החשד: גורם מארגון אבו לטיף מאחורי הסחיטה ופיצוץ המטען במג'דל כרום

שתף כתבה עם חברים

באירוע נהרג אחד משני חיילים מג'דיידה מכר שנשכרו להניח מטען חבלה בביתו של איש עסקים מתחום הרוקחות שהסתבך עם ארגון הפשע

video
בסרטון: תיעוד של הנחת המטען טרם המרדף

כוחות מיוחדים של יחידת הגדעונים בלהב 433 אשר היו בפעילות סמויה באזור הכפר מג'דל כרום ליד בענה זיהו שני חשודים חמושים רכובים על קטנוע ללא לוחיות זיהוי אשר הטמינו חפץ חשוד בכניסה לבית של תושב העיר, על רקע מסכת של אירועי סחיטה באיומים ובשורה של ארועי ירי ופיצוצי רימונים שונים (5 יולי).

שניות אחרי שהחפץ החשוד הוטמן והשניים החלו לעזוב את המקום התברר שמדובר במטען חבלה אשר התפוצץ וגרם לנזק. השוטרים שהיו במעקב החלו במרדף אחרי שני רוכבי האופנוע שבמהלכו בוצע ירי לעברם, הקטנוע החליק ואחד החשודים, מוחמד ממדוח שעבאן, 17, מג'דיידה מכר נפצע באורח אנוש ומותו נקבע במקום.
החשוד השני, בן 17 אף הוא מג'דיידה מכר, נפצע ופונה למרכז הרפואי לגליל, מצבו מוגדר בינוני.

מהמשטרה נמסר בשעות הבוקר כי "משטרת ישראל נלחמת מלחמת חורמה באלימות במגזר הערבי. וממקדת משאבים הולכים וגדלים כנגד ארגוני הפשע המאורגן באיזור הצפון, במסגרת הפעיליות שוטרי משטרת ישראל נדרשים לעיתים להתמודד עם מצבים מורכבים ומסוכנים תוך חתירה למגע עם עברינים חמושים".

בהמשך היום כאשר החלו להתפרסם עוד ועוד ידיעות על מותו של מניח מטען החבלה, ועל הגילאים הצעירים של שני המעורבים יצאה הודעה נוספת של אגף החקירות והמודיעין.
"במסגרת פעילות יאל״כ/להב 433 נגד גורמים פליליים בקרב החברה הערבית בצפון הארץ", נכצבה בה, "בוצעה פעילות מבצעית במג׳דל כרום בעקבות שורת אירועים חמורים שהתרחשו לאחרונה בישוב, במהלכם נעשה שימוש באמצעי לחימה שונים נגד תושבים ובכלל זה אירועי ירי, הנחת מטען חבלה והשלכת רימון רסס. במהלך פעילות הלילה זיהו לוחמי הגדעונים חולייה של שני חשודים רכובים על אופנוע והניחו מטען חבלה בצמוד לכניסה לבית מגורים, וכעבור מספר שניות תרחש פיצוץ רב עוצמה.

"לוחמי יחידת הגדעונים שהיו פרוסים בגזרה יצרו מגע עם החולייה למטרת ביצוע מעצר, שבמהלכו בוצע ירי לעברם. החשודים נפגעו, מותו של אחד נקבע במקום והחשוד השני נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי. חקירת המשטרה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים בהמשך", נמסר מהמשטרה.

החשוד בהנחת המטען שנורה ונהרג. מוחמד ממדוח שעבאן (רשתות חברתיות)

ל"פוסטה" נודע כי פעילות המשטרה במג'דל כרום בוצעה על רקע מידע מודיעיני על נסיונות סחיטה של איש עסקים מתחום הרוקחות, שנקלע לחובות מול גורם בארגון הפשע המזוהה עם משפחת אבו לטיף. נסיבות החובות אינם ברורים בשלב זה, אולם במהלך כל שעות הבוקר נערכו סריקות וחיפושים במוקדים המזוהים עם ארגון הפשע המדובר, לרבות עיכובים ומעצרים של חשודים מארגון הפשע.
לפי החשד, שני הצעירים שבצעו את הפעולה הם חיילים בלבד אשר נשכרו על ידי אנשי קשר מג'דיידה מכר המקושרים לגורמים בארגון הפשע המדובר.

"פעילות זו של יאל״כ /להב 433 הינה חלק נוסף במאבק הנחוש והבלתי מתפשר של משטרת ישראל בארגוני הפשיעה ובגורמים עברייניים בחברה הערבית, גורמים אשר מטילים אימה, תוך סיכון חיי אדם, ופוגעים במרקם החיים של התושבים והציבור שומר החוק", נמסר לאתר פוסטה על הדוברות. "משטרת ישראל באמצעות היחידות הארציות והמחוזות ימשיכו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת לספק בטחון אישי לציבור הערבי שומר החוק ולמצות את הדין עם העבריינים הפוגעים ומסכנים את חיי התושבים".

עו"ד ג׳וליאן חדאד

עו"ד ג׳וליאן חדאד המייצג את משפחת אבו לטיף מסר בתגובה: "אין קשר למי מבני משפחת אבו לטיף לאירוע הזה במסגרתו נרצח אדם ככל הנראה מירי של כוחות המשטרה. אני מקווה כי יגיע היום שהמשטרה תחדול ממשפט השדה שהיא עושה לבני משפחת אבו לטיף".
פרטים נוספים בהמשך…

החשוד השני שנפצע, מובל על ידי אחד השוטרים מהגדעונים

 

זירת האירוע כוחות משטרה מול עשרות סקרנים במג'דל כרום
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות