עבודות שירות לבעל צ'יינג' מכפר קאסם שהלבין צ'קים ב-20 מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

ניכה צ'קים עבור "קופים" מרשת הפצת חשבוניות פיקטיביות והופלל על ידי סוכן. על פי ההסדר, יחולטו 750 אלף שקל

הופלל על ידי סוכן משטרתי שהופעל על ידי להב 433 (צילום: פלאש 90)

בית משפט השלום בכפר סבא אישר הסדר של חמישה חודשי עבודות שירות וחילוט של 750 אלף שקל לבעל צ'יינג' מכפר קאסם שניכה צ'קים ב-20 מיליון שקל עבור רשת עבריינית של מלביני חשבוניות פיקטיביות.
הנאשם יוסף זאיד הורשע על פי הודאתו ב-389 רישומים כוזבים ביחס למקבלי שירות בציינג' שהפעיל – ריבוי עבירות לפי סעיף 3(ב) לחוק איסור הלבנת הון, עשיית פעולה ברכוש או מסירת מידע כוזב במטרה שלא יהיה דיווח.

זאיד ניכה צ'קים לשישה "קופים" מרשת הפצת החשבוניות הפיקטיביות של יעקב שמואל שנחשפה לפני מספר שנים, ובמסגרת הפרשה הוא אף הופלל על ידי סוכן משטרתי שהופעל על ידי להב 433, וניכה אצלו צ'קים בשישה מיליון שקל כאשר הוא יודע שהסוכן איננו מבקש או מקבל השירות בפועל, והתמורה נמסרה לאדם אחר.

הסנגורים, עו"ד רונן רוזנבלום ועו"ד דניאל קליין ממשרדו העלו טענת אכיפה בררנית, לפיה בשנים בהן ביצע זאיד את העבירות (2014-2015), ועד לשנים האחרונות, לא הוגשו כתבי אישום כגון אלה בעבירות דיווח כוזב לרשות איסור הלבנת הון, ומסלול האכיפה היה מנהלי ולא פלילי.

עו"ד רונן רוזנבלום

כתוצאה מהחקירה ומההרשעה, זאיד קיבל הודעה מרשות שוק ההון כי הרישיון שלו כנותן שירותים פיננסיים לא יחודש. השופט מיכאל קרשן ציין כי רמת הענישה בעבירות דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון טרם התגבשה, וניתנו גזרי דין ספורים בעבירה שהעונש המרבי בצידה הוא חמש שנות מאסר.
נוכח העובדה שהנאשם הודה מבלי שניהל משפט, ופרנסתו נפגעה, השופט מצא כי ההסדר ראוי. כתוצאה מהחילוט המוגבל, יופשר לנאשם רכוש שנתפס במהלך הפרשה, בשווי של יותר משישה מיליון שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות