מה שקורה בכפר בענה: הרוג ופצוע בחילופי ירי

שתף כתבה עם חברים

יומיים לפני הרצח האחרון נעצר ראש פלג אבו ג'מאל ממשפחת חסארמה על אחזקת רחפן במטרה לבלוש אחרי יריביו

אירוע ירי בכפר בענה (ארכיון להמחשה בלבד)

לפי דיווחים בצפון הארץ, במהלך חילופי ירי בין עבריינים בכפר בענה נורה למוות צעיר בשנות ה-20 לחייו המשתייך לאחד הפלגים של משפחת חסארמה.
לפי הפרסומים ברשתות, ההרוג הוא עלי חסארמה, מפלג אבו סעיד המצוי במלחמת עולם נגד פלג אבו ג'מאל. לפי אותו דיווח, זמן קצר לאחר מכן התברר כי יש עוד פצוע קשה באירוע ירי, הפעם מארגון אבו ג'מאל. גורם מהכפר מדבר על כנופיות של רעולי פנים חמושים אשר מחפשים אלה את אלה.
בשלב זה לא נמסר דיווח של המשטרה על האירועים.

מעצר מנע: ראש פלג אבו ג'מאל
המאבק בין הפלגים השונים בחמולת חסארמה ידע הרבה מאוד מעצרים אך ברובם החשודים שוחררו, ותיקים לא הבשילו לכתבי אישום משמעותיים חרף המספר הבלתי נתפש של מעשי רצח אשר מתקרב במהירות ל-20. בשנה האחרונה נראה שהמשטרה במחוז צפון חותרת למגע בכפר בענה והכפרים שסביבו, ומבצעת חיפושים ומעצרים. במשטרה מדגישים כי בחודשים האחרונים סוכלו מספר נסיונות התנקשות וחיסולים בין המשפחות.

בהקשר זה אפשר להתייחס לאירוע מהשבוע, טרם אירוע הרצח עצרה משטרת מג'ד אל כרום את תייסיר חסארמה (45) מבענה, מי שנחשב לראש פלג אבו ג'מאל במשפחת חסארמה (28 יוני).
בחיפוש שנערך בביתו נתפס רחפן, שלפי המשטרה שימש למטרת בילוש אחרי משפחות יריבות.
המשטרה ייחסה לו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ופגיעה בפרטיות – בילוש או הטרדה אחרת.

החשוד הובא לבית משפט השלום בעכו שם ביקשו להאריך את מעצרו בארבעה ימים (29 יוני).
המשטרה, באמצעות תמיר סוואעד, הגישה דו"ח סודי בו נטען כי השוטרים הגיעו לביתו עם צו חיפוש על עבירות אמל"ח אך תפסו את הרחפן.
בנוסף נטען כי נתפסו פריטים נוספים אך לא פירטו לגביהם והמידע הוגש לשופט כדו"ח סודי.

הסנגור, עו"ד באסל פלאח אמר בבית המשפט: "הוצא צו מעצר לגבי עבירות שהן לא עבירות, ובגללן מבקשים את ההארכה. לא נתפס אמל"ח. הרחפן עצמו נמצא בתוך הבית כשאין עבירה שאוסרת על החזקתו. מייחסים לו בבקשה שהוא פגע בפרטיות ובילוש. הם צריכים להראות שהוא הסתכל על בנות בשירותים או על תחנת המשטרה, מה שהם לא יכולים כי לא מצאו תוכן ברחפן. בשים לב לנתונים על החשוד, ועל כך שיודעים על הסכסוך, החירות שלו היא לא דבר זול עד כדי כך".

שוקלים הגשת תביעה. עו"ד באסל פלאח

השופט עמית רוזינס השתכנע מטיעוני הסנגור לנוכח דלות חומרי החקירה של המשטרה, והורה על שחרורו: "עיינתי בחומר החקירה ולא מצאתי חשד סביר ברמה מספקת לכך שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו".
עו"ד פלאח אמר ל"פוסטה" בתגובה למעצר: "מעצר מיותר נוסף שלא היה לו שום בסיס, אנחנו שוקלים להגיש תביעה נגד המשטרה".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות