עורך דין שזוכה מתקיפת אשתו נעצר בחשד לאספקת סמים לעצור בקישון

שתף כתבה עם חברים

לוחמי שבס נדהמו לראות את השניים עם קראק במבחנה שהביא העורך דין לחדר ההיוועצות * זו הסתבכות שנייה לעצור הזה עם עורך דין שלכאורה הביא לו קוקאין 

תיעדו אותם באישור פרקליטות. מתקן הכליאה קישון

ש"א הוא עבריין מטירת כרמל לשעבר, מוכר היטב מעבירות סמים רכוש ופרוטקשן, אגרסיבי מאוד, גס רוח ואלים.
בחודש יולי, לקראת פגישה שלו עם עורך דין שבא לייעץ לו כעצור בבית המעצר קישון (ג'למי), יחידת  המודיעין של שב"ס קבלה מידע על כך שהעורך דין מביא עימו קוקאין.

חדרי הפגישות עם עורכי הדין הם טאבו מבחינת הסוהרים, לנוכח קדושתה המשפטית של זכות ההיוועצות ושל חיסיון יחסי עורך דין לקוח, אסור להאזין לשיחות בינהם לצלם או לתעד בכל דרך שהיא.
אולם, לפני זמן מה החלו להגיע למודיעין שב"ס  ידיעות על כך שהעורך דין המדובר שעוסק בהוצאה לפועל בעיקר, מקורב מאוד לעצור ש"א, ולפי אותו מידע הם משתמשים בקוקאין, בין היתר בפגישות בכלא שבסיומן העצור היה חוזר לתאו וכולם באגף היו מבינים שהוא "מסודר".

על רקע המידע הזה, מודיעין שבס בשיתוף מודיעין המשטרה עלו לרגל למשרדי פרקליטת מחוז חיפה, על מנת להציג בפניה את המידעים שחזרו על עצמם ולשכנע אותה לאשר הכנסת מכשיר מעקב לחדר הפגישות.
לאחר קבלת האישור לוחמי חטיבת המודיעין ויחידת דרור של שב"ס נערכו לקראת המפגש המתוכנן הבא, ב-13 יולי. מוקדם בבוקר אותו הים הם הגיעו לקישון, התבייתו על חדר הפגישות הזה והתקינו בו מכשירי האזנה ומצלמות סמויות כדי לתעד את מה שהם חשדו בו.

העורך דין הגיע לבית המעצר ועבר את הבדיקות הרגילות בשעה שמונה וחצי בבוקר.
הוא נכנס לחדר ונפגש עם העצור ותוך זמן קצר העוקבים בתצפית הוירטואלית נדהמו לראות את העורך דין מוציא מאזור המפשעה במכנסיו כל מיני חפצים, בינהם מבחנה לעישון קראק ונותן לו חומר החשוד כסם.
הפגישה ארכה כשעתיים ובמהלכן השניים תועדו כאשר העצור מעשן, והעורך דין נראה מעביר לעצור עוד חומרים החשודים כסמים.

בשלב מסויים, שוטר שמלווה את פעילות  יחידת דרור יצר קשר עם קצין אח"מ במשטרת חיפה, והאחרון נתן אור ירוק לפריצה אל החדר ועיכוב החשודים. לפי המשטרה, בחיפוש שעשה השוטר על העורך דין נתפס חומר החשוד כסם: גביש קוקאין מבושל, כדורים ממריצים ומרגיעים שעדיין לא זוהו במעבדה.
את החקירה בפועל ניהלו שוטרים מתחנת נשר, שהוזמנו לבית המעצר ולקחו את העורך דין לחקירה בתחנה, אחריה הוא שוחרר בתנאים מגבילים.
סנגורו של העורך דין שנעצר, עו"ד יובל זמר, טוען כי מרשו מכחיש את כל המיוחס לו.

מייצג את העורך דין מקישון. עו"ד יובל זמר

הסיפור פורסם לראשונה על ידי יואב איתיאל מאתר "וואלה", אבל בדיקה של "פוסטה" סביב הנפשות הפועלות גילתה שני פרטים מעניינים ביותר.
האחד, אין זו הפעם הראשונה שבה העצור ש"א הסתבך עם עורך דין שהבריח עבורו קוקאין לכלא.
השני, אין זו הפעם הראשונה שהעורך דין הסתבך עם החוק. למעשה, שבוע לפני שהוא נעצר בקישון, התקבל בבית משפט השלום בקריות פסק דין על זיכוי שלו מכתב אישום שבו ייחסו לו תקיפה חמורה של קרובת משפחה שלו.

בשנת 2020, על בסיס קלטת שמסרה למשטרה אותה קרובת משפחה, נטען נגדו כי הוא היכה אותה, גרם לה חבלה ממשית ואיים עליה. העורך דין טען כי שורשי תלונת הנפגעת היו בהליך גירושים ממושך והוסיף כי בחלק מהמקרים המתלוננת היא זו שנקטה נגדו באלימות כאשר גם נגדה הוגשה תלונה. העורך דין הכחיש שתקף ולדבריו הוא רק צעק וקילל.
כאמור, המתלוננת נשענה על הקלטה אך התגלו סתירות בגרסאותיה השונות. השופטת איילת השחר ביטון פרלה ציינה בהקשר זה כי "מקטע השיחה חידד את הקושי לתת אמון בעדותה של הנפגעת", וזכתה אותו כאמור.

סנגורו בתיק הזה, עו"ד אברהם סופר, מסר בתגובה: "הכרעת הדין המזכה מדברת בעד עצמה. לא נכון היה להגיש את כתב האישום מעיקרא, לאור נסיבות התלונה והקשר הזוגי בין הצדדים. הנאשם היה עקבי בטענותיו עוד בחקירת המשטרה ובהמשך בתשובתו לכתב האישום. מנגד המתלוננת מסרה כבר בראשית החקירה גירסה מורכבת וזו בלשון המעטה. מדובר במקרה קלאסי בו במסגרת סכסוך גירושים, עשתה המתלוננת שימוש במשטרה ככלי משחק במטרה לסחוט את הנאשם. באשר לחשדות החדשים, אינני מיצג שם את החשוד ולא מכיר את המקרה".

ייצג את העו"ד משאטה. עו"ד תומר נוה

לגבי העצור ש"א, כאמור, בשנת 2018 עורך דין מחיפה שהגיע לפגישה איתו בכלא שאטה נתפס בכניסה לבית הסוהר עם כמה גרמים של קוקאין בין דפי החומר המשפטי.
הוא נעצר על ידי משטרת בית שאן שם ייחסו לו עבירות של החזקה בסמים שלא לצריכה עצמית ופעולות בחפץ אסור ומסוכן.
עו"ד תומר נוה שייצג אותו במקרה הזה הצליח לשחרר אותו אחרי מספר דיונים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות