הסדר מותנה לנהג שעצר באמצע נתיבי איילון והתפרע בלי חולצה

שתף כתבה עם חברים

הצעיר הלך עירום נגד כיוון התנועה לאחר שצרך קוקאין ו-MDMA, והתנגד למעצר. הצדדים הגיעו להסדר מותנה לנוכח מצבו הנפשי

כביש איילון (צילום להמחשה: תומר נויברג, פלאש 90)

נהגים שנסעו בנתיבי איילון בחודש יוני הבחינו באדם שהולך על הכביש, נגד כיוון התנועה וללא חולצה, לאחר שעצר את רכבו באמצע הכביש. הנהגים החלו להתקשר למשטרה ודי מהר הגיעה ניידת לאזור. כאשר השוטרים התקרבו לגבר העירום, הוא החל להתפרע וביקש מהם להציג תעודות שוטר, עד שהם נאלצו לעצור אותו בכוח ולאזוק אותו. הוא המשיך להתפרע גם כאשר הוכנס לניידת.

לאחר מעצרו אושפז החשוד במשך חודש במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים. בסוף חודש יולי הוא השתחרר וכיום הוא מוכר כנכה 100 אחוז על ידי המוסד לביטוח לאומי. בירור העלה כי מדובר במתמודד נפש פסיכוטי, שקודם לאירוע צרך סמים קשים – קוקאין ו-MDMA. בעברו הפלילי תיק פתוח בהחזקת גרם אחד של קנאביס ומאסר על תנאי בתיק נהיגה בשכרות.

נגד הגבר הוגש כתב אישום שייחס לו הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, היזק לרכוש והחזקת קנאביס לשימוש עצמי.
סנגורו של הנאשם, עו"ד אלון ארז, ביקש לסיים את התיק בהסדר מותנה שימנע הגעה להליך משפטי, עקב מצבו הנפשי של הנאשם ומאחר ואין לחשוד עבר פלילי. השבוע הגיעו הסנגור והנאשם ליחידה להסדר מותנה, אלא שאז התגלה כי תלוי ועומד נגדו תיק פתוח על החזקת קנאביס – תיק שעשוי היה להביא לביטול רעיון ההסדר.

לבסוף הצליח עו"ד ארז לשכנע את התביעה להגיע להסדר בכל זאת, עקב מצבו הנפשי של הנאשם בעת האירוע החריג והשיפור שחל במצבו מאז. הצדדים הסכימו כי בעוד שהנאשם יתחייב שלא לבצע עבירה בשמונת החודשים הקרובים, יוטל עליו קנס בסך 1,500 שקל ורישיונו ייפסל ל-15 יום.
עו"ד ארז אמר בתגובה: "התביעה המשטרתית, לפנים משורת הדין, קיבלה את טענותיי והסכימה עקב מצבו הנפשי של מרשי –  לסיים את ההליך בהסדר מותנה חרף המאסר על תנאי שמרחף מעל ראשו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות