אישום: צעיר ללא עבר פלילי גידל מאות שתילי קנאביס בשתי מעבדות בערד

הנאשם נתפס במעבדה שבה גידל 180 ק"ג, ומפתחות שנתפסו ברשותו הובילו לבמעבדה שנייה בבית אחר, שבה גידל 60 ק"ג נוספים
מעבדת הידרו (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

כתב אישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד נגד לירון לוגסי (23) מאשקלון, מייחס לו גידול של כ-180 קילוגרם קנאביס בשתי מעבדות הידרו בערד (21 נובמבר).

לוגסי, לו אין עבר פלילי, נעצר על ידי שוטרי תחנת ערד ב-8 בנובמבר.
מסעיף האישום הראשון עולה כי ב-13 באוקטובר 2020 חתם הנאשם על הסכם לשכירת בית פרטי בן חמישה חדרים ברחוב ורד בערד. נטען, כי לאחר כניסתו לבית בנה מעבדה שאותה צייד באדניות, מאווררים, מערכת השקיה, מערכת חשמל, מערכת מיזוג וגופי תאורה. כמו כן נטען, כי הנאשם גנב חשמל בכך שחיבר את מערכת החשמל באופן פיראטי למעבדה, תוך שעקף את שעון החשמל.

ב-3 בינואר 2021 פשטה המשטרה על הבית וחשפה את המעבדה. במקום אותרו 373 שתילי קנאביס במשקל של כ-119 ק"ג. באחד מחדרי הבית נמצאה שקית ובה עוד יותר מחצי קילוגרם קנאביס. זאת ועוד, נטען כי בעת מעצרו ב-8 בנובמבר החזיק הנאשם סכין ברכבו.

באישום שני נטען כי ב-31 בדצמבר 2020 חתם לוגסי על חוזה שכירות עם בעל בית ברחוב כלנית בערד, ובו חמישה חדרים. לפי כתב האישום, גם בבית זה בנה לוגסי מעבדת הידרו עם כל הציוד הדרוש, וחיבר אותה פיראטית למערכת החשמל.
ב-10 בנובמבר האחרון פשטה המשטרה על הבית וחשפה בתוכו 338 שתילי קנאביס במשקל של כ-60 קילוגרם. בחדר השינה אותרו כ-15 גרם קנאביס ובתוך ארון בגדים כ-148 גרם.

התשתית הראייתית נגד לוגסי, שמיוצג על ידי עו"ד ירון פורר, מתבססת על עדויות בעלי הדירות, דוחות פעולה של השוטרים, הודאת לוגסי ותפיסתו פיזית בתוך הבית ברחוב ורד. בהמשך, יש לציין, הודה לוגסי גם ששכר את הבית ברחוב כלנית, מה גם שחפציו האישיים נמצאו בתוך הבית ובצרור מפתחות שנתפס עליו נמצאו מפתחות הבית ברחוב כלנית.

"על פי חומר החקירה ניתן ללמוד כי הנאשם השקיע משאבים כספיים רבים כדי לממן את הקמת המעבדות ותשלום שכירות לעוד שני בתים בסכומים רבים", ציין עו"ד מוחמד אלעמור מהפרקליטות בבקשה להארכת מעצרו של לוגסי עד תום ההליכים.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט