שחרור מוקדם לרואה חשבון לשעבר שריצה מאסר על עבירות מס והלבנת הון

שתף כתבה עם חברים

רני גלבוע הונה במיליונים את רשויות המס ונשפט לארבע שנות מאסר עבר הליכים טיפוליים מאחורי הסורגים, הביע חרטה בפני ועדת השחרורים ושוחרר בהתאם לתוכנית שיקומית שבמסגרתה יעבוד בסופרמרקט

רני גלבוע

ועדת השחרורים במקום מושבה בכלא אלה הורתה על שחרורו המוקדם של רני גלבוע, רואה חשבון לשעבר מקרית ביאליק אשר נשפט לארבע שנות מאסר עקב הרשעתו בעבירות מרמה, מס והלבנת הון במיליוני שקלים.

לגלבוע היה חוג לקוחות שכלל בין היתר עובדים בחברת רפא"ל, נמל חיפה וחברת החשמל. הוא טיפל בקבלת החזרים ללקוחותיו ממס הכנסה. התברר כי במהלך תשע שנים הוא זייף מסמכים שמסרו לו הלקוחות, ללא ידיעתם, שינה את הסכומים המופיעים בהם, ויצר להם זכאות כוזבת להחזרי מס אשר אינם מגיעים להם, בהיקפי עתק.

בספטמבר 2019 גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על גלבוע חמש שנות מאסר בפועל, אולם עקב ערעור שהגיש לבית המשפט העליון, העונש הופחת לארבע שנים בלבד. על פי גזר הדין, סכום המרמה עמד על יותר מ-5.7 מיליון שקל. גלבוע עצמו נהנה מעמלות שמנות שגזר מההחזרים, בהיקף של 20 אחוזים, ומהגדלת חוג הלקוחות.

בחודש מאי האחרון החליטה ועדת המשמעת של רואי החשבון במשרד המשפטים לשלול לצמיתות את רישיונו של גלבוע.
מאחורי הסורגים עבר גלבוע הליכים טיפוליים ולאחרונה הגיש בקשה לשחרור מוקדם באמצעות עו"ד בת אל חיים יואל, שטענה כי מדובר בעבירה והרשעה ראשונה של האסיר, שהתנהג למופת מאחורי הסורגים, השתתף במספר קבוצות טיפוליות ועבר "התבוננות פנימית". כמו כן נמסר לוועדה כי הרשות לשיקום האסיר (רש"א) הכינה עבור גלבוע תוכנית שיקום מסודרת.

הפרקליטות לא התנגדה לשחרור המוקדם וציינה בפני הוועדה כי בקשה קודמת שלו לשחרור מוקדם עקב בעיות רפואיות נדחתה.
בדבריו בפני הוועדה הביע גלבוע חרטה על מעשיו וסיפר כי הוא משתדל להיות אדם יותר טוב בכל יום ויום. כאשר נשאל איך הוא מרגיש עם זה שמרואה חשבון שניהל משרד יעבור להיות עובד בסופרמרקט (בהתאם לתוכנית השיקום), הוא השיב כי "כל עבודה מכבדת את בעליה".
הוועדה בראשות השופט בדימוס משה מכליס נענתה לבקשת הצדדים והורתה כאמור על שחרורו של האסיר בהתאם לתוכנית של רש"א, הכוללת בין היתר מעצר בית לילי (15 דצמבר).
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות