חשוד בהחזקת כמות גדולה של קוקאין ברמת גן: קיבלתי "דיל טוב" בטלגרם

שתף כתבה עם חברים

למרות היעדר עבר פלילי וטענתו של החשוד כי מדובר בסמים לצריכה עצמית, המשטרה מייחסת לו סחר בסמים. לאחר שמעצרו הוארך פעם אחת, הוא שוחרר למעצר בית

השוטרים התבלבלו בכתובת (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שוטרי תחנת לב תל אביב עצרו הגיעו ב-22 ביולי לדירה ברמת גן כשבידיהם צו חיפוש חתום על ידי בית משפט. בעל הדירה, גבר ללא עבר פלילי בשם אסי אלבז (43), הפנה את תשומת לבם של השוטרים לכך שהכתובת על גבי הצו אינה נכונה.
השוטרים שהבינו כי בצו שבידיהם חלה טעות, שלחו שוטר לבית משפט השלום בתל אביב, שם תיקנה השופטת נועה תבור את התאריך. הצו המתוקן הגיע לידי השוטרים ברמת גן, ולאחר שאלבז הזעיק קרובת משפחה וחבר כדי שישמשו כעדים – השוטרים ערכו חיפוש, במהלכו הם איתרו כמות גדולה של קוקאין.

משקל אלקטרוני וכסף מזומן שנתפסו אף הם בדירה הובילו את המשטרה לטעון כי מדובר באינדיקציה לסחר בסמים. לכן אלבז נעצר בחשד להחזקת סמים שלא לצריכה עצמית וסחר בסמים. בחקירתו טען כי מדובר בסמים לצריכה עצמית, והוסיף כי קיבל "דיל טוב" לתקופת הקורונה באפליקציית טלגרם ולכן קנה כמות גדולה יחסית. ההסבר הזה לא מנע מהמשטרה לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרו (23 יולי).

סנגורו של הנאשם לאחר מעצרו, עו"ד גלעד מנשה, ביקש מבית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים, תוך שהדגיש היעדר עבר פלילי והכחיש את החשד לסחר בסמים. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים, אך השופטת ענת יהב האריכה את מעצרו עד ה-26 ביולי בלבד.

החשוד לא השלים עם ההחלטה להאריך את מעצרו והגיש ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד ניר ליסטר, שטען כי בית משפט השלום היה צריך להתחשב בכך שמדובר בחשוד ללא עבר פלילי, ויכול היה להשיג את מטרות המעצר באמצעות חלופה מתאימה בדמות מעצר בית. הערר אמנם נדחה, אולם לנוכח טיעוני הסנגור, לדיון השני בבית המשפט – ב-26 ביולי כאמור – המשטרה כבר הגיעה עם בקשה לשחררו בתנאים מגבילים.
השופטת יהב נענתה לבקשה והורתה על שחרורו של אלבז למעצר בית קצר עד 31 ביולי, בכפוף לתנאים מגבילים כספיים.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות