עפולה: שלוש עובדות במשפחתון נעצרו על התעללות בילדים

שתף כתבה עם חברים

הסנגורית: "מה רואים בסרטון? שהגננת לוקחת ילד כדי להושיב אותו ממקום למקום"

אחת הסייעות גוררת פעוט בגן הילדים (אילוסטרציה להמחשה בלבד)

מערכות היחסים בין גננות ועובדות בגנים לבין ילדי הגן והוריהם ממשיכות להעסיק את משטרת ישראל, שכמו באירועי אלימות במשפחה כבר לא לוקחים סיכונים, עוצרים ומעבירים את האחריות לבתי המשפט. זה פחות או יותר המקרה בו שלוש עובדות בגן משפחתון בעפולה נעצרו בחשד להתעלללות בילדים בגן (30 יוני).

הורים לילדי גן משפחתון דווחו למשטרה על חשד לתקיפה של ילדיהם על ידי שלוש נשים אשר עובדות.
התלונות נמסרו ב-16 יוני, ומאז ניהלו שוטרי התחנה חקירה שכללה לצד גביית העדויות גם תפיסת סרטונים. בעקבות החקירה הוחלט במשטרה לעצור את העובדות בגן.
לפי המשטרה, מדובר על מספר אירועים ביום מסוים, בהם יש לכל אחת מהעובדות חלק בתקיפת הילדים.
במסגרת החקירה הוטחו בהן העדויות והוצגו להן הסרטונים.

ביום שישי הן הובאו לבית משפט השלום בנצרת (1 יולי).
נציג המשטרה, רס"מ רועי שמריז, הציג לשופט את הסרטונים והעדויות וביקש להאריך את מעצרן בשמונה ימים.
הסנגורית, עו"ד רויטל סבג שקד, התנגדה לבקשה: "מה רואים בסרטון? שהגננת לוקחת ילד כדי להושיב אותו ממקום למקום. מדובר במטפלת שעובדת בתחום למעלה מ-40 שנה, והסרטונים אינם מעלים אלימות או תקיפה קטנה ביותר. היא אשה ללא עבר פלילי ופרסום שמה יכול רק להזיק".

השופט ניר מישורי לב טוב ציין כי הוא צפה בסרטונים ממצלמות האבטחה והתרשם כי אכן קיים חשד סביר, שהחשודות ביצעו את המיוחס להן, אבל אין בכך כדי להותיר אותן במעצר.
השופט נעתר לבקשת הסנגורית והורה על שחרור החשודות בתנאים מגבילים של מעצר בית מלא כולל התחייבות כספית על סך 10 אלפים שקלים, שלא להפר אותו.

מעורכי הדין נחום מרדכי ונדב גרינולד המייצגים את אחת המטפלות החשודות נמסר כי ״אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט אשר מצדיקה את שטענו מלכתחילה כי מדובר במעצר מיותר, מתוך פאניקה ולא מתוך צורך ממשי וחבל כי מרשתנו בילתה לילה מיותר בבית המעצר״.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות