מתחזה מפיץ פרטים של דוד פתאל בנסיון לקבל מספרי חשבונות בנק

שתף כתבה עם חברים

איש העסקים יואב שיינר קיבל פנייה כזו עם בקשה להשכרת דירות שלו בחיפה, קבוצת פתאל הגישה תלונה במשטרה

פנייה לאיש העסקים יואב שיינר, חושפת שורת ניסיונות התחזות למלונאי הידוע דוד פתאל, במטרה להגיע לחשבונות בנק של אנשי עסקים שונים.

בטלפון של שיינר, בעלים של דירות להשכרה באזור חיפה והצפון, התקבלה ההודעה הבאה: "ערב טוב יואב. מה שלומך. את הטלפון שלך קיבלתי מהדייר, בהקשר לשכירות הדירה שלך בחיפה.
אתה בטוח יודע מי אני. אני דוד פתאל, הבעלים של מלונות פתאל, מתעניין בהשכרת הדירה שלך עבור שותפי העסקי שמגיע כעולה חדש לארץ מארגנטינה יחד עם אשתו וילדה קטנה בת תשע. אני למעשה התחברתי אליך, היות ואני מעוניין לסגור עניין ולסגור תשלום עכשיו, המשפחה מארגנטינה נחושה לחלוטין לגור בדירה שלך, כי משפחתו גרה ממש בסמוך לבית שלך.
זה הכי טבעי והכי הגיוני שעולים חדשים שלא מכירים את הארץ ולא מבינים את השפה וטבעי שירצו לגור ליד המשפחה שלהם. לכן מבחינתי ניתן לסגור עניין ולסגור תשלום. תודה. דוד פתאל".

בהמשך לכך, מספר שיינר, התקבלו הודעות עם מספר תעודת הזהות של פתאל, כתובת משרדיו בתל אביב, וכתובת מייל עם בקשה: "זו כתובת המייל שלי למשלוח חוזה השכירות… התשלום יבוצע בהעברה בנקאית בינלאומית מחשבוני הפרטי. אבל לקבלת כסף מחו"ל צריך רק שם בעל החשבון באנגלית. איזה בנק אתה. מספר אייבן IBAN, שזה מספר העברת הזהב שלך. תמצא אותו על הספח שבצ'קים שלך או שהבנק שלך ייתן לך את המספר הזה במקום".

בניסיון לברר את אמיתות ההודעה הניע שיינר תחקיר קצר במהלכו הגיע לבני משפחה חיפאים של פתאל, שהוא חיפאי במקור, וגם לאתר "פוסטה". מבירור עם קבוצת פתאל נמסר כי אכן התקבלו אצלהם בימים האחרונים מספר הודעות דומות, ועל כן הוגשה תלונה למשטרה. בהקשר זה אפשר לציין כי בשנים האחרונות נעשים ניסיונות חוזרים ונשנים של מיזמי עוקץ וירטואליים, התחזויות לאנשי עסקים וכדומה, בניסיון לגנוב זהויות של אנשים, פרטים על נכסים פיננסים ואחרים. באגף הסייבר במשטרה שהתרחב מאוד לאחרונה, ממליצים לא להגיב לפניות בטלפון, במייל ובשאר הפלטפורמות, ללא היכרות ודאית עם הגורמים הרלוונטיים.
דוברת רשת פתאל, אדוה מלמד לוי, מסרה ל"פוסטה" בתגובה על הפנייה של שיינר: "אנו מכירים את הפרטים, מדובר במתחזה והנושא עבר לטיפול משטרת ישראל".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות