המשטרה ערערה, אך החשוד בגידול 20 קילו קנאביס שוחרר למעצר בית

שתף כתבה עם חברים

בדירה השכורה בחיפה מצאו השוטרים מעבדת סמים. החשוד, עולה חדש שנמצא רק שנה בישראל, כפר בחשד כי סחר בהם אך הודה בגידולם

קנאביס (צילום ארכיון: משטרה)

תחנת זבולון עצרה את לאונרד סמוילוב מחיפה (35), עולה חדש שנמצא בארץ רק שנה. זאת בעקבות חיפוש שבוצע בביתו ברחוב איציק מנגר בקריית חיים בה נתפסה מעבדת סמים מסוג קנאביס.
השוטרים הגיעו לדירה עם צו בית משפט ונכנסו אל הדירה המושכרת על ידו. במקום נתפס מתחם ששימש לגידול סמים, כלים המעידים על ייצור שלהם שלא לצריכה עצמית כאשר על פי המשטרה מדובר בכמות של כ-20 קילו קנאביס.
הוא נעצר ב-10 לינואר ומעצרו כבר הוארך פעמיים. אתמול (16 ינואר), התקיים דיון שלישי להארכת מעצרו בבית משפט השלום בקריות.

עורך דינו, רונן חליוה, טען כי החקירה מוצתה כבר והחשוד לא יכול לשבש שכן מן החקירה הראשונה הוא כבר קשר את עצמו לסמים והודה במעשיו. החשוד הודה בעבירת הגידול ושיתף פעולה ונטל אחריות אך לא בעבירת הסחר וכן בנוסף, הוא חשוד בעבירות של החזקה ושימוש בסמים שלא לצריכה עצמית, נטילת חשמל ונהיגה ללא רישיון.

עורך דינו אמר בבית המשפט כי "ניסו לטעון כי החשוד ביצע עבירת סחר אך האדם מוחזק במעצר תקופה די ארוכה, אם הוא הודה, למי הוא מסוכן? טוענים לשיבוש, מה אדם שמודה רוצה לשבש? איזה פעולות חקירה לא יכלו לעשות לפני כן? התחנה כבר סיימה את החקירה בהארכה הקודמת".

עו"ד רונן חליוה

השופטת לובנה שלאעטה חלאילה השתכנעה מדברי הסניגור והחליטה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים: "לאחר שעיינתי בתיק החקירה ובחנתי את טיעוני הצדדים, הדעתי למסקנה כי ניתן במקרה זה להשיג את מטרת המעצר באמצעות שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים של מעצר בית מלא, ערבויות צד ג' והפקדה כספית".

המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע לצורך הגשת ערר ולאחר מכן ערערה למחוזי בחיפה. השופט במחוזי חיפה יחיאל ליפשיץ', קבע כי החשוד ישוחרר בניגוד לעמדת המשטרה ואמר: "הגעתי למסקנה כי התוצאה אליה בית משפט השלום קמא היא נכונה ומשכך הערר נדחה".

ל"פוסטה" נודע כי בהמשך לסיפור, ישנו חשוד נוסף אחריו דולקת המשטרה ונמצא נכון לעכשיו במנוסה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות