58 חודשי מאסר לנהג שצרך קנאביס ופגע למוות ברוכב אופניים בכביש 4

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט גזר על שאדי אבו שנדי מכפר קרע גם 13 שנות פסילת רישיון ופיצוי של 60 אלף שקל למשפחת המנוח דניאל רם ז"ל

זירת התאונה (צילום: מד"א)

בית המשפט המחוזי מרכז גזר (24.10) 58 חודשי מאסר על שאדי אבו שנדי (29) מכפר קרע, שהורשע בהריגת רוכב אופניים.

בבוקר שבת ה-24 בפברואר 2017 נהג שנדי ברכבו בכביש 4, לאחר שלא ישן במשך לילה שלם. באותה עת, דניאל רם (51) רכב על אופניו בשול הימני של הכביש ביחד עם ארבעה רוכבים נוספים. אבו שנדי סטה עם רכבו לנתיב הימני של הכביש ופגע בחלק האחורי של אופניו של רם, שהועף ופגע בשמשת החזית של הרכב. מותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. בבדיקת דם שנערכה לאבו שנדי נמצאו שרידי קנאביס, ולכן כתב האישום ייחס לו גם נהיגה בשכרות.

אבו שנדי הודה במיוחס לו לאחר שהצדדים הגיעו להסדר טיעון בעזרת הליך גישור. מלבד המאסר, הצדדים הסכימו על מאסר על תנאי, פיצוי למשפחת הקורבן ופסילת רישיון נהיגה תקופה שתוחלט על ידי בית המשפט. כמו כן סוכם שהנאשם יפקיד 50 אלף שקל בקופת בית המשפט, על חשבון הפיצוי, כתנאי לקיום ההסדר.

בדיון הטיעונים לעונש הגישה פרקליטות מחוז מרכז את גיליון ההרשעות של הנאשם, שנוהג משנת 2007 ולחובתו 15 עבירות תעבורה קודמות, ביניהן גרימת תאונת דרכים ונהיגה בזמן פסילה. באחד המקרים, הוא נתפס נוהג בפסילה למרות שרישיונו נפסל עד תום ההליכים בתיק התאונה שבה נהרג רם ז"ל. בני משפחת המנוח סיפרו בבית המשפט כי מאז האירוע חייהם השתנו משמעותית.

עד למועד דיון הטיעונים לעונש, הנאשם לא עמד בהתחייבותו להפקיד 50 אלף שקל, ולכן הסדר הטיעון בוטל. התובעת עו"ד קרן ענבר ביקשה לקבוע מתחם ענישה של 4-9 שנות מאסר, בטענה שמדובר "בהתנהלות עבריינית, המעידה כי הנאשם כלל לא הפנים את הלקח ולא הורתע מהתוצאות הקשות שלהן גרם בתאונה, וכן מלמדת על הזלזול שהוא רוחש לחוק ולרשויות האכיפה".

סנגורו של הנאשם, עו"ד ד"ר גיל עשת, טען כי מרשו גייס חלק מסכום הפיצוי למשפחת המנוח, אך לנוכח יכולותיו הכלכליות הדלות והטלת עיקול על חשבונו – בעקבות תביעה של "קרנית" שהוגשה נגדו בגין התאונה – לא עלה בידו לשלם את יתרת הפיצוי. בנוסף ציין הסנגור כי לנאשם אין קרובים שיכולים לסייע לו בגיוס סכום הפיצוי הגבוה.

עוד טען הסנגור, כי לנאשם אין עבר פלילי וכי בניגוד לטענת התביעה – הוא נעדר דפוסים עברייניים, הודה בכל פרטי כתב האישום והביע צער. עוד הוסיף הסנגור והדגיש כי יש לזקוף לזכות הנאשם כי קיבל אחריות מלאה לתאונה ומיד לאחריה המתין לשוטרים ברכבו, הודה בראשית ההליכים. על כן ביקש הסנגור לקבוע מתחם ענישה של שנתיים עד שלוש שנות מאסר.

הנאשם עצמו פנה למשפחת המנוח והביע צער על האירוע. לדברי הסנגור, הוא אמר שהוא "רק בן אדם, ובני אדם מטבעם טועים, והביע על כך חרטה. הנאשם פנה למשפחת המנוח ואמר שנלקח מהם אבא, ולו לא היה אבא, והוא מבין את כאבם. הוא ציין כי הוא חולם על המנוח כל לילה, וכי היה לידו מיד לאחר קרות התאונה, כשדימם, והזמין לו אמבולנס. הנאשם מסר כי מאז התאונה הוא לא הולך לאירועים ובתוכו הוא מצוי בתחושת אבל".

השופטת מיכל ברק נבו הכירה בכך שהנאשם גדל בנסיבות משפחתיות לא פשוטות ונאלץ לתמוך באמו ובאחיו הצעירים במשך שנות ילדותו, והוסיפה כי מאחר שהנאשם מפרנס את משפחתו, פגיעת העונש בנאשם ומשפחתו תהיה משמעותית.

לבסוף, מלבד המאסר בפועל, השופטת גזרה על הנאשם 13 שנות פסילת רישיון ופיצוי של 60 אלף שקל למשפחת המנוח.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות