נאשמים בגניבה חקלאית גדולה ייצאו לעבוד חודשיים אחרי ששוחררו למעצר בית

שתף כתבה עם חברים

הסנגור כתב בבקשתו כי מצבם הנפשי והכלכלי בכי רע, והשפט אימץ בחום את בקשת המעסיקים שהגיעו לבית המשפט

שבעה נאשמים בגניבה רחבת היקף של תוצרת חקלאית אשר שוחררו למעצר בית מלא הגישו לבית משפט מחוזי מרכז בלוד בקשה להקלה בתנאי השחרור, חודשיים בלבד לאחר שהם שוחררו מהמעצר.

כתבי האישום הוגשו ב-14 לספטמבר נגד שבעה נאשמים בגניבת גרעיני אבטיח בשווי מיליון שקלים, וכעת באמצעות סנגורם עו"ד רונן חליוה, הם עתרו לעיון מחדש בתנאי שחרורום, בבקשה נטען כי חלקם באישומים משני ואין לחובתם הרשעות קודמות. עוד טענו כי מצבם הנפשי והכלכלי כבד מנשוא והמשפט בתיק העיקרי טרם החל כאשר שלב ההקראה בו נדחה לחודש ינואר. בהתאם לכך, ביקשו הנאשמים לאפשר להם לצאת לעבודה תחת פיקוח (24 נובמבר).

הפרשה החלה ב-19 לאוגוסט כאשר 12 חשודים נעצרו על 16 מקרים של גניבות משטח חקלאי. נגד שבעה מהם בלבד ביצוע עבירות רכוש הקשורות לכך שהקבוצה המאורגנת פעלה בשיטתיות בגניבות הגרעינים. כתב האישום ייחס להם שלושה אישומים של מעשי גניבה ולאחד הנאשמים בתיק יוחסה גם עבירת הלבנת הון. ביום הגשת כתב האישום הודו הנאשמים בקיומן של ראיות לכאורה אבל ביקשו להשתחרר לחלופת מעצר. בית המשפט נעתר לבקשה והורה על שחרור כל אחד מהנאשמים לחלופת מעצר שעיקרה מעצר בית מלא.

הפרקליטות התנגדה לבקשה, בין היתר בנימוק שלא עבר מספיק זמן כנהוג בין הגשת כתב האישום ועד לבקשה לשינוי תנאי השחרור.
עו"ד חליוה טען כי אמנם חלפו רק חודשיים ממעצרם, אך מדובר באנשים נורמטיביים ללא רישום פלילי שנקלעו למצבם כלכל ונפשי קשה.
לדיון הגיעו שני מעסיקים ונחקרו על ידי השופט מיכאל קרשן, עם הדרישה שיפקחו על הנאשמים במהלך עבודתם. השופט אמר על כך כי "לאחר ששמעתי את שני המעסיקים, באתי לכלל מסקנה כי שניהם הבינו היטב את תפקיד הפיקוח המוטל עליהם ולא יהססו לפנות למשטרה ולדווח על כל הפרה אם תתרחש. שני המפקחים הם אנשי עבודה רציניים ואין לי ספק שימלאו היטב את תפקיד הפיקוח שהוטל עליהם".
כך, למרות התנגדות נחרצת של הפרקליטות משיקולים נוספים, החליט בית המשפט לאפשר להם לצאת לעבודה בתנאים.

עו"ד רונן חליוה

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות