת הפעלתו רכש הסוכן מהנאשמים אקדחים, רימון הלם צה"לי, מטען חבלה וסמים מסוגים שונים – קוקאין בכמויות של עשרות גרמים בכל פעם ו-MDMA בכמויות של מאות טבליות בכל פעם.

מכתבי האישום עולה כי באחת העסקאות רכש הסוכן משני נאשמים רימון הלם צה"לי, כאשר חלק מהתשלום הועבר לחייל שסיפק את הרימון.
התשתית הראייתית נגד הנאשמים מתבססת על דוחות פעולה של הסוכן והתוצרים מפעילותו, הקלטות של מפגשים בהם התבצעו העסקאות וחלק מן השיחות, תיעוד של מפעילי הסוכן המפעילים, מחקרי תקשורת המלמדים על קשר בין הנאשמים, וגם שיחות שנקלטו בהאזנות סתר, איכונים וממצאים פורנזיים הקושרים חלק מהנאשמים למיוחס להם. הנאשמים מצידם הכחישו את המיוחס להם או שמרו על שתיקה. מבקשות מעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגדם עולה, כי לרוב הנאשמים עבר פלילי מכביד בעבירות שונות, כל אחד על פי חלקו.

הנאשמים בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי הם:
יוסף פרץ מפתח תקווה.
יחיאל פרץ מאלעד.
מתן וסהר כהן מרמלה.
ממדוח, עבד ואברהים עאסי מכפר ברא.
עמית גאנם מפתח תקווה.
אור שמואלי מאשדוד.
שניר ויסוקר מטירת הכרמל.
ירון ורטהיים מגן יבנה.
שלום פיתוסי מאשדוד
גנאדי אברמוב מפרס חנה.

הנאשמים בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום:
יוסי גואברה מפתח תקווה.
מוחמד עיסא מכפר קאסם.
עומר מסה מאלעד.
חאלד טהה מכפר קאסם.
מיכאל סמאילוב מלוד.
אורן גולדברג מיבנה.
דוד אסולין מבת ים.
רביב בנדט מחולון.
הנאשמים מיוצגים על ידי עורכי הדין נדב אלמוג וגלעד מנשה, עמית שלף, רן קרויט, ערן צלניקר, אנואר פריג', איתי שוחט, איתי רוזין, שירן ברגמן, טל גלאון, עמיחי ימין, עבד אבו עמאר, אסף טל, דוד בוחבוט, דימיטרי ברנשטיין, יוסי זילברברג ועדי אייזר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות