ימ"ר חוף: הצהרת תובע בתיק חוליות החיסול של שי קובס ואח'

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות מצהירה על הגשת כתב אישום נגד שמונה מהעצורים עד 8 ליולי, אבל לא מפרטת את סעיפי העבירות * האזנות הסתר כללו דיבורים על מרבית העבריינים הבכירים בקריות

פריטים שנתפסו על ידי המשטרה בליל המעצר בקריית מוצקין (דוברות המשטרה)

לאחר יותר מחודש מעצר ושבע הארכות מעצר, כולל באישור מיוחד של היועץ המשפטי לממשלה, הוגשה הצהרת תובע נגד שי קובס ועוד שבעה חשודים בחשד לניסיון רצח של דמות בכירה מאיזור נשר (5 יולי). ביחידה המרכזית של מחוז חוף טוענים כי הם סכלו נסיון רצח שכבר יצא לדרך שעות בודדות לפני שחברי החוליה ממשו את כוונתם.
בעת המעצר נתפסו כלי נשק, אופנוע ופריטים נוספים.

מהמשטרה נמסר כי החקירה החלה לאחר פיצוץ הרכב של קובס ב-11 למרס בקריית חיים, שבו נפצע קשה נהג הרכב קובס ונפצעה באורח קל אזרחית נוספת שהיתה סמוך למקום. החוקרים ואנשי המודיעין של הימ"ר העלו חשש ממשי לכוונות של נקמה מהצד של קובס, והחלו להתחקות אחר המעורבים כדי לסכל את כוונות הפגיעה. בחודשים האחרונים מאז בוצעה החקירה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ופורנזיים, חוקרי הימ"ר התקינו האזנות סתר ברכב של קובס והאזינו לכל שהתרחש ברכבו. על אף שבפרוטוקולים הדבר הוזכר – תוכן השיחות לא פורסם עד כה. יודעי דבר יודעים לספר כי בשיחות הוזכרו שמות של כמעט כל העבריינים באזור חיפה והקריות, כל אחד בהקשר שלו, החיובי והשלישי, זה לחסד וזה לאבדון.
החוקרים אספו גם ראיות מסוגים אחרים על חברי החוליה אשר ביצעו הכנות לצורך פגיעה ומימוש התוכנית, הצטיידות בנשק, הכנות שטח ועוד.

מאז שהחלה החקירה הגלויה נעצרו 11 חשודים, שלושה מהם שוחררו וכעת נותרו כאמור רק שמונה.
החשודים הנוספים בפרשה הם:
אחמד עתאבא (23) מעכו
מוחמד חליל (20) מג'דיידה-מכר
עבד אלהאדי איוב (22) מעכו
עבדאללה חליפה (22) מג'דיידה-מכר
אשר חיים מסעוד בוסקילא (24) מחיפה
ראגב דבס (26) מג'דיידה-מכר
חליל עוואד (23) מטמרה

ב-1 ליוני הוחלט בימ"ר לעבור לשלב המעצרים לאחר שהתקבלה אינדיקציה על הכוונה להוציא לפועל בצורה מיידית את התוכנית, חלק מחברי החולייה נעצרו בדירת מסתור בקריית מוצקין, ואחרים בבתיהם באותו הלילה, אם לא היינו עוצרים אותם, היינו שומעים על רצח בבוקר", טענו אז במשטרה. בעת המעצר נתפסו שני אקדחים, מחסניות, שכפ"צים ואופנוע.

ל"פוסטה" נודע כי על פי החשד, קובס תיכנן לפגוע באותה דמות ידועה ומוכרת מנשר ועל כן הוא פעל ביחד עם החולייה מעכו בשיטת הדאבל – "תעזור לי ואעזור לך".
קובס על פי החשד של המשטרה, עזר לחולייה מעכו במאבק שלה עם חולייה אחרת שעברה לנהריה, והם במקביל הבטיחו ואף ניסו לעזור לו לפגוע באותה דמות מנשר.
התוכנית לא יצאה אל הפועל, אומרים במשטרה, מכיוון שהם נעצרו לפני ביצועה.
לגבי התיאוריה של המשטרה על ניסיון החיסול בנהריה באמצעות הטמנת מטען חבלה, הדבר לא זכה להתייחסות ממשית מבית המשפט.

הנשק שנתפס על ידי המשטרה בפשיטה (דוברות המשטרה)

לבקשת המשטרה, מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בחיפה והיום כאמור הוגשה הצהרת התובע בבית משפט השלום בחיפה בפני השופט זאיד פלאח.
המבקשת באמצעות רס"ב טל רותם אמרה, כי יש אישור מהיועמ"ש להארכת מעצר עד יום שישי, מה שאומר כי כתב האישום יוגש לכל המאוחר עד סוף השבוע. עם זאת, טרם ברור על איזה עבירות יוגש כתב אישום מאחר וסעיפי העבירות לא פורט בהצהרת התובע.
כך או כך, הצדדים הסכימו על הארכת המעצר עד ל-8 ביולי.

ראש מפלג תשאול בימ"ר חוף, סנ"צ יוני חג'ג' אמר כי "מחוז חוף באמצעות הימ"ר והיחידות השונות ממשיך כל העת בלחימה עיקשת בפשיעה החמורה. בפעילות ממוקדת ומאומצת זו שבוצעה תוך השקעת משאבים רבים סוכל רצח ובכך הצלנו חיים והבאנו את החשודים לדין".
עוד על פרשת שי קובס – הקליקו

רכבו של שי קובס לאחר הפיצוץ שהניע את החקירה
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות