חשד: תושב מזרח ירושלים סייע לפלסטיני לגנוב קטנוע בתל אביב

שתף כתבה עם חברים

השופטת שחררה אותו למעצר בית אחרי שהמשטרה ייחסה לו גם שהייה בלתי חוקית בארץ, למרות שהוא ישראלי

צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה

מוחמד קרוט (25), תושב מזרח ירושלים, נעצר ב-16 בדצמבר בחשד שזמן קצר קודם לכן גנב יחד עם אזרח פלסטיני קטנוע בתל אביב.
קרוט נעצר במחסום בעת שחזר משטחי הרשות הפלסטינית, לאחר שהאזרח הפלסטיני נתפס עם האופנוע הגנוב. הוא נלקח לחקירה בה הטיחו בו החוקרים כי הג'יפ בו נהג שימש לגניבת הקטנוע. החשוד הכחיש את המיוחס לו אולם הודה כי הוא מכיר את החשוד השני שנעצר.
לאחר החקירה הובא קרוט לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, תוך שייחסה לו נהיגה ללא רישיון (בטענה שמעולם לא הוציא רישיון כזה), גניבת רכב וכניסה לישראל שלא כחוק.

בדיון בבית המשפט אמר טוען המעצרים, רס"ב משה פויסטרו: "אנו טוענים שהחשוד הזה קשר קשר עם החשוד האחר לגנוב את הקטנוע שאיתו נתפס החשוד האחר, ובכך הוא גם חשוד בשהייה בלתי חוקית ובקשירת קשר. החשוד נעצר על פי פעילות טכנולוגית שביצענו. בחקירתו הוא קושר עצמו להכרות עם החשוד האחר".
סנגורו של החשוד, עו"ד פאדי בראנסי, אמר בתגובה: "לחשוד אין עבר פלילי. ממה שאני מבין הוא סייע לשב"ח אחר אשר גנב לכאורה קטנוע. אבקש לקבוע תנאי שחרור".
מעבר לכך טען הסנגור כי לא ניתן להוכיח שהרכב החשוד שצולם במחסום בכניסה לשטחי הרשות שייך לחשוד.

השופטת כריסטינה חילו-אסעד הורתה לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים: "בהתחשב בעוצמת עילות המעצר, ובהתאם להוראות הדין, אני מוצאת, אפוא, כי ניתן להסתפק במקרה זה בחלופת מעצר הולמת".
טוען המעצרים אמר כי בכוונתו להגיש ערר על ההחלטה, ולכן הורתה השופטת על עיכוב ביצוע השחרור. בסופו של דבר לא הוגש ערר, והחשוד שוחרר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות