הסדר טיעון לאחד מנאשמי הרשימה השחורה של מרחב שרון

שתף כתבה עם חברים

על בסיס צילומי אקדח יריחו שנשלחו בווטסאפ הואשם תושב טייבה בקשירת קשר לפשע (החזקת נשק) ונשפט למאסר קצר בלבד

צילומי האקדח שנשלחו בווטסאפ (צילום: משטרת ישראל, תיק החקירה)

לפני כחצי שנה הותרו לפרסום פרטי חקירת "הרשימה השחורה" שהתנהלה ביחידה ללוחמה בפשיעה במרחב שרון נגד עברייני אמל"ח, על רקע ריבוי אירועי הירי במגזר הערבי, הכורכים בתוכם גם פתרון סכסוכים באמצעות שימוש בכלי נשק. עם המעבר לשלב הגלוי בחקירה נעצרו 40 חשודים, נגד 33 מהם התגבשה תשתית ראייתית אשר הובילה לכתב אישום המשתרע על פני 58 עמודים (29 אפריל).

אחד הנאשמים בכתב האישום שהוגש בתום חקירת היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב שרון היה עבד חפיז בראנסי (27) מטייבה. בימים אלה הוצג בבית המשפט המחוזי מרכז הסדר טיעון בעניינו של חפיז.
כתב האישום המקורי ייחס לנאשם שתי עבירות ניסיון לביצוע עסקה אחרת בנשק והחזקת אביזר לנשק. בין היתר נטען באישום המקורי, כי נאשם אחר פנה לחפיז וביקש ממנו שתי מחסניות. חפיז, כך נטען, הבטיח לדאוג לו ובהמשך הזמין אותו לבוא אליו לקחת את המחסניות. כמו כן נטען כי הנאשם הנוסף שלח לחפיז בווטסאפ שתי תמונות של אקדח יריחו.

לאחר בחינת חומרי החקירה טען הסנגור, עו"ד פאדי בראנסי, לקשיים ראייתיים שונים ביחס לחלקו של מרשו בתיק. טיעונים אלה הובילו להסדר טיעון בין הצדדים, במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן שייחס לנאשם וגם לשותפו לאישום זה – קשירת קשר לפשע בלבד. נטען בכתב האישום המתוקן כי הם קשרו קשר להחזקת נשק.

במסגרת ההסדר עתרו הצדדים במשותף להטיל על חפיז עונש של ארבעה חודשי מאסר, בניכוי ימי מעצרו, לצד מאסר על תנאי וקנס. השופט חגי טרסי אישר את ההסדר והרשיע את בראנסי. שלב הטיעונים לעונש וגזר הדין נדחו לינואר 2022.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות