בהסכמת הפרקליטות: שחרור באיזוק לארבעה חשודים בהליך הסגרה

שתף כתבה עם חברים

הארבעה נמצאים בהליך הסגרה לגרמניה, בחשד שניהלו מגיאורגיה, ארמניה וישראל חברות פורקס לעוקץ משקיעים

אילוסטרציה: Kevin Ku מאתר Unsplash

ארבעה חשודים הנמצאים בהליך הסגרה לגרמניה, בחשד שניהלו מגיאורגיה, ארמניה וישראל חברות פורקס לעוקץ משקיעים, שוחררו למעצר בית באיזוק אלקטרוני עד תום ההליכים.
הפרקליטות, באופן תקדימי, הסכימה לשחרור החשודים עד סיום בירור בקשת ההסגרה, בהמלצת שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אברהם רובין.

ארבעת החשודים – פבל קוטלר מחולון, יורי דשבסקי מתל אביב, נמרוד בלכמן מצור יגאל וחן מלכה מגבעתיים – נעצרו בחודש שעבר נוכח בקשת ההסגרה ועתירת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות. סנגוריהם – עורכי הדין גיל דחוח, יניב שגב, איתן פינקלשטיין, ליה פלוס ואורי קורב – מכחישים בשמם כי היו בדרג ניהולי, או בשותפות לתוכנית עוקץ של כספי המשקיעים הגרמנים.
הפרקליטות הביעה הסכמה תחילה לשחרור באיזוק אלקטרוני של אחד מהארבעה, בלכמן, נוכח נסיבות שצוינו בתסקיר המבחן וחלקו המצומצם יותר לעומת האחרים. השופט רובין המליץ לפרקליטות לקבל את המלצת שירות המבחן גם בנוגע ליתר העצורים, לשחרור באיזוק תחת תנאי פיקוח הדוקים. עו"ד דחוח ציין בהקשר זה כי מרכז החיים של מרשו בישראל ואין הצדקה לאפליה בין החשודים.

בהחלטת בית המשפט נקבע כי כל אחד מהחשודים יפקיד 250 אלף שקל, למעט אחד החשודים המיוצג על ידי עורכי הדין פינקלשטיין ופלוס, בעניינו נקבעה ערבות נמוכה יותר נוכח תפוסים אחרים. כמו כן, כל אחד מהמפקחים על החשודים יחתום על ערבות צד ג' של 150 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות