חיפה: חשוד בירי על מועדון נפצע קשה מתגובת המאבטח

שתף כתבה עם חברים

המאבטח נעצר והמשטרה ביקשה לשחררו בתנאים מגבילים מחמירים, אך השופט הסכים עם הסנגור: "החשוד אמנם הפעיל את נשקו, אולם עשה זאת כדי להציל חיי אדם"

זירת האירוע (צילום: דוברות משטרת ישראל)

סמוך לשעה 03:40 לפנות בוקר התפתח אירוע ירי בסמוך למועדון בשדרות ההסתדרות, הכביש הראשי במפרץ חיפה המוביל מצומת הצ'ק פוסט לכיוון הקריות (31 דצמבר).

לפי הדיווח של המשטרה במחוז חוף, שני אלמונים רכובים על קטנוע התחילו לירות לעבר המועדון, והמאבטח בכניסה למקום השיב אש וירה לעברם.
ירי המאבטח פגע בראשו של אחד החשודים, בשנות העשרים לחייו אשר נפצע באורח אנוש.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו למרכז הרפואי רמב"ם.
פאראמדיק מד"א איימן ארנאוט וחובש על אופנוע מד"א איתי מזור, סיפרו: "ראינו צעיר שוכב על הכביש מחוסר הכרה, הוא סבל מפציעה חודרת, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה ולא יציב".
מדוברות רמב"ם נמסר: "הפצוע מורדם ומונשם במצב קשה מאוד עם פגיעת ראש קשה מאוד, והוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ כללי".

מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה כי שני חשודים ביצעו ירי לעבר המועדון, אחד נפצע והשני נמלט עם הקטנוע.
המאבטח, תושב עכו בן 46, עוכב לחקירה בתחנת משטרת זבולון.
למועדון עצמו נגרם נזק קל מקליעים שפגעו בזכוכיות הכניסה.

ל"פוסטה" נודע, כי הרקע לאירוע הירי הוא ככל הנראה סירוב של מאבטחי המועדון להכניס שני צעירים שבקשו להיכנס למועדון בתחילת הערב, עת נערכה בו מסיבה.
המאבטחים, מרביתם מהחברה הערבית, מהעיר עכו, סירבו להכניס את שני הצעירים שהיו מוכרים להם מהעיר עכו, עם רקע עברייני. בכניסה למועדון התפתח ויכוח בין המאבטחים לבין השניים, שעזבו את המקום בכעס.

כעבור מספר שעות הגיעו שני רעולי פנים רכובים על אופנוע, ופתחו בירי לעבר המועדון.
בשלב זה לא ברור אם הם השניים אשר סורבו בכניסה למועדון.
בכל מקרה, הפצוע קשה שהובהל לרמב"ם מזוהה כבן למשפחה מוכרת מעכו, ובהקשר הזה יתכן שצפוי עימות עם המאבטח שירה, כאמור אף הוא מהעיר העתיקה בעכו.

רחבת הכניסה למועדון (צילום: רשתות חברתיות)

המאבטח שירה מנשקו נעצר על ידי המשטרה והובא לבית משפט השלום בעיר, שם ייחסה לו המשטרה עבירות ירי שלא כדין ו"פציעה או חבלה זדונית שלא כדין". תחילה התכוונה היחידה החוקרת לבקש את הארכת מעצרו בשבעה ימים, אולם בהמשך חזרה בה וביקשה לשחרר את החשוד למעצר בית ממושך.
סנגורו של החשוד, עו"ד רונן חליוה, לא הסכים לתנאים ואמר בין היתר: "יש להצטער שמשטרת ישראל הביאה את החשוד לבית המשפט כאחרון העבריינים". הסנגור הוסיף כי החשוד למעשה שלף את נשקו וירה ממנו כדי להגן על "יותר מ-300 חיילי צה"ל שבילו במקום והערב היה בשבילם ולמענם".
"במקום להעניק לו צל"ש על ההתנהגות שלו ותעודת הערכה על התושייה שלו – שבמקום לברוח הוא סיכן את חייו – מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו", אמר הסנגור.

השופט משה גינות הסכים: "יש מקום להורות על שחרורו המיידי של החשוד מן המעצר בו הוא נתון וזאת בשים לב לכך שהחשוד אמנם הפעיל את נשקו, אולם עשה זאת כדי להציל חיי אדם".
בסופו של דבר החשוד שוחרר לאחר שחתם על התחייבות עצמית בסך 3,500 שקל והבטיח לא לצאת מביתו במשך יומיים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות