אומ"ץ: להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון

תנועת אומ"ץ פנתה אל היועמ"ש אביחי מנדלבליט בבקשה שיתמוך בהקמת ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה לחקירת אסון הר מירון, בו נספו למעלה מ-45 מתפללים בסוף השבוע.
יו"ר תנועת אומ"ץ פליצ'ה פלד ועו"ד יצחק מינא כתבו כי "אסון מירון לא יכול היה להתרחש בסביבה בה נשמרו כללי הבטיחות, ומארגני האירוע ופטרוניהם ממשרדי הממשלה היו מקפידים על הכללים".

יו"ר אומ"ץ פליצ'ה פלד

"אנו מצפים כי הוועדה שתמונה תחקור את כל המחדלים שהביאו לאסון הנורא, לרבות אחריותם של משרדי הממשלה והשרים המופקדים עליהם", כתבו באומ"ץ וציינו בהקשר זה את הנחיות השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, בגיבוי ראש הממשלה, כפי שפורסמו בתקשורת, לפתוח את ההר ללא הגבלות על מספר המבקרים.
תנועת אומ"ץ סבורה כי גם מבקר המדינה כשל באי ביצוע ביקורת מעקב על המתרחש בהר, לאור ליקויי הביקורת חמורים שעלו בדו"ח המבקר המנוח מיכה לינדנשטראוס עוד בשנת 2008, ואשר מאז לא תוקנו.
"האסון הוכיח כי שום לקח לא נלמד על ידי הגורמים השונים, ובעיקר המשרד לבטחון הפנים, ראש הממשלה ומבקר המדינה", כתב פלד. "עלינו לעקור משורש נורמות התנהלות פסולות של אדישות ובריחה מאחריות, ולהנהיג תחתיהן כללים ונורמות שיסייעו בעתיד להימנע מאסונות מסוג זה. אנו סבורים כי "הלאמת" מתחם קבר הרשב"י בהר מירון תחת אחריות משרד ממשלתי חיונית", הוסיפו באומ"ץ. "כללי ההתנהלות לקיום אירועים המוניים במקום חייבים להיות מוסדרים, חדים וישרים כסרגל".

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט