שבעה נאשמים בגניבת גרעיני אבטיח בשווי מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

מכתבי האישום עולה כי הנאשמים חדרו לשטחים חקלאיים בצפון ובדרום והעמיסו עשרות ק"ג של גרעיני אבטיח אותם העבירו לתושב כפר כנא, הנאשם גם בהלבנת הון

אילוסטרציה: אורן פיקסלר, פלאש 90

שוטרי היחידה המרכזית (ימ"ר) כפרי ארז, עצרו ב-19 באוגוסט עצרו חוליית גנבים של גרעיני אבטיח בשווי כמיליון שקל, שלפי החשד נגנבו משטח חקלאי במושב ביצרון בדרום. כפי שפורסם באתר "פוסטה", 12 חשודים נעצרו, וככל שהתקדמה החקירה עלה החשד לפיו החשודים מעורבים בעוד 16 מקרים לפחות של גניבות חקלאיות שונות.

המעצר "על חם" בביצרון התבצע לאחר מעקב אחר החשודים, שנכנסו לשטח החקלאי שלא דרך הכניסה הראשית והיחידה לשטח, אלא דרך חריש עמוק שנחפר מסביב לשטח כדי למנוע כניסת זרים. חלק מהנאשמים אף נצפו נוסעים בשטח ברכב עם אורות כבויים. בעת שנעצרו נתפסו בכלי הרכב בהם נסעו 140 שקים של גרעיני אבטיח.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, חלק מהם שוחררו, ולבסוף הבשיל התיק לכדי כתבי אישום אשר הוגשו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד נגד שבעה מהחשודים (13 ספטמבר). הוגשו נגדם גם בקשות למעצר עד תום ההליכים.

הנאשמים הם:
חאלד אשכור (43) מכפר מייסר. בעל ארבע הרשעות קודמות, בעיקר בעבירות רכוש.
מוחמד אשכור (22) מכפר מייסר.
סלאח סביח (54) מכפר מייסר. בעל 18 הרשעות קודמות, בעיקר בעבירות רכוש ובין היתר גם בגניבה חקלאית.
מוראד סביחי (20) מחיפה.
מהדי זובידאת (24) מכפר דבוריה. בעל עבר פלילי בעבירות נשק.
עומר נאסר (43) מכפר כנא. בעל שמונה הרשעות קודמות.
רביע דהנה (30) מחיפה. בעל שש הרשעות קודמות, בין היתר היתר בעבירות נשק ורכוש.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות גניבה בנסיבות מיוחדות, קבלת נכסים שהושגו בפשע, גניבה בידי עובד, שיבוש מהלכי משפט, ואיסור הלבנת הון. בכתב האישום מפורטות גניבות שהתבצעו משטחים חקלאיים בין ה-28 ביולי ל-19 באוגוסט. מכתב האישום עולה כי הנאשמים קשרו עם אדם נוסף (זהותו ידועה אך טרם נעצר) לגנוב גרעיני אבטיח משטחים חקלאיים במושב ביצרון כאמור, כמו גם ממושב יוגב בצפון.

מכתב האישום עולה כי נאשמים אלה הגיעו במועדים שונים לשטחים החקלאיים, גנבו מהמקום גרעיני אבטיח והעמיסו אותם לכלי רכב. עוד נטען, כי לאחר העמסת גרעיני האבטיח נסעו הנאשמים לביתו של אחד הנאשמים, עומר נאסר (43) מכפר כנא, ומסרו לו את השקים הגנובים. לטענת הפרקליטות, נאסר ידע שהגרעינים גנובים.
כמו כן טוענת הפרקליטות כי נאסר שיבש הליכי חקירה, מאחר שביקש מספק שאיתו עובד להנפיק עבורו חשבונית, כך שייראה כאילו נאסר קנה ממנו שלושה טון גרעיני אבטיח. הפרקליטות מייחסת לו הלבנת הון בהיקף של יותר מ-1.3 מיליון שקל.

בתיק החקירה נגד הנאשמים איכונים סלולריים והקלטות קוליות שאותרו בטלפונים הניידים של חלק מהנאשמים, ובין היתר הקלטת שיחות מפלילות. כך למשל דובר באחת השיחות על התארגנות ברכב ללא מושבים אחוריים, לצורך העמסת הסחורה. בשיחות אחרות נשמעו מי מהנאשמים משוחחים על כמות הסחורה וגם חלוקת כספי המכירה ביניהם.
אשכור, אחד הנאשמים המרכזיים המיוצג על ידי עו"ד רונן חליוה, שוחרר בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט בתחילת החודש, כבר בשלב המעצר. בהמשך שכנע עו"ד חליוה את בית המשפט לשחרר בתנאים מגבילים גם את סביחי.
בהמשך שוחרר גם נאסר. יתר הנאשמים נותרו לפי שעה במעצר, לאחר שסנגוריהם ביקשו לצלם את חומרי החקירה והדיונים בעניינם נדחו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות