חדרה: שני חשודים בגידול 600 שתילי מריחואנה

שתף כתבה עם חברים

אחד החשודים, ששכר את המחסן באזור התעשייה ואת הדירה בעיר נשפט בעבר ל-15 שנות מאסר לאחר שהיה תצפיתן של שודדים אשר רצחו בבאר שבע חלפן כספים ובת זוגתו. החשוד השני, מתווך נדל"ן, מכחיש את המיוחס לו ושוחרר בתנאים מגבילים

אחת המעבדות שנתפסו (צילומים: משטרה)

משטרת חדרה עצרה (20.2) שני חשודים במעורבות בגידול כ-600 שתילי מריחואנה במשקל כולל של כ-18 ק"ג בשתי מעבדות שנתפסו בעיר חדרה – אחת מהן במחסן באזור התעשייה, והשנייה בדירה בעיר. אחד העצורים הוא ישי אברמוב (30), יזם ומתווך נדל"ן מקיסריה, והחשוד השני הוא פאבל צלקוביץ' (42) מחולון, שנשפט בעבר ל-15 שנות מאסר עקב חלקו בתיק רצח כפול ושוד של חלפן כספים בשנת 1998.

אברמוב, מתווך נדל"ן שמיוצג על ידי עו"ד יובל זמר, טען כי בסך הכל תיווך בין השוכר לבעלי הנכסים ולא היה מודע לגידול. השניים הובאו לבית משפט השלום בחדרה שלוש פעמים. עו"ד זמר טען באחד הדיונים כי מרשו יזם נדל"ן שקיבל מפתח מבעל הדירה על מנת להראות את הדירה לקונים פוטנציאלים. הוא הוסיף: "החשוד נכנס לדירה לראות מה קורה וראה את הדבר הזה ולטענתו חשכו עיניו והתעמת עם פאבל ולי הוא אומר שמזל שהגיעה משטרה, כי הוא היה מקבל מכות. פאבל נוהג כאחרון העבריינים ושומר על זכות השתיקה, בעוד שאין שום ראיה שקושרת את ישי… נמצא כאן אדם ללא עבר פלילי, ללא דו"ח תנועה, אדם נורמטיבי, עובד ולא נמצא בקשיים כלכליים, ההפך הוא הנכון, הוא יזם נדל"ן. השם שלו נפגע, חצי עיר מדברת על כך שהוא עצור".

במהלך החקירה נערך עימות בין השניים, במהלכו אברמוב עמד על גרתו בעוד שצלקוביץ' שמר על זכות השתיקה. כמו כן נגבתה עדות מבעל הנכס, שחיזקה לכאורה את גרסתו של המתווך. אברמוב שוחרר לבסוף בתנאים מגבילים (27.2), בעוד שמעצרו של צלקוביץ' הוארך שלוש פעמים, בפעם האחרונה עד 1 במרס. סנגורו של צלקוביץ', עו"ד שי לוי, מסר בתגובה: "ההגנה תגיב באופן מפורט בבית המשפט".

לקראת סוף שנת 1998 קשרו צלקוביץ' ושלושה אנשים נוספים לבצע שוד של חלפן כספים שהחזיק סכומי כסף גדולים בדירה בה התגורר עם בת זוגתו חנה גולדברג בבאר שבע. ב-15 בנובמבר אותה שנה, בעוד שצלקוביץ' נשאר מחוץ לדירה לתצפת, השלושה האחרים נכנסו לדירה, החליפו דולרים לשקלים, ולאחר מכן התנפלו על טבק וגולדברג, היכו אותם, קשרו אותם בצווארם, דקרו וחתכו אותם בסכינים וגרמו למותם. תוך כדי השוד האלים הגיעה אל המקום רופאה כדי להביא תרופה לגולדברג. אחרי שצלצלה בפעמון והדלת נפתחה, השודדים היכו אותה באגרופים בפניה, ולאחר מכן ברחו מהדירה מבלי לקחת דבר. צלקוביץ', שהיה כאמור התצפיתן ולא היה נוכח ברצח עצמו, נשפט ל-15 שנות מאסר עקב הרשעתו בקשירת קשר לפשע וניסיון שוד בנסיבות מחמירות.
עדכון (1.3)
בית משפט השלום בחדרה הורה לשחרר את צלקוביץ' בתנאים מגבילים, אולם לבקשת המשטרה עיכב את ביצוע ההחלטה כדי לאפשר לה להגיש ערר על השחרור לבית המשפט המחוזי.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות