ב"דייויד אינטרקונטיננטל" מבקשים להתרחב ולהתפתח

שתף כתבה עם חברים

בבית המלון מבקשים לבנות עוד ארבע קומות שיניבו 130 חדרים נוספים ובתמורה, לתרום למרחב הציבורי ולהקים ברחוב המרד בית קפה ומסעדה לטובת כלל הציבור

בית המלון המוכר, בתוספת למעלה מ-100 חדרים

בית המלון "דייויד אינטרקונטיננטל", הממוקם בסמוך לטיילת הרברט סמואל בתל אביב, הגיש לאחרונה בקשה לאישורי בנייה עבור תוספת של ארבע קומות. בתמורה מתחייבים בבית המלון, להעביר חלק משטחי המוסד לטובת הציבור.

בדיון שהתקיים ב-10 בפברואר בוועדה לתכנון ולבנייה בעיריית תל אביב – יפו, אישרו חברי הועדה את הבקשה פה אחד. אדריכל הפרויקט, יואל פייגין, אמר בדיון כי התוספת של ארבע הקומות יביא להגדלה של 130 חדרים במלון עצמו. פייגין ציין כי בכוונת הנהלת המלון לפתוח בית קפה ומסעדה ברחוב המרד לרווחת כלל הציבור. "אנחנו רוצים לשפר את המתחם הציבורי סביב הפרויקט ולהפוך את הרחוב לחזית אורבנית פעילה".

בד בבד, בוועדה התקיים דיון בנושא האיזור של פארק המסילה, מתחם התחנה ומוזיאון בתי האוסף, אשר בעבר שימש במוזיאון צה"ל. יש לציין כי המוזיאון בנוי מביתנים היסטוריים ועד לאחרונה הוצגו בו מיצגים היסטוריים השייכים לצה"ל, ההגנה, האצ"ל והפלמ"ח. בשנת 2019 פונו המיצגים ללטרון.

הדמיית בית הקפה במפלס הרחוב. ישמש את כולם

בדיון, בו השתתפו גם נציגי חברת "אתרים" (תאגיד העירוני המופקד על פיתוח וניהול רצועת החוף בתל אביב- יפו), הוחלט על פתיחת מוזיאון בית האוסף וחיבורו לפארק מסילה ופארק התחנה. בין היתר הוחלט ש-30 אחוז מהשטחים ישמשו לשימוש מסחרי, בעוד ש-70 אחוז ישמשו לשטח ציבורי. האזור כולו עתיד להיות חלק מתכנית מנשיה, במסגרתה עתידים להיבנות כ-600 יחידות דיור ועוד 500 חדרי בית מלון באזור. כחלק מהתכנית, אמור להיפגע פארק התחנה הסמוך, מה שעורר בעבר את מחאת התושבים.

בעבר שימש מתחם התחנה כתחנת הרכבת מתל אביב לירושלים. לאחר קום המדינה, בשנת 1948, נסגרה התחנה והשטח היה מוזנח במשך שנים רבות. מתחם התחנה נפתח מחדש בשנת 2010 כמקום בילויים ופנאי, עם חנויות ומסעדות. המבנים ההיסטוריים במתחם עברו תהליך שימור.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות