חשד: בעל צימר התקין מראה דו צדדית סמויה והציץ לעשרות נשים

שתף כתבה עם חברים

בעקבות תלונה שהתקבלה, המשטרה פשטה על צימר באזור בית שמש ועצרה את בעליו שהודה כי לאורך שנים הציץ לעשרות נשים

עונת התיירות בפתח (צילום ארכיון, אילוסטרציה)

בעל צימר במושב שריגים מדרום לבית שמש בשפלת יהודה נעצר בחשד כי במשך שנים פגע בפרטיות של נשים וזוגות אשר שכרו ממנו צימר לצועדים קצרים – כך נודע לאתר "פוסטה".

החשוד, ערן שפיצר (67), נעצר על ידי שוטרי תחנת מטה יהודה מג"ב ירושלים בחשד כי פגע בפרטיות של מספר רב של אנשים, במספר רב של פעמים ובמועדים שונים בשטח ביתו במושב.

שפיצר, הובא בסוף השבוע לבית משפט השלום בירושלים (21 מאי), שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בחמישה ימים. כבר בתחילת הדיון, חשף נציג המשטרה, רס"מ ניר בן חיים, את היקף העבירות שמיוחסות לחשוד.

"במהלך הימים האחרונים קיבלנו תלונה מאנשים שהגיעו לצימר שבבעלות החשוד – התלונה הייתה שהתברר להם שבחדר האמבטיה הייתה מותקנת מראה דו כיוונית דרכה הם חושבים שהציצו להם", אמר נציג המשטרה. "שוטרים הגיעו למקום עם צו חיפוש ואיתרו בצימר מראה שמותקנת בחדר המקלחת שהיא דו כיוונית. הם עיכבו את החשוד והוא הודה שהתקין את המראה לפני כמה שנים, וזאת על מנת להציץ לנשים בזמן שהן מתקלחות. החשוד הודה שהציץ לעשרות נשים בדרך הזאת, כשישים או שבעים נשים".

נציג המשטרה הוסיף וציין: "מדובר באדם שפעל באופן סדרתי בצורה מתוחכמת, ניצל את העיסוק שלו כבעל צימר ואת הפלטפורמה שלו לבצע עבירות מין… הדברים נעשו בתחכום".

במסגרת הדיון, הדגישה המשטרה את משך התקופה, שמתפרשת על פני מספר שנים, שהחשוד ביצע לכאורה את העבירות.

סנגורו של החשוד, עו"ד גבי טרונישוילי, טען בדיון כי לאחר שמרשו הודה וחשף את היקף העבירות, אין הצדקה להמשיך ולהחזיקו במעצר. "מבחינת עילת השיבוש, ברגע שאדם מודה ואומר מיוזמתו שביצע את העבירה עשרות פעמים, זה רק מלמד על מצבו הנפשי מבחינת מה המוכנות שלו, להביע צער וחרטה ולשים את הדבר הזה מאחוריו. אם רצה להתחמק, היה מתייעץ עם עו"ד והיה שומר על זכות השתיקה, היה אומר להם שהתקין את המראה בשבוע שעבר, אך זה לא המקרה. מדובר באדם שבא מיוזמתו ומספר אני אומן, עשיתי את זה כאיזה שהוא טריק כדי לפקח על מה שקורה ביחידות, וכן בצעתי עבירות. הוא מביע חרטה וזה בהכרח נתונים מפחיתי מסוכנות, וכאשר לא ניתן להמשיך ולבצע את העבירה, אז אין כלל מסוכנות".

כך או כך, השופטת דורית פיינשטיין, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר ברף גבוה שהחשוד ביצע את המיוחס לו, וזאת נוכח המראה שנתפסה, הצילומים שבמקום והודאתו של החשוד".  נוכח ריבוי המקרים שיש לחקור, השופטת האריכה את מעצרו עד 25 במאי.

בהמשך הגיש עו"ד דותן דניאלי לבית המשפט המחוזי בירושלים ערר בשמו של החשוד, כשבסיומו של הדיון הורה השופט ארנון דראל על שחרורו של החשוד למעצר בית עד 26 במאי ובתנאים מגבילים נוספים.

השארת תגובה
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות