משרד התחבורה ועיריית ת"א הגיעו להסכמות: התחנה המרכזית תיסגר

שתף כתבה עם חברים

משרד התחבורה יעביר בתוך כשנתיים לפחות מחצית מפעילות האוטובוסים הקיימת למתחמים חדשים בהם רוב האוטובוסים יהיו מחושמלים. להערכת הצדדים הפינוי יושלם תוך פחות מארבע שנים

מרב מיכאלי ורון חולדאי

שרת התחבורה מרב מיכאלי וראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הגיעו להסכמה על פינוי התחנה המרכזית מפעילות תחבורתית, לקראת סגירתה.
לפי ההסכמות, משרד התחבורה יעביר בתוך כשנתיים לפחות מחצית מפעילות האוטובוסים הקיימת למתחמים חדשים שייבנו באזור רחובות הלוחמים והחרש, ורובם של האוטובוסים יהיו מחושמלים. במקביל, משרד התחבורה והעירייה ימשיכו לבחון חלופות נוספות ויקדמו הליכי תכנון שיאפשרו הקמת מסופים חלופיים בפנורמה ובמקומות נוספים. הערכת משרד התחבורה היא כי הפינוי יושלם תוך לא יותר מארבע שנים.
כמו כן הוסכם, כי להשלמת המהלך תקודם תוכנית במסגרת התחנה הקיימת, בה יוקם מסוף תחבורה מודרני וחדיש המשתלב בסביבה. ההסכם עם חברת ניצבא על הפעלת התחנה המרכזית יותאם למהלכי הפינוי הנדרשים.

בטווח הביניים, משרד התחבורה והעירייה יגבירו את האכיפה על הניקיון והסדר בתחנה הקיימת ובסביבתה, "על מנת לספק ביטחון ורמת שירות הולמת למשתמשי התחבורה הציבורית, וכן להגדלה משמעותית של האוטובוסים החשמליים בסביבת התחנה ובקווים היוצאים מהתחנה".
עוד לפי ההסכמות, משרד התחבורה יעשה מאמץ גדול לחשמל עמדות חניה כדי להגדיל את מספר האוטובוסים שאינם מזהמים בתנועה בתחנה, עד לגמר הפינוי.
מיכאלי: "הבטחתי ואקיים. יחד עם ראש העירייה, ידידי רון חולדאי, הגענו להבנות ולהסכמות על הדרך הטובה ביותר להוצאת פעילות האוטובוסים מהתחנה למסופים חלופיים. למען תושבות ותושבי העיר מצאנו פתרון הולם ומתואם, שלא יפגע בתחבורה הנדרשת למאות האלפים המשתמשות והמשתמשים בה, אבל יטפל במפגע שנגרם מהתחנה ויוביל את האזור כולו למצב טוב ונקי הרבה יותר".
חולדאי: "אני מודה לידידתי שרת התחבורה מרב מיכאלי שראתה את החשיבות העליונה בקיום מערכת תחבורה ציבורית הולמת למטרופולין גוש דן מצד אחד, ואת ההכרח לטפל בהדרגתיות בבעיה הכוללת של התחנה המרכזית החדשה מהצד השני. העירייה היתה קשובה כל העת לרחשי לב כל תושביה, ואני מקווה שמצאנו את האיזון הנכון בין צרכי התחבורה ואיכות החיים של תושבי האזור".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות