בימ"ש העליון דן בערעור של פאינה קירשנבאום

שתף כתבה עם חברים

בית משפט העליון דן היום בערעורים של סגנית השר לשעבר וחברת הכנסת פאינה קירשנבאום ושל מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר רמי כהן, שהורשעו בקבלת שוחד בפרשת "ישראל ביתנו". קירשנבאום נדונה לעשר שנות מאסר, ורמי כהן נדון ל-30 חודשי מאסר.
הרכב השופטים בערעור כולל את השופטים יצחק עמית, ענת ברון ואלכס שטיין. הדיון בערעורי הנאשמים, והערעור הנגדי של המדינה, יימשך גם מחר (27 יוני) וישודר בשידור חי באתר בתי המשפט.

השופט עמית אמר כי הכרעת הדין וגזר הדין של השופט ירון לוי מבית המשפט המחוזי, התפרסו על פני 1150 עמודים, המעידים על היקף הפרשה.
עו"ד גיורא אדרת המייצג את קירשנבאום אמר כי בית המשפט הרשיע אותה בצורה גורפת בכל האישומים, וביטל כללי יסוד במשפט, כמו "הספק הסביר" והטלת נטל הראיה על התביעה ולא על הנאשמת.

עו"ד אדרת אמר כי השופט זקף לחובת הנאשמת, במקום לזקוף לחובת התביעה את אי-הבאתם של עדים מרכזיים להוכחת אשמתה, כמו דאוד גודובסקי, "סגנה" של קירשנבאום במפלגה, וכמו הלוביסט ישראל יהושע. השופט לוי קבע כי אי-העדת גודובסקי מהווה חלל ראייתי בתיק של קירשנבאום, אך לדברי עו"ד אדרת, הדבר לא פגע בתביעה. "בית המשפט קבע את אחריות הנאשמת, מכך שלא יתכן כי גודובסקי פעל מבלי היא ידעה (גודובסקי הורשע בנפרד במסגרת הסדר טיעון ללא שמיעת הוכחות ונדון למאסר ארוך, ז"ק). המשוואה שפעלה אצל בית המשפט היא ש'גודובסקי שווה קירשנבאום' כאילו היו שני איברים של גוף אחד", אמר עו"ד אדרת.

"ראיות נסיבתיות התפרשו אך ורק לאפשרות המרשיעה. הענישה בתיק מכבידה ביותר, תוך יצירת מצג של 'תיק השחיתות הכי חמור אי פעם', ואנו מבקשים לנפץ עובדה זו", אמר עו"ד אדרת. כמו כן במסגרת הערעור, עולה הטענה כי בהאזנות שבוצעו על הקו של גודובסקי היתה חריגה מהכלל שאסור להאזין לחברת כנסת.

עו"ד אבי חימי

עורכי הדין אבי חימי, משה וייס וז'ק חן מייצגים את רמי כהן. עו"ד חימי אמר בפתח דבריו כי השופט לוי בבית המשפט המחוזי התעלם מכל טענות ההגנה העיקריות. "אין טענה אחת שזכתה להתייחסות. הטיעונים שלנו בוודאי המרכזיים היו ממשיים, רציניים ועוגנו בעדויות ובראיות. כאשר בית המשפט מתעלם מהטענות הבולטות ביותר שלך, זה בולט וצורם, מעליב ובעיקר מדאיג. הכרעת הדין על כל עמודיה רצופת שגיאות. קראתי את הכרעת הדין מספר פעמים, בכל קריאה וקריאה מתחוור לי כי עם כל הכבוד, מסקנותיה לגבי המערער שגויות בתכלית", אמר חימי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות