משטרת ירושלים עצרה גבר מנתניה בחשד שידע באיזה מעון נשים גרושתו שוהה

שתף כתבה עם חברים

עקב הפרסום ב"פוסטה" על האשה שהתבטאה נגד שופטים בביקור נשיא המדינה במעון, הגיעו החוקרים לנתניה בשבת בצהריים והסיעו את הגרוש שומר השבת לתחנת לב הבירה שם הוא נחקר ושוחרר

נשיא המדינה בביקור במעון לנשים (צילום: לע"מ)

חוקרי תחנת משטרת לב הבירה בירושלים הגיעו ביום שבת בצהרים לנתניה כדי לעצור תושב העיר, שומר שבת שכתבה בעניין סכסוך משפחתי שלו פורסמה ב"פוסטה" יומיים קודם לכן (25 נובמבר).

בכתבה פורסם, כי גרושתו השוהה במעון מקלט לנשים התלוננה בפני נשיא המדינה שביקר במעון על שופטים בבתי משפט שאינם מאמינים לתלונותיה על אלימות מצידו, ואף מזלזלים בה. פרקליטו של הבעל, עו"ד יניב דניאל, פנה ל"פוסטה" והלין על כך שדברי האשה צוטטו באתר אינטרנט גדול וחשוב, מבלי שנבדקו תלונות על אלימות שהגישה בעבר נגדו ונגד גברים אחרים בחייה, והתבררו כבלתי אמינות. בעקבות פניית הסנגור, ל"פוסטה" הגיעו פרוטוקולים מדיונים בהם שופטים שחררו את הגברים נגדם היא התלוננה, ואף התבטאו על חוסר האמינות של האשה, ובכל מקרה לא הוגשו בעניינן של התלונות כתבי אישום.

האשה, בת 25 בלבד, היתה נשואה שלוש פעמים כבר. בעקבות הכתבה שפורסמה ביום חמישי בערב היא הגישה תלונה ביום שישי למשטרה הבירה בירושלים, ובה היא טענה כי היא מאויימת שוב מהגרוש הנוכחי שלה, שכן עצם הידיעה שהיא זו אשר צוטטה בביקור הנשיא במעון של עותת "בת שלמה", מלמדת על כך שהוא עוקב אחריה ויודע היכן היא שוהה.

בתחנת הבירה התייחסו לתלונה הנוספת של האשה ברצינות מופלגת, וכאמור, כבר ביום שבת בצהריים יצא צוות של חוקרים לעיר נתניה בה מתגורר הגבר הגרוש.
האשה היא חרדית והגבר אדם דתי כאמור, אבל זה לא מנע מהשוטרים להודיע לו שהוא מעוכב והסיעו אותו לתחנת הבירה בירושלים. שם הטילו עליו את האחריות לכך שהעורך דין שלו ידע לומר ב"פוסטה" כי היא האשה אשר צוטטה בביקור נשיא המדינה במעון בו מדובר. החוקרים הטיחו בו שדבר הפרסום מביקור הנשיא נודע לו מפי בעלה הראשון של האשה, זה שהיא הגישה נגדו תלונה על אונס אבל כאמור לא נמצאו לכך ראיות.
במהלך החקירה הבהירו לו שעקב הפרטים בכתבה יש חשד שהוא עוקב אחר אשתו ויודע היכן היא שוהה.

ממשטרת לב הבירה נמסר ל"פוסטה" בתגובה: "מתפקידה של המשטרה לחקור ולבדוק כל חשד לביצוע עבירה ובפרט אלימות במשפחה, ובהתאם כל תלונה המתקבלת במשטרה נחקרת ונבדקת ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת וכך נעשה גם במקרה זה. לאחר קבלת תלונה שנתמכה בעדות נוספת, ובשל הסכנה הטמונה בעבירות מעין אלו, נעצר חשוד במעשה והועבר לחקירה במשטרה. לאחר שמסר את גרסתו לחוקרים הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים. החקירה עודנה מתנהלת בימים אלו ואנו נמשיך בביצוע כל הפעולות הנדרשות ביסודיות ובמטרה אחת ויחידה: להגיע לחקר האמת".

הסנגור של הבעל, עו"ד יניב דניאל מסר בתגובה: "צר לי שמשטרת ישראל משתפת פעולה עם מסע ההתעמרות של הגרושה".
לעומתו, הסנגורית של האשה, עו"ד פנינה יחזקאל, טענה שהכתבה באתר "פוסטה" מתעלמת מכך שבמקרים רבים בתי משפט שחררו גברים החשודים באלימות נגד נשותיהן, ולאחר מכן התרחשו אסונות. היא ציינה כי בעבר נעצר הבעל לשעבר על אלימות נגד האשה בהיותם נשואים, אז הוא ניסה להכות אותה במכת אגרוף אלא שהיא חמקה ממנו והוא היכה בקיר, ידו נשברה והוא נזקק לטיפול רפואי. בכל מקרה מסרה הסנגורית, מרשתה עומדת מאחורי כל התלונות שהגישה: "צר לנו שהבעל עושה שימוש ציני בהחלטות בית משפט, הבעל קשר קשר עם בעלה לשעבר של האישה כדי לשתף פעולה בהליכים כנגדה. בידי המשטרה יש ראיות על עבירות לכאורה שהבעל ביצע, החקירה טרם הסתיימה ועל כן אין לצאת בהצהרות נמהרות. לדברי האישה מדובר באדם אלים שתקף אותה והיא מוכנה להיבדק במכונת אמת יחד עימו על אמיתות דבריה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות