עו"ד עמוס מימון זוכה מאיומים על קמ"ן שב"ס לשעבר בטי להט

שתף כתבה עם חברים

נגד העורך דין שהיה בעבר מנכ"ל לשכת הנשיא משה קצב נטען שאיים על להט באולם בית המשפט, "אחתוך אותך מלמעלה עד למטה", אבל הוא טען שאמר לה "אתבע אותך מלמעלה עד למטה", ובכלל "קצב שלח אותה עלי" * השופט הרמלין הגיב על כך בביטול אבל קבע שגם גרסאות הקצינה לשעבר אינן עקביות

עו"ד עמוס מימון

זהו אחד התיקים הביזאריים יותר שנדונו בבית משפט השלום בתל אביב בשנים האחרונות, והסתיים בזיכוי.
עו"ד עמוס מימון (69), אשר כיהן בין היתר בעבר כמנכ"ל בית הנשיא בתקופת הנשיא משה קצב, הואשם בתקיפה ובאיומים בבית משפט על בטי להט, קצינת המודיעין הראשית לשעבר של שב"ס.

הם נפגשו בדיון בבית המשפט לענייני משפחה כאשר עו"ד מימון ייצג לקוח, אדם מבוגר, שנמצא בסכסוך משפחתי בענייני ירושה עם בנותיו מנישואים קודמים.
להט ליוותה לדיון את אחת הבנות, שמנעו מהאב למכור את דירתו המשותפת עם אשתו השנייה, לאחר שהאב הקשיש ביקש לבטל את הערת האזהרה שרשמו על הדירה בנותיו. אחת מהן, עובדת שב"ס לשעבר, לוותה כאמור בדיון על ידי המפקדת שלה בשב"ס בעבר וחברתה – קצינת המודיעין להט.

לפי הנטען בכתב האישום, ביציאה מהאולם התלהטו הרוחות, עו"ד מימון נצמד ללהט ואמר לה: "את שרמוטה, בת זונה".
היא ענתה לו: "אתה פושע, לא עורך דין".
התקרית לא הסתיימה בזאת. להט "נמלטה" עם חברתה ללובי בית המשפט בכיוון היציאה, שם, בסמוך לעמדת המאבטחים, נטען כי עו"ד מימון הבחין בה שנית, ניגש אליה ואמר לה: "את זונה שעבדת בבתי סוהר. אני אחתוך אותך מלמעלה עד למטה. תצטערי על היום שהכרת אותי". עוד נטען כי העורך דין נתן מכה על ידה של להט, בעימות, והעיף את הטלפון שלה באוויר.

וכך תיארה בעדותה המתלוננת להט את אשר אירע: "הגעתי ללוות את י' שהיא חברה שלי, בדיון בבית משפט, בסוגיה שבינה לבין אחותה ואביה. היא אמרה שקשה לה, יש לה התקפים של רעד ואיבוד שליטה… בסיום הדיון קמתי והתכוונתי לגשת לאביה ולדרוש בשלומו… בדיוק שמעתי את עו"ד מימון אומר לו: 'מה אתה לא יודע, הבנות שלך רוצות את הכסף שלך'. בתום לב הגבתי: 'למה אתה מסכסך ביניהם?'. הוא (עו"ד מימון) התפרץ: "שרמוטה, מי הביא אותך לפה?'. יצאתי החוצה. עו"ד מימון יצא אחרי בהתקף אמוק. הוא נצמד אליי, עם כל הגוף שלו, ואמר לי מילים איומות… הצלחתי להימלט לכיוון המעלית… חיכינו לעורכת הדין של י'. כעבור כמה דקות עו"ד מימון קלט אותי ובא במהירות לכיווני… הוצאתי את הטלפון ואמרתי שאני מקליטה. אז הוא נתן לי מכה ביד…".

עו"ד מימון מצידו סיפר בעדותו כי האווירה באולם היתה מתוחה מאוד, כאשר להט קמה והחלה לצעוק עליו: "אתה עורך דין? אתה פושע…".
"כן, יש לי לשון בוטה", הודה מימון בעצמו, אך טען כי היא זו שהמשיכה לגדף אותו גם מחוץ לאולם. "היא אמרה שתדאג שיכניסו אותי לתא ויפתחו לי את התחת…". לדבריו, הוא לא הכיר אותה עד אז, אבל במענה אליו היא הטיחה בו כי היא קצינת מודיעין ראשית של שב"ס – מה שבדיעבד הסתבר כלא נכון, והיא כבר פשטה את מדיה. "מעולם לא איימתי עליה, אמרתי לה ש'אתבע אותה מלמעלה עד למטה', אני עורך דין 40 שנה".

עבירת התקיפה נמחקה מכתב האישום כבר בשלב מוקדם, כאשר עורכת דין ידועה ייצגה את מימון.
התביעה המשטרתית הסכימה לרדת מהתיק ולסגור אותו בהסדר מותנה (תמורת הודאה באיומים), אך מימון סירב.

בטי להט (צילום מסך מ"זמן אמת", כאן 11)

שופט בית משפט השלום בתל אביב, איתי הרמלין, שבפניו התנהל הליך ההוכחות, כתב בסיומו כי בדיעבד, "החלטת התביעה למחוק מכתב האישום את העובדות הנוגעות להעפת הטלפון של המתלוננת, ולהשאיר דווקא את עבירת האיומים היא תמוהה. זאת, בהתחשב בכך שבחומר החקירה סרט אילם של מצלמת אבטחה המתעד את ההתרחשות הפיזית אך לא את הדברים שהוחלפו (ונאמרו)… בצפייה בסרטון מצלמת האבטחה של בית המשפט ניתן לראות את הנאשם עושה תנועה בידו בכיוונה של המתלוננת, ואז נראה הטלפון מתעופף באוויר… לפי דו"ח פעולה של מאבטח בית המשפט, הוא עצמו ראה את הנאשם נותן מכה לטלפון הנייד של המתלוננת… אסתפק בכך ולא אקבע דבר נחרץ, כי התביעה מחקה את האישום".

מוקד המחלוקת שנשארה, ועליה בעצם התנהל הליך פלילי בבית המשפט במשך מספר שנים, היה בשאלה האם הנאשם עו"ד מימון אמר ללהט: "אני אחתוך אותך מלמעלה עד למטה" – כמו שהיא טענה בתלונתה למשטרה, או האם הוא אמר לה "אני אתבע אותך מלמעלה עד למטה", כגרסתו.
לשופט לא היו כלים לאמת את טענתה של להט, אשר הפכה לכתב אישום נגד עו"ד מימון – בייחוד כאשר להט עצמה לא זוכרת מה בדיוק נאמר.
כאשר היא הגיעה לתת עדות בבית משפט, היא טענה שהעורך דין אמר לה ש'יפתח אותה מלמעלה עד למטה' – 'יפתח' ולא 'יחתוך' כמו שטענה בהתחלה.

השופט לא לגמרי האמין גם לגרסתו של מימון: "למשפט שהנאשם טוען שאמר – אתבע אותך מלמעלה עד למטה – אין פשר ברור, והסיכוי שאמר אותו אינו גדול. עם זאת, המשפט שהנאשם טוען שאמר מתאים לסיטואציה של ויכוח בלובי בית המשפט, יותר מאשר איום מופרך שיחתוך את המתלוננת. במיוחד כאשר הדברים נאמרים בלובי בית המשפט, במרחק של מספר מטרים מעמדת המאבטחים".

בנקודה זו ציין השופט את עדותו של העוזר המשפטי של עו"ד מימון באותה תקופה, מייקל גביש. כפי שלכל אחת מהדמויות במשפט הזה יש "סיפור" – כך גם לגביש, הוא הספיק לרצות בשנים האחרונות מאסר על הונאה בניירות ערך וגניבה, שביצע בתפקידו הקודם כמנהל תיקי השקעות בשוק ההון, ואחד הלקוחות אשר עקץ היה התעשיין המנוח דב לאוטמן.
על כל פנים, גביש שימש כמתמחה של עו"ד מימון עוד לפני הרשעתו. השופט ציין כי גביש הובא על ידי מימון לעדות "כמעט בכפייה" שכן "סלידתו מן הנאשם (מעסיקו בעבר, ז.ק) בעת שהעיד בפניי היתה ברורה וגלויה".
גביש זכר שלהט "צעקה מילים לא יפות", ונאמרו מילים "ממש מגעילות", אבל גם מימון "מסוגל לומר הרבה דברים". "התמונה הכללית שעלתה מעדותו היא של התרחשות סימטרית בין הנאשם למתלוננת", כתב השופט הרמלין – היינו שני הצדדים לא טמנו ידיהם בצלחת.
"יתכן מצב שהנאשם אמר: 'אני אתבע אותך' והמתלוננות חשבו שאמר 'אני אפתח אותך'", סיכם השופט את המחלוקת.

בעדותו בבית המשפט, מימון העלה טענת קונספירציה – לטענתו הוא נרדף על ידי הנשיא לשעבר משה קצב, אשר מייחס לו כביכול כי הוא זה שגרם לחקירתו (לאחר שמימון שימש כמנכ"ל בית הנשיא וכיועץ שלו אך פרש ב-2003, שנים לפני חקירתו של הנשיא).
אגב, גם נגד מימון עצמו הוגשו תלונות על אונס באותה תקופה בה נחקר קצב – אך הן נסגרו.
עו"ד מימון, שבעבר היה בן זוגה של השופטת ניצה מימון שעשוע, טען בבית המשפט כי קצב או מקורביו "רודפים אותו" כביכול עד היום; לטענתו "בטי להט היתה מקורבת לאנשיו של קצב עוד בהיותו בכלא, כאשר היתה קצינת המודיעין של שב"ס. כנראה יש לה מערכת יחסים מאוד מסוימת. אצל פרסים… זה שהוא (קצב) הצליח להביא אותי לפה".

השופט הרמלין התייחס לדבריו אלה בביטול. יחד עם זאת, קבע: "אם הנאשם אמר שיתבע את המתלוננת (ולא שיחתוך אותה) יש בכך כדי להעמיד באור אחר את האמירות הנוספות המיוחסות לו: שהוא ימצא את המתלוננת והיא תצטער על היום שהכירה אותו".

משלב כלשהו לאחר שמסר את עדותו, החליט מימון להמשיך ולנהל את הגנתו בעצמו. מכל מקום, פסק הדין קיבל את קו ההגנה ולפיו אין ראיות לצד התביעה ודין התיק להסתיים בזיכוי.
השופט העיר כי על המשטרה היה לחקור גם את התלונה הנגדית שהגיש עו"ד מימון נגד להט, כאשר נוצר מצב של "טענות הדדיות על איומים", אבל רק אחת מהן נחקרה כיאות.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות