300 גרם קוקאין נתפסו בדירה של משוחרר בתיק סמים

שתף כתבה עם חברים

חיפוש בביתו של החשוד העלה כי הוא לא מתייאש וממשיך לעסוק בסמים. הוא לא נחקר כי חלה בקורונה, אך בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בעקבות ממצאי המשטרה

מעצר (ארכיון דוברות המשטרה)

מוכר למשטרה מתחום הסמים, נגדו כבר מתנהל תיק סמים בחשד להחזקה, נתפס עם כ-300 גרם קוקאין.
בהארכת המעצר הראשונה עלה החשד כי מעבר להחזקת הסם, הוא גם סוחר בסמים. בדיון הנוסף, המשטרה כבר הודיעה כי במסגרת פריקת המידע מהטלפון שלו נמצא תיעוד מפורט של עסקות סחר בסמים מובהקות.

מישל איליה מקריית ביאליק (33) נעצר על ידי תחנת זבולון ב-11 לינואר בשעות הבוקר, בעת שנערך חיפוש בביתו שברחוב היקינטון בקריה. בבית נתפסו כמה מאות גרמים של סמים מסוגים שונים אשר אינה לצריכה עצמית.

לפיכך הוא נעצר בחשד לעבירות של החזקה\שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית, יצוא, יבוא ומסחר.
תחילה ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו ב-10 ימים אך מעצרו הוארך בשישה בלבד.
היום התקיים דיון נוסף בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בקריות בפני השופטת לובנה שלאעטה חלאילה (17 ינואר).

נציג המשטרה הגיש דו"ח סודי וטען להתפתחות בחקירה. בנוסף נטען כי חוות הדעת של המעבדה התקבלה חלקית לגבי הקנאביס שנתפס, ואילו לגבי הקוקאין טרם התקבלה חוות דעת סופית של מעבדת המשטרה. החשוד עצמו טרם נחקר בגלל בידוד קורונה, לאחר שטען כי אינו מרגיש בטוב. בהמשך התברר כי הוא אכן חיובי לנגיף.

בגלל מצבו הבריאותי, הראיות לא הוטחו בפניו אך ל"פוסטה" נודע כי בפריקה שערכה המשטרה למכשיר הטלפון שלו, התגלה תיעוד של עסקאות, והשוטרים טוענים כעת למספר עסקאות ולא אחת מקרית. בנוסף, המשטרה טענה כי היא צריכה לחקור מספר אנשים שלכאורה ביצעו את העסקות עם החשוד ובכך לבסס את טענותיה נגדו.

עו"ד יובל זמר

החשוד מיוצג על ידי עורך הדין יובל זמר, שאמר בדיון: "בכל מה שנוגע לעבירת ההחזקה, החקירה הסתיימה. פרקו טלפון ויש אינדקציה וצריך לחקור אנשים בקשר לאותה התפתחות. זה לא מסוג החקירות המאוד מסובכות".
השופטת, שנחשפה לפרטים שנפרקו מהטלפון, ציינה ואמרה כי שוכנעה בקיומו של חשד סביר גם לעבירת הסחר בסמים. "שוכנעתי כי שחרורו של החשוד בשלב זה יכול להביא לשיבוש חלק לא מבוטל של פעולות החקירה", והורתה על הארכת מעצרו של החשוד עד 21 ינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות