ימ"ר חוף: תוגש הצהרת תובע נגד שי קובס, עוד חשוד נעצר

שתף כתבה עם חברים

המשטרה חשפה כי חוקרי ימ"ר חוף השתילו האזנות סתר ומצלמה באחד מכלי הרכב של החשודים והביא ציטוט משיחה בין קובס לבין מוחמד חליל, שהציע לכאורה יחידת חיסול

שיחות מתועדות, לא ברור על מה. שי קובס

התפתחויות בתיק ניסיון הרצח של בן למשפחת רובאי מעכו וקשירת קשר לרצח עבריינים מהעיר נשר.
חרף ריבוי העצורים ומורכבות הראיות בתיק, והודעת חוקרי ימ"ר חוף על עצורים חדשים ועל מעצרים נוספים שצפויים, החוקרים הודיעו לבית המשפט כי כבר בקרוב תוגש הצהרת תובע לפני הגשת כתב אישום נגד החשוד המרכזי בתיק, שי קובס מעכו.

מאז מעצר החשודים הראשונים ב-1 יוני, והחשודים הנוספים שנעצרו ומעצריהם הוארכו  פעם אחר פעם, כל החשודים הובאו שוב בפני השופט אחסאן חלבי מבית משפט השלום בחיפה (21 יוני).
נציג המשטרה, רס"מ פואד פארס, שהמשיך לשמור על עמימות החקירה הסבוכה הודה בדיון, כי רק חלק קטן מהראיות הוטח בפני החשודים, אבל הגיש לשופט את הדו"ח הסודי ובו תמצית הראיות שנאספו עד כה.
בעוד מספר ימים מסתיימת מכסת 30 הימים ולא ברור איך המשטרה תפעל והאם תגיש הצהרות תובע נגד כל החשודים וכתבי אישום, או שהתיק הולך לקראת שחרור חלק ניכר מהחשודים.

בדיון של קובס נטען כאמור כי בקרוב תוגש הצהרת תובע של פרקליטות מחוז חוף המלווה את התיק, אבל למשטרה יש עוד פעולות רבות לבצע, בין היתר עקב המעצרים הנוספים. נציג הימ"ר חזר וטען כי בלשי היחידה סיכלו אירוע רצח שהיה קרוב מאוד לביצוע לאחר שהבלשים תיעדו התארגנות חמה של ממש. קובס, במשטרה ובאמצעות סנגורו עו"ד זהר ארבל בבית המשפט, הכחיש כל קשר לאירוע של ניסיון רצח רובאי מעכו בנהריה ומסר אליבי, אבל בבית המשפט התברר כי האליבי שלו הופרך על ידי החוקרים.

מלבד קובס עצורים עוד אושר בוסקילה מקריית חיים, עבדאללה חליפה, ראג'ב דבאס, איוב עבדל האדי, אחמד עתאבא ומוחמד חליל מעכו.

לגבי עתאבא נטען, כי יש ממצאים המסבכים אותו, לרבות מצלמה והאזנות סתר שהושתלו באחד מכלי הרכב של העצורים. נציג המשטרה טען כי בידי החוקרים שיחות שתועדו ברכב בין עתאבא לבין קובס, והוא אף נידב ציטוט לטובת הדיון, שבו ונשמע עתאבא אומר לקובס, "אלה חבר'ה טובים שרוצים לעבוד". לפי החשד, מדובר בדברים שעתאבא אמר ביחס לקבוצת חיסול לכאורה שהוא ארגן לקובס, שכידוע ניצל מניסיון חיסול ושאף לנקום זאת, לכאורה.
נציג המשטרה התחייב כי בימים הקרובים יוטחו בחשודים עוד פרטים רלוונטים, כולל בנוגע לעבירות של סחיטה ואיומים.

העצור החדש הוא דור סיני, בן 23 מקריית ביאליק, החשוד בקשירת קשר לעבירות של ניסיון רצח, נשיאה והובלה של נשק, רכישה והחזקת נשק. נציג המשטרה טען כי הוא טרם נחקר על מרבית העבירות המיוחסות לו.
את יתר החשודים מייצגים עו"ד רויטל סבג שקד ועו"ד שאדי דבאח.
המעצר של כולם הוארך עד ל-27 יוני.
הכתבה על המעצר הראשון בפרשה

כתבה על מעצר הבן דוד של החשוד המרכזי קובס

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות