15 חודשי מאסר לצעיר שהחזיק 15 קילו קנאביס בבגאז'

שתף כתבה עם חברים

התביעה סרבה לחשוף את המקור המודיעיני שהוביל למעצר והצדדים הגיעו להסדר, כולל פסילת רישיון ל-90 יום בלבד

קנאביס בתא המטען (צילום ארכיון להמחשה)

צעיר בן 26 מהיישוב שגב שלום, נהג ב-19 באפריל ברכב מסוג סקודה על כביש 6 סמוך לשמורת פורה שבצפון הנגב. שוטרים, שככל הנראה קבלו מידע מוקדם בעניינו, עצרו את הרכב לחיפוש ותפסו בתא המטען חמש שקיות קנאביס במשקל כולל של 15.2 ק"ג נטו.
בעקבות התפיסה הוגש נגד הצעיר כתב אישום שייחס לו החזקת סמים שלא לצריכה עצמית.
הסנגורית של הנאשם, עו"ד בת אל חיים יואל, איתרה בתיק קשיים ראייתיים שהובילו להסדר טיעון שהיא סיכמה מול התביעה המשטרתית אחר מאבק משפטי שכלל גם עתירה לגילוי ראיה שהתביעה בקשה להסתיר – מקור המדיע המודיעיני שהוביל לחיפוש. כאשר התביעה סרבה לחשוף את המקור שלה הצדדים סיכמו כי הנאשם יודה ויורשע בהחזקת הסמים, ויוטלו עליו 15 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו, כמו גם מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקל.
מאחר והעבירה בוצעה בעת שהנאשם נהג ברכב, סוכם עוד כי התביעה תעתור גם לפסילת רישיונו, בעוד שההגנה תעתור להימנע מכך.

בעת הצגת ההסדר בבית משפט השלום בבאר שבע הדגישה הסנגורית כי הנאשם נעדר עבר פלילי, והוסיפה כי הוא הסתבך בתיק הזה רק משום שנוצל על ידי אנשים אחרים. כמו כן אמרה הסנגורית כי הנאשם סועד את אמו החולה, ולפיכך ביקשה להימנע מהטלת פסילת רשיון נהיגה אשר תקשה עליו להשתקם לאחר שישוחרר מהכלא.
מנגד, התביעה ביקשה לכבד את ההסדר אולם עתרה לפסילת רישיון לתקופה ממושכת, בנימוק שאי אפשר לנתק בין העבירה שביצע הנאשם איברהים אבו סליח, לבין הרכב שבאמצעותו בוצעה העבירה.

השופט יואב עטר כיבד את ההסדר וגזר את העונשים עליהם סוכם. באשר לפסילה ציין השופט כי ניתן להסתפק בפסילת רישיון לתקופה קצרה יותר מזו הנהוגה במקרים מסוג זה, ולפיכך הטיל על הנאשם פסילת רישיון ל-90 ימים בלבד.
עו"ד חיים יואל מסרה בתגובה: "ההסדר התבסס על קשיים ראייתיים, חומרי מודיעין שהובילו למעצר והתביעה סירבה לחשוף אותם, גם לא בעתירה שהגשנו לגילוי הראיה החסרה".

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות