פלילי | תעבורה | אסירים | מעצרים וחקירות
0546618438 מידע מורחב
פלילי | צווארון לבן | מחש | תעבורה | מעצרים וחקירות
0506270283 מידע מורחב
לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
עו"ד זיו קדוש
פלילי | פשיעה חמורה | סמים | מעצרים וחקירות | ייצוג אסירים
עו"ד אמיר מסארווה
פלילי | תעבורה | אסירים | מעצרים וחקירות

מה התשוקה של מיה?

בין אימהות במשרה מלאה לעבודה על מטאטא כביש, מיה פסקל גם אוספת דגמי משאיות, חולמת על קנוורת' שחורה עם להבות כתומות, מספרת איך התחילה האהבה הגדולה, ושמחה לנפץ סטיגמות: "זה שאני טיפה מלוכלכת ביום עבודה שלי, לא יכול עדיין לקחת ממני את הנשיות שלי"
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
maya paskal rashi  
פסקל בעבודה על מטאטא כביש. "הילדים חושבים שאני איזו גיבורת על מהסרטים" 

ביקור בסלון דירתה של מיה פסקל בנהריה מגלה כמעט מיד את אחת מאהבותיה הגדולות. סביב הטלוויזיה בעלת המסך השטוח שבמרכז הסלון ממוקמים להם דגמי משאיות, וגם לוחית הרישוי שבולטת מתחת לטלוויזיה לא משאירה הרבה מקום לספקות. יתכן כי מי שמגיע לסלון הזה ולא יבין מיד במה דברים אמורים, ישאל את פסקל לפשר העיצוב הייחודי. או אז היא תשיב לו: "משאיות". כן, משאיות, הן אהבתה הגדולה.

לפסקל, בלונדינית יפהפייה וחיננית, חוש הומור מושחז אך קליל. היא אם חד הורית לאוריה בת ה-7.5, ויש לה חיבה מיוחדת לדגמי משאיות. האוסף שלה מגלם בתוכו, כמובן, את אהבתה לכלים הכבדים מהמציאות, כמו גם את תחום העיסוק שלה.

מי שיציץ לפרופיל הפייסבוק של פסקל יגלה באגף התמונות לא מעט צילומים שלה בשמלות ערב אופנתיות ועדינות, לצד צילומים שלה בסרבל עבודה, כיאה למקצועה: נהגת מטאטא כביש – מכונה כבדה ניידת, מהסוג שניתן לראות כמעט בכל יישוב ברחבי הארץ. 

פסקל מודעת לכך שמי שייתקל בה בעבודתה בפעם הראשונה – סביר להניח שיופתע במקרה הטוב, ויידהם במקרה היותר קיצוני. כך או כך, היא מקבלת הכל באהבה ומשתדלת לא להיכנס ל"משבצות החברתיות המקובלות".

מעבר למשאיות, פסקל מעידה על עצמה כמי ש"אוהבת בטירוף את המטבח על כל המשתמע מכך". כמו כן, היא פעילה חברתית ומתנדבת בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות. אני אוהבת ליצור ובעיקר להיות שמחה בחלקי", היא מנסה לסכם את פעילותה היומיומית בקצרה. 

maya paskal salon
הסלון של פסקל. למי שמכיר, הסדרה "מהיר וחזק" על המרקע

החלום הגדול

באוסף של פסקל כ-50 דגמים בקנה מידה שונים, מהקטנים ביותר (1:64) ועד לגדולים (1:18). האוסף מורכב גם מ"קיטים" (דגמים בבנייה עצמית), שהבולט מביניהם הוא דגם בקנה מידה 1:25 – אורכו כחצי מטר.

"את הדגמים התחלתי לאסוף בערך לפני שש שנים", מסבירה פסקל, "בגלל האהבה המטורפת שלי למשאיות, כל פריט או גאדג'ט שקשור במשאית, הייתי מיד חוטפת מהמדף – העיקר שיהיה אצלי בבית. אז בהתחלה הייתי קונה משאיות קטנות ממתכת, שלפי קריטריון של אספן מקצועי עשויות לא להחשב כדגם – למרות שלי זה ממש לא שינה – ורק בשלב מאוחר יותר התחלתי לשים לב לפרטים הקטנים".

איזה דגם של משאית בקנה מידה 1:1, רכב אמיתי, היית רוצה במציאות?

"הייתי רוצה 1:1 במציאות, kenworth w900 שחורה עם להבות כתומות. מי שמכיר אותי היטב, כבר יודע את זה בעל פה, שזה החלום של מיה. כשמצאתי דגם כזה, זה היה הדבר המושלם שיכול היה להאיר לי את הוויטרינה, והוא באמת עשה את זה. פעם אפילו עוגת היום הולדת שלי נבנתה לפי הדגם הזה".

maya paskal vitrina

אילו היית יכולה לבחור דגם אחד שתקבלי במתנה, מה הוא היה? 

"וואי, אם הייתי יכולה לבחור, זה בטח היה kenworth k100, המכונה גם 'טלוויזיה'. יש לי דגם נורא קטן שלו, והייתי רוצה אותו פשוט בקיט להרכבה".

את יודעת, לא מעט אנשים מוצאים עצמם משתאים אל מול אספני דגמים. לא מבינים את התחביב הזה, שנראה להם מתאים לילדים קטנים. 

"את האהבה הזו לדגמים לא אוכל להסביר, בדיוק כשם שאני מתקשה להסביר לאלו שמרימים גבה בשאלתם: 'מה לך ולמשאיות לכל הרוחות?'. אני מגדירה את זה כך: פשוט מצאתי את המקום שמחיה אותי. זה הזמן איכות שלי עם עצמי. זה עושה לי טוב? כן! ככה שהיתר פחות רלוונטי. ובינינו… זו מחלה מהסוג הטוב, אז שכל אחד ייהנה ממה שהוא מסוגל להעניק לעצמו. זה החלק שלי. זה מה שאני מעניקה לעצמי".

kenworth maya paskal400
דגם של KENWORTH. "הייתי רוצה דגם גדול בקיט להרכבה"

אצל רוב האספנים, מאחורי כל דגם מסתתר סיפור, מעניין יותר ופחות. פסקל מסכימה: "יש לי המון סיפורים. זה עשוי להשמע הזוי, מצחיק, קצת על קו הבלתי שפוי, אך לכל דגם שמגיע אליי הביתה, אם רכשתי או שקיבלתי במתנה, יש ערך רגשי עצום. בכל דגם כזה יש משהו פנימי שהוא רק שלי. לכן גם לא אמכור לעולם אף דגם, גם אם הייתי מקבלת מחיר גבוה יותר ממה שרכשתי".

סיפור מיוחד?

"יש לי סיפור על זוג דגמים שפעם הזמנתי, אותו דגם במדויק, רק צביעה שונה. כל כך רציתי את הדגמים האלה. הם היו מיוחדים, ממתכת, מושלמים. יפים, כבדים… משהו מדהים. יום אחד החלטתי לרכוש. שילמתי את המחיר הנדרש והמתנתי שבוע, שבועיים, חודש. ככה זה בדרך כלל, עד שיום אחד קיבלתי מייל שאני נדרשת לשלם עליהם עמלה, מכס, לא בדיוק היה לי ברור מה קרה שם, והעלות היתה מטורפת. החלטתי שבכל מצב הם יגיעו אליי, גם אם זה יצריך שאוותר בחודשים הבאים על משהו אחר. אז מיותר לציין שהן, שתיהן, נחות אצלי היום בוויטרינה, בוהקות, נקיות ובעיקר גורמות לי לחייך. הן שלי, וכאן מקומן".

kenworth yomuledet  
עוגת יום הולדת שמדגימה את החלום הגדול, שחורה גדולה עם להבות כתומות 

הדבר האמיתי

את זוכרת מאיפה באה האהבה הגדולה הזו למשאיות?

"זו שאלה שאני נשאלת כל כך הרבה. לפעמים, בחצי גיחוך, אני אומרת תחפשו בגוגל את הערך 'האישה והמשאיות'. כי זה סיפור כל כך ארוך".

ובכל זאת, בלי לחפש בגוגל? 

"בגדול, זה התחיל בגיל 17 וחצי. מסגרת נורמטיבית אף פעם לא התאימה לאופי החריג שלי. לפני הגיוס, בשיחה עם אבי, כבר הבנתי שאני לא אהיה פקידה שיושבת במשרד ומכינה קפה כל השירות, ולא שאני חלילה מזלזלת. אבא שלי אמר לי שכדאי שאוציא רשיון למשאית, וכך גם יהיה לי עניין בשירות הצבאי. ואכן כך עשיתי, ומפה הכל התחיל. התחלתי את השיעורים ואני זוכרת היטב עד היום את השיעור הראשון שבו עליתי לקבינה. הריח של המשאית, הרעידות, הגובה, התחושה המטורפת הזו שאין לתאר. רעדו לי הרגליים מההתרגשות, וזו היתה ממש אהבה ממבט ראשון. מאז ידעתי שזהו, זה נטמע בי".

maya paskal magazin400

לרוב, כאשר הגבר הישראלי הממוצע שומע על נהגת משאית, הוא מדמיין אישה גדולה ומוזנחת, אולי בהשראת סרטים הוליוודיים כאלה ואחרים. הוא בטח לא מדמיין לעצמו שמדובר בבלונדינית שבחרה את הנהיגה על משאיות כמקצוע.

"אני מבינה מאין זה נובע, ושמעתי את זה לא פעם. אני חושבת שזה שאני לבושה בבגדים רחבים, דגמחי עבודה 'של גברים', וזה שאני טיפה מלוכלכת ביום עבודה שלי, לא יכול עדיין לקחת ממני את הנשיות שלי. להפך, אני רואה את זה כך: זה מוציא ממני את הכל החוצה. ככה רואים גם את מיה שנראית כמו 'סחבק', וגם את מיה שיכולה ללבוש אחלה שמלה אחרי יום העבודה. את התכונות הגבריות שבי, אני חייבת להקרין כלפי חוץ, לטובת סביבת העבודה, ולהיטמע בין הגברים. אני לא רואה עם זה בעיה".

maya paskal 1
"כל פריט או גאדג'ט שקשור במשאית, הייתי מיד חוטפת מהמדף"

אבל בטח לאנשים יש תגובות לא קונבנציונאליות.

"בגלל שבאזרחות, אחרי השירות הצבאי, ההגה היה המקצוע העיקרי שבו עבדתי ואותו הכרתי, אז אנשים בסביבה כבר למדו להכיר אותי. שנית, הייתי מקבלת המון פרגונים, פידבקים בעיקר מהמין הגברי, שמעודד".  

בעבודה הנוכחית שלי, למשל, אני שמונה וחצי שעות על ההגה, כל הזמן בתנועה, בתוך השכונות. כשרק התחלתי, הייתי שמה לב לכל מיני אנשים שאני חולפת על פניהם בתחנות אוטובוס, בטרמפיאדות, קוראת את שפת הגוף שלהם ואת השפתיים. לדוגמה, זוג שעומד ופתאום ההוא מכניס לאשתו מרפק ואומר לה 'תראי, תראי, זו בחורה'. זה היה משעשע אותי וגורם לי לחייך. שמתי גם שלט הומוריסטי על השמשה. אז אנשים פתאום חולפים ואני רואה את החיוך שלהם ככה פתאום. פעם אחת הגיע אוטובוס עם מטיילים וביקשו להצטלם איתי. אני זורמת עם זה ממש בחיוך, וגם בהלצה".

בטח כבר כולם בעיר מכירים אותך.

"היום כבר כולם מכירים, אז מכבדים. בתחנה הזו אני מקבלת קפה כל בוקר קבוע, בתחנה השנייה מחכים לי עם עוגיות ומטעמים. בעיקר מפנקים אותי, והסביבה מאוד חמה. אין ספק שזה נותן המון סיפוק. מי שבעיקר מקנה לי את החמימות בלב אלו הילדים הקטנים. ההורים שלהם מספרים לי שברגע שהילדים מזהים את הרעש של הכלי שלי, הם רצים לחכות לי. הם חושבים שאני איזו גיבורת על מהסרטים. זה מצחיק אותי ובאותה נשימה עושה את כל היום לחוויה". 

mayor ya520 340  
פסקל ובתה עם משאיות צעצוע 

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן