רוקחים בבית החולים רמב"ם נעצרו בחשד לזיוף תרופות לחולי סרטן

שתף כתבה עם חברים

חשודים במתן תרופות פגות תוקף, בקומבינה משותפת עם בית מרקחת פרטי המספק תרופות ל"תיירי מרפא" מחו"ל בבית החולים. העדויות פורסמו לפני שנתיים, מעצרים בוצעו רק אתמול

video
המשטרה עצרה אתמול את הרוקח הראשי לשעבר בבית החולים רמב"ם ורוקח נוסף בבית החולים (21 דצמבר). כמו כן נעצר בעל בתי מרקחת פרטיים ממג'דל כרום, שסיפק תרופות למטופלים חיצוניים במרכז הרפואי, תיירי מרפא מחו"ל. בנוסף נחקרה רופאה במחלקה האונקולוגית בבית החולים רמב"ם, אך היא שוחררה ללא תנאים.

החקירה עוסקת בזיוף תוקפן של תרופות כימותרפיות לחולי סרטן המטופלים ברמב"ם, ואף זיוף המספרים הסידוריים של התרופות, הארכת תוקפן ללא אישורים תוך סיכון המטופלים, חולי הסרטן, והסתרת התיישנותן ותאריכי התפוגה.
החקירה נפתחה בעקבות תלונה של איש צוות רפואי בבית החולים, ועל פי הממצאים עד כה – התרופות פגות התוקף ניתנו לפי החשד גם לישראלים שאושפזו בבית החולים, וגם כאמור ל"תיירי מרפא" מחו"ל שהגיעו לארץ לצורך טיפול רפואי בבית החולים בתשלום של עשרות אלפי דולרים.

כבר לפני שנתיים פורסם תחקיר ב"ידיעות אחרונות" אודות הפרשה, שתוארה כאי סדרים ומחדלים חמורים בניהול בית המרקחת ומלאי התרופות האונקולוגיות ברמב"ם, המרכז הרפואי הגדול בצפון. העדויות שפורסמו היו על התנהלות בית המרקחת בשנים 2016-2017. התחקיר פורסם בפברואר 2020; למשטרה לקח עוד שנתיים לבצע חקירה עד למעצרים של אתמול, ולא ברורה מידת אפקטיביות החקירה בחלוף הזמן, כשגם העצורים יודעים על החשדות נגדם מזה שנתיים.

נכון לעכשיו החקירה מתמקדת בפן הרשלני של ניהול מלאי התרופות ועבירות מסים – ואינה מתרוממת מעבר לכך. למרות עבירת זיוף התרופות המיוחסת לחשודים, ולמרות שנעצר גם בעל בית מרקחת פרטי שעבד מול בית החולים באספקת תרופות לתיירי המרפא מחו"ל – אין חשד לעבירות שוחד ולא ברור המניע הכלכלי של החשודים מבין אנשי בית המרקחת במרכז הרפואי, למרות ההתנהלות המסוכנת המיוחסת להם.

לפי המשטרה, "העבירות נמשכו לאורך מספר שנים". יחידת ההונאה של מחוז חוף מנהלת את החקירה יחד עם משרד הבריאות ורשות המסים. מעצרם של שלושה רוקחים, מהם שניים מרמב"ם, הוארך אתמול בבית משפט השלום בעכו.
סלים חדאד (59) מפקיעין. לשעבר הרוקח הראשי בבית החולים רמב"ם. לדברי הסנגור עו"ד אלי סבן, "הסיפור ידוע, מוכר ומפורסם", החשדות פורסמו כאמור לפני שנתיים, היתה בדיקה בבית החולים, ואם החשודים היו רוצים – היה ניתן לשבש את החקירה מזמן. שופט בית משפט השלום בעכו, עמית רוזינס, האריך את מעצרו של חדאד עד 23 בדצמבר.
חסן חלאילה (52) ממג'דל כרום. בעל בתי מרקחת פרטיים. בחודש שעבר בוצע חיפוש וביקורת בעסקו על ידי מפקחי משרד הבריאות, נתפס כל מלאי התרופות, ויצא צו סגירה מנהלי לעסקיו על ידי הרוקח המחוזי, בין השאר "עקב תרופות שלא ידוע מקורן", כך לפי משרד הבריאות. לדברי סנגורו של החשוד, עו"ד חוסיין מנאע, לפני יומיים בוטל או פג תוקף צו הסגירה, ובתי המרקחת של חלאילה חזרו לעבוד. אתמול עם המעצר בוצע שוב חיפוש, נתפס כל חומר הנהלת החשבונות שלו ומחשבים. לדברי הסנגור, החשוד רוקח במקצועו 20 שנה, ואינו קשור לפרשה. בית המשפט הורה על הארכת מעצרו עד 26 בדצמבר.
סאמר ג'רוס (39) משפרעם. היה עובד בית המרקחת בבית החולים רמב"ם תחת חדאד. לדברי סנגוריו, עו"ד ציון אמיר ועו"ד ענבל רוזנבאום ממשרדו, החשוד שכיר, נשמע להוראות הממונה עליו ופעל מתוך הבנה ש"הדבר מקובל". מעצרו הוארך עד 23 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות