פרשה 1131: איזוק לנאשם בשני מעשי רצח

שתף כתבה עם חברים

פוגל, שמצוי במעצר כבר שש שנים, נאשם ברציחתם של רמי עמירה וג'ורדן אזולאי * השופטת ברק ארז: "לנוכח התמשכות ההליכים ושחרורם של יתר הנאשמים אני סבורה כי בעת הזו נעה נקודת האיזון לטובת המשך מעצרו של פוגל בתנאים של פיקוח אלקטרוני"

הנאשם ברצח, והנרצחים: רמי עמירה וג'ורדן אזולאי (צילומים: ניר קידר פוסטה, וצילום מסך ארכיון חדשות 2)

בית המשפט העליון החליט כי הגיע העת לשחרר באיזוק אלקטרוני גם את עמית פוגל, נאשם מספר 1 בפרשה 1131 לו מיוחסים שני מקרי רצח – של רמי עמירה וג'ורדן אזולאי, עבירות של קשירת קשר לפשע, גרימת חבלה בכוונה מחמירה ועבירות נשק.
בתוך כך הוארכה תקופת המעצר באיזוק של הנאשם יהושע (שוקי) רבי.

בחודש דצמבר 2021, שופט המעצרים בבית המשפט המחוזי בת"א, אברהם הימן, הורה על בדיקת היתכנות לשחרורו באיזוק אלקטרוני של פוגל. בערעור שהגישה הפרקליטות לבית משפט העליון מעצרו הוארך שוב. מנגד, רבי, שנאשם ברצח של שרון מזרחי (במבה), שוחרר כבר באוגוסט אשתקד על ידי שופט בית משפט העליון אלכס שטיין.
השבוע התקיים דיון בבקשת הפרקליטות להאריך ב-90 ימים את המעצר של פוגל, וב-90 ימים את מעצר הבית באיזוק של רבי (19 מאי).
סנגורו של פוגל, עו"ד יקי קהן, עתר לשחררו וסנגוריו של רבי, עו"ד ניר זנו ועו"ד זהבה קרן זנו, עתרו להקל בתנאים המגבילים של מרשם.

הפרקליטות טענה כי "בניגוד לעבר, חלה התקדמות משמעותית המחזקת את הבקשה. נטען, כי פרשת התביעה צפויה להסתיים בקרוב, לאחר 125 דיוני הוכחות".
המדינה הוסיפה וטענה כי מסוכנותם של הנאשמים רבה, היא נלמדת מהעבירות החמורות המיוחסות להם כמו גם מעברם הפלילי ומהתרשמותו השלילית של שירות המבחן.
עוד טענה המדינה לחשש הנשקף מהנאשמים לשיבוש הליכי משפט, בדרך של השפעה על עדים אחרים.
במכלול הנסיבות, טענה המדינה, מ"שסופו של שלב ההוכחות נראה באופק יהא זה מוצדק לשוב ולהורות על הארכת מעצרם של הנאשמים".

פוגל התנגד  להארכת מעצרו. סנגורו, עו"ד קהן, טען כי בניגוד לטענות המדינה סופו של המשפט אינו נראה באופק. בהקשר זה הבהיר הסנגור, כי פרשת התביעה הגיעה אמנם לסיומה לאחר שהמדינה ויתרה על העדתם של שוטרים שנכללו ברשימת עדי התביעה, אך לפחות חלקם צפויים להעיד במסגרת פרשת ההגנה, כך שבחשבון כולל אין לומר שחלה התקדמות משמעותית בניהול התיק.
בהודעה מעדכנת שהגיש עו"ד קהן הוא הדגיש כי המועד הראשון הקבוע לתחילת פרשת ההגנה הוא בחודש ספטמבר, ומלבד זאת קבועים עוד חמישה מועדים עד לסוף שנת 2022, בהם צפויים להעיד עדי הגנה רבים. בנסיבות אלה, ביקש עו"ד קהן מבית משפט העליון לקבוע כי אין להיעתר שוב לבקשת המדינה להארכת מעצר נוספת של מרשו מאחורי סורג ובריח.

עו"ד יקי קהן. הגיעה העת

עו"ד קהן הפנה גם לשחרור בתנאים של הנאשם רבי, שגם לו מיוחסת עבירת רצח, מה שמצדיק החלטה דומה בעניינו של מרשו, והבהיר כי המפקחים שהציע בעבר נמצאו כשירים על ידי בית משפט המחוזי, וכי הם נכונים לבצע את המלאכה גם כיום.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, השופטת דפנה ברק ארז הודיעה: "באתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להארכת מעצרם של הנאשמים להתקבל, אך לצד זאת, בשלה העת להורות על המשך מעצרו של פוגל בתנאים של פיקוח אלקטרוני".
השופטת ציינה בהחלטתה: "הנאשמים נתונים במעצר קרוב לשש שנים. אף אם חלה התקדמות בניהול המשפט עם תום פרשת התביעה, ניתן להתרשם כי סופו אינו קרוב, ועל כן ניתן להעריך כי יוגשו בקשות נוספות להארכת מעצרם של הנאשמים. במכלול הנסיבות, לנוכח התמשכות ההליכים ושחרורם של יתר הנאשמים בפרשה למעצר בפיקוח אלקטרוני, אני סבורה כי בעת הזו נעה נקודת האיזון לטובת המשך מעצרו של פוגל בתנאים של פיקוח אלקטרוני".

לאור כך, הורתה השופטת לשירות המבחן להגיש תסקיר משלים בעניינו של פוגל לצורך בחינת חלופות המעצר והמפקחים שיציע בא כוחו.
לגבי רבי קבעה השופטת כי לא ראתה לנכון להקל בתנאים המגבילים שלו, ועל כן הוארכו תנאי המעצר בית באיזוק ב-90 ימים נוספים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות