בן צבאן חשוד בייבוא יותר מארבעה ק"ג MDMA

שתף כתבה עם חברים

לפי המשטרה, צבאן הגיע לפיצוציה יחד עם החשוד שאסף את החבילה ובה הסמים, אבל נעצר רק כעת מפני שהיה בבריחה במשך כשבוע וחצי

בן צבאן

כשבועיים לאחר מעצרם של שני חשודים בייבוא 4.2 ק"ג MDMA לישראל, המשטרה עצרה בחשד למעורבות בפרשה חשוד נוסף ומוכר – העבריין בן צבאן (33) מראשון לציון.
תזכורת: ב-29 בדצמבר עצרו שוטרי ימ"ר תל אביב את אמיל זרבאילוב (32) מבת ים וחשוד נוסף (36) מאילת, בחשד לקשירת קשר לפשע, החזקת וייבוא סמים. מהדיון הראשון בעניינם עלה כי זרבאילוב נתפס בביתו דקות ספורות לאחר שאסף חבילת דואר והגיע לביתו. שוטרים שעקבו אחריו נכנסו לבית תפסו ברשותו את החבילה עם הסמים.
במהלך החיפוש בכתובתו של זרבאילוב נתפסו גם כ-420 גרם קנאביס ו-95 גרם חשיש (ברוטו), שני משקלים אלקטרוניים ושקיות חלוקה.
בדיון בעניינם של החשודים נאמר כי החבילה נתפסה באחד מחדרי הבית כשהיא סגורה, כפי שנמשכה מפיצוציה בבת-ים.

מעצרו של זרבאילוב הוארך מעת לעת, בעוד שהחשוד הנוסף שוחרר בתום ימי מעצר בודדים, לאחר שהתשתית הראייתית נגדו לא התחזקה. חוקרי הימ"ר המשיכו בחקירה שהובילו שלשום בלילה למעצרו של צבאן בחשד למעורבות בייבוא (11 ינואר). לפי המשטרה הוא נעצר רק אתמול מפני שהיה בבריחה במשך כשבוע וחצי.

צבאן מוכר היטב למשטרה; באמתחתו הפלילית עבירות סמים, איומים ואלימות בגינן ריצה מאסרים. הסתבכותו האחרונה היתה לפני כשנה וחצי בתיק סחיטה ונשק.
עוד נודע, כי החקירה מתנהלת מזה כחודשיים, בעקבות חשד למעורבות של זרבאילוב וצבאן בייבוא מספר חבילות סמים מחו"ל לישראל. בשלב זה צבאן נחקר ביחס לחבילה אחת, אך בימ"ר ציינו כי ישנו תיק נוסף שמתנהל ביחידה אחרת במשטרה וצפוי לעבור לידי חוקרי הימ"ר. החשד בתיק זה טרם הוטח בצבאן.

החוקרים תפסו מחשבים וטלפונים בעת חיפוש שביצעו בביתו של צבאן. מטלפון שקשור לצבאן בוצעה שיחה לבית העסק ממנו נאספה החבילה.

בתום חקירתו הובא אתמול צבאן לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשמונה ימים (12 ינואר). נציג המשטרה סירב לחשוף את הראיות נגדו, אך ציין כי מדובר בראיות קבילות.

בנוגע לזרבאילוב, העצור מזה כשבועיים כאמור, החשד שהיה מודע לתוכן החבילה מתבסס על הקלטות שיש בידי המשטרה וכבר הוטחו בו במסגרת החקירה. לפי המשטרה, זרבאילוב הגיע לאסוף את החבילה יחד עם צבאן.
סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין כרמל בתו ועמית שלף, הכחישו את המיוחס למרשיהם. כך או כך, בתום הדיון, השופטת כריסטינה חילו אסעד, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר, תוך שדחקה במשטרה להתקדם בחקירת החשוד זרבאילוב נוכח הזמן שהוא עצור.
בסיום הדיון, מעצרם של השניים הוארך עד 17 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות