פ"ת: הבעל לשעבר זוכה מאיומים על גרושתו

השופט קבע כי התגלו סתירות בין עדותה של האישה במשטרה לבין עדותה בבית המשפט, וזיכה את הבעל מחמת הספק למרות שגם עדותו לא עשתה רושם מהימן במיוחד
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הכל התחיל משיחת טלפון (אילוסטרציה: FREEPIK)

השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון זיכה את תושב פתח תקווה (43) שהואשם באיומים על זוגתו לשעבר.

בכתב האישום נטען, כי בהתאם להסדרי הראייה בין הנאשם ואשתו לשעבר, הילדים שהו פעמיים בשבוע במחיצתו מסיום יום הלימודים בבית הספר ועד השעה 20:00.

ב-4 בדצמבר 2017, בזמן שעבד כנהג אוטובוס, הנאשם והמתלוננת התווכחו במסרונים על רקע הסדרי הראייה. בהמשך, בשעה 14:30 התקבלה שיחה במכשיר הטלפון של הילדה מאת חברתו של הנאשם. בתגובה, כך נטען, לקחה המתלוננת את מכשיר הטלפון, קיללה את חברתו של הנאשם ואמרה לה שלא תתקשר יותר לילדיה.

התביעה טענה כי בחלוף מספר דקות התקשר הנאשם למכשיר הטלפון של הילדה וביקש ממנה להעביר את מכשיר הטלפון למתלוננת. כשזו ענתה לשיחה, כך נטען, הוא החל לצרוח ולאיים עליה: "אני אשבור לך את הראש ואשבור לילדה את הרגליים, את תשבי על הילדים שבעה, ואימא שלך תשב עליך שבעה". בהמשך נטען כי קילל את המתלוננת וכי "לא אכפת לי לשבת בכלא, העיקר שאראה את הילדים ואת המתלוננת בקבר". לפי האישום, הוא איים גם לעצור את האוטובוס, להוריד את נוסעיו ולבוא להרביץ למתלוננת ולילדים באמצעות הפטיש לניפוץ חלונות".

עו"ד גרינברג השופט אבנון

כבר במהלך החקירה הכחיש הנאשם, המיוצג על ידי עו"ד דני גרינברג, את המיוחס לו. בתום הליך הוכחות ושמיעת עדויות, השופט אבנון הגיע למסקנה שגרסת המתלוננת לא מהימנה. כמו כן הוא ציין בהכרעת הדין לא מעט סתירות בגרסאות המתלוננת במשטרה לעומת עדותה בבית המשפט.

בהכרעת הדין נכתב כי עד תביעה נוסף, בן דודה של המתלוננת, אמור היה לתמוך בגרסתה, אולם גם בעדותו התגלו אי דיוקים המפחיתים מהמהימנות שניתן לתת לגרסתו.

לטובתו של הנאשם צוינה גם טענתו לפיה באותה שיחה הוא אמר למתלוננת כי יתקשר למשטרה להתלונן על עבירות שביצע בן זוגה בילדה. בהכרעת הדין נכתב כי הנאשם באמת התקשר למוקד 100, אך משום מה – שיחה זו לא הובאה על ידי התביעה כחלק מהראיות בתיק.

יש לציין, כי השופט אבנון קבע כי גם עדותו של הנאשם לא עשתה רושם מהימן במיוחד, ולכן הוא זיכה אותו מחמת הספק.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט