אמא של רותם הרוש למורשע בהריגתו: "תבקש ממנו סליחה, הוא אהב אותך"

שתף כתבה עם חברים

הרוש נורה ביום הולדתו ה-21 לעיני אמו שולה, שנורתה אף היא ונפצעה ברגלה. בעת הצגת ההסדר בבית המשפט ביקשו הצדדים לגזור על הנאשם 14 שנות מאסר ואילו הנאשם פנה לאם הבוכייה וביקש סליחה: "בחיים לא ידעתי שיקרה דבר כזה"

שולה ורותם הרוש (צילום: פייסבוק)

שלוש שנים בדיוק לאחר רצח רותם הרוש לעיני אמו במסיבת יום הולדתו ה-21 בבאר שבע, בבית המשפט המחוזי בעיר הוצג הסדר טיעון בעניינו של נאור מירלשווילי (28) מעפולה, אחד משני הנאשמים בתיק (16 נובמבר).
להצגת ההסדר התלוותה דרמה לא קטנה, כאשר מירלשווילי קיבל את רשות הדיבור ופנה לשולה הרוש, אמו של הנרצח: "אני רוצה להגיד שאני בחיים שלי לא ידעתי שיקרה דבר כזה ואני מקווה שאת יודעת את זה בלב שלך. לא דמיינתי בחיים שיקרה לו דבר כזה".
הרוש, שבעצמה נורתה ברגלה באירוע, השיבה בבכי: "אם לא הייתי יודעת שאתה היית שם, לא הייתי רוצה בחיים שתשב במקום שתשב בו עכשיו. לא הייתי רוצה. אני מתחננת אליך – תעשה טוב ללב שלך, תעשה טוב ותבקש סליחה, תבקש ממני סליחה. תבקש מרותם שלי סליחה. הוא אהב אותך. אני ראיתי את רותם הבן שלי דקה לפני שהכניסו אותו לקבר, פתחתם לו חצי ראש".
מירלשווילי השיב: "אני מבקש ממך סליחה. שאלוהים ייתן לך כוח. בחיים לא הייתי עושה לו את זה".

בפברואר 2019, שלושה חודשים לאחר הרצח, הוגש כתב אישום נגד אבירם זגורי (30) מבאר שבע, שייחס לו רצח, ניסיון רצח, חבלה בכוונה חמירה ונשיאת נשק.
מירלשווילי היה חשוד, אך נוכח קשיים ראייתיים הוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום. רק בהמשך, בעקבות עדויות שמסרו שני עדים מרכזיים במהלך המשפט נגד זגורי, ביוני 2020 הגישה הפרקליטות כתב אישום בעבירת רצח גם נגד מירלשווילי.

לפי כתב האישום, מירלשווילי ובת זוגו הגיעו למסיבה שנערכה להרוש בלילה שבין ה-15 ל-16 בנובמבר 2018, בה השתתפו אנשים רבים נוספים, ביניהם גם זגורי. בשלב מסוים נתגלע ויכוח אלים בין זגורי לבין אדם מסרוגה, חברו של הרוש, שלאחריו זגורי ומירלשווילי עזבו את המסיבה ולפי כתב האישום החליטו להרוג את מסרוגה.

הפרקליטות טענה כי השניים הצטיידו בנשק והגיעו מאוחר בלילה לסמטה סמוכה לבית של הרוש, כאשר זגורי מחזיק בנשק. מירלשווילי ניגש לביתו של הרוש וקרא למסרוגה לצאת, בזמן שזגורי המתין בסמטה חמוש. מסרוגה יצא מהבית מלווה בהרוש ובאחיו. כאשר אלה הגיעו לסמטה, נורו לעברם יריות. אמו של הרוש התערבה, ולפי האישום מירלשווילי הורה לזגורי לירות בה ובבנה. נטען כי זגורי כיוון את הנשק לעבר ראשה, היכה אותה, כיוון את הנשק לרגלה וירה כדור אחד בירכה. לאחר מכן ירה כדור אחד בראשו של הרוש וגרם למותו.

לפי כתב האישום, מירלשווילי וזגורי ברחו לאחר מכן מהסמטה דרך רחוב מכתשים, כשזגורי מחזיק בנשק, עד שבשלב כלשהו התפצלו דרכיהם. מירלשווילי הגיע פצוע באזור הצוואר לבית החולים סורוקה, אך עזב את המקום מבלי לקבל טיפול.

כתב האישום ייחס למירלשווילי עבירות רצח, ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת והובלת נשק. צילומי אבטחה ודי-אן-איי שלו על סכין בנתיב הבריחה חיזקו את התיק נגדו, וכך גם תרגיל חקירה: לאחר מעצרו הוא הוכנס לתא עם מדובב, בפניו טען: "אני מוכן לשבת 10 שנים בכלא בגלל התיק הזה". לפי הפרקליטות, הוא גם טען בפני המדובב שהמשטרה מצאה את הנשק אבל היא לא יכולה לקשור אותו אליו, והראה לו כיצד ניגב את הנשק באמצעות שרוולו, הראה לו גם סימן דקירה בצוואר ואמר לו שנדקר, וסיפר כמה כדורים בדיוק נורו מהנשק בליל הרצח.

הבעיה היתה שהפרקליטות נאלצה להסתמך על דברי המדובב למרות שלא הוקלטו. לדברי המדובב, מירשלווילי מסר לו את המידע בתנועות ידיים ובלחישות סמוך לאוזנו, כך שדבריו לא הוקלטו.

זגורי, שמיוצג על ידי עו"ד מור עטיה ועו"ד בועז קניג, בחר לנהל משפט הוכחות. לאחרונה הגישו הצדדים סיכומים ובימים אלה הם ממתינים להכרעת הדין.
המשפט נגד מירלשווילי – שמיוצג על ידי עורכי הדין עינב יתח ורועי אטיאס – היה אמור להתחיל השבוע בשלב שמיעת הראיות. ואולם, במהלך בחינת חומרי החקירה טענו הסנגורים לקשיים ראייתיים רבים, ובין היתר לסתירות בעדויות עדי תביעה (ביניהם אמו של המנוח). כמו כן הם טענו כי קיים קושי משמעותי להוכיח שמירלשווילי היה מודע לכוונתו של זגורי לירות ולרצוח.

לנוכח טיעונים אלו ואחרים, בתום הליך גישור הסכימה הפרקליטות להסדר טיעון במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן המייחס למירלשווילי עבירות הריגה, ניסיון רצח (של מסרוגה), חבלה חמורה בנסיבות מחמירות (של שולה הרוש) ונשיאת נשק.

ההסדר הוצג בפני הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע (16 נובמבר).
נציגת הפרקליטות ציינה עם הצגת ההסדר כי התקבלה טענת ההגנה לגבי קשיים ראייתיים – בעיקר באשר לתכנון ונשיאת הנשק. לאחר מכן הצדדים עתרו במשותף לעונש של 14 שנות מאסר.
השופטים אריאל ואגו, אלון אינפלד ואריאל חזק קיבלו את ההסדר והרשיעו את מירלשווילי.
שולה הרוש עוד תשוב לבית המשפט בחודש פברואר, שם תעיד במסגרת הטיעונים לעונש. עד אז, ביום הולדתו של בנה המנוח, היא פרסמה בדף הפייסבוק שלה פוסט קורע לב ומלא געגועים, הריהו לפניכם.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות