מאבטח נעצר בחשד לפציעה בירי, מנהלו חשוד בהעלמת הנשק

הירי בוצע באישון ליל והיורה טוען כי הותקף תחילה בידי הקורבן * בין היתר מייחסת המשטרה לשניים שיבוש מהלכי חקירה
הירי בוצע באקדח שמשמש את החשוד במקום עבודתו (צילום המחשה: PIXABAY)

בלילה שבין חמישי לשישי האחרון, התקבל דיווח במוקדי המשטרה וכוחות ההצלה על אירוע ירי בקרית-מלאכי (8 בינואר). כתוצאה מהמתרחש נפצע אדם באורח בינוני ובהמשך, הוא פונה לבית-חולים לקבלת טיפול.

המשטרה פתחה בחקירה שכבר בשעות הבוקר שלמחרת הובילה למעצרו של זמנה קסיה (31), תושב העיר, בחשד לביצוע הירי. האקדח שהחזיק ברשותו ברישיון מטעם מקום עבודתו, נתפס על-ידי חוקרי המשטרה. כמו-כן, מהחקירה עלה בין היתר כי הרקע לאירוע הנו סכסוך שהתפתח בין החשוד לקורבן ברשת החברתית.

עם התקדמות החקירה עלה שמו של חשוד נוסף. במשטרה חשדו כי קסיה, שעבד בחברת אבטחה, דיווח למנהל התפעול במקום עבודתו אודות ביצוע העבירה תוך שימוש בנשק והאחרון, פעל לכאורה כדי לאסוף ממנו את האקדח.
מנהל התפעול בחברת האבטחה, החשוד, ה.ג (36), תושב שדרות, נעצר אף הוא לחקירה בחשד לסיוע לאחר מעשה פשע ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף, נבחן במשטרה הליך שלילת רישוי נגד חברת האבטחה.

הבוקר הובאו שני החשודים בפני בית-משפט השלום באשקלון, לצורך דיון הארכת מעצרם (10 בינואר). לקסיה ייחסה המשטרה עבירות של נשיאת נשק, פציעה כשהעבריין מזויין, ירי באזור מגורים ושיבוש. החשוד ה.ג נחשד כאמור רק בשיבוש ובסיוע לאחר מעשה.

החשוד בירי, שמיוצג באמצעות עו"ד אלכסנדר שקלובסקי, טען כי היה לו סכסוך עם הקורבן וכי הוא נפגש עמו לאחר שעל-פי החשד הותקף. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בשמונה ימים. אולם, לאחר הדיון, השופטת דורית בונדה, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרו של קסיה עד ה-14 בינואר.

השופטת בונדה, שחררה את המנהל למעצר בית

בדיון בעניינו של ה.ג, טען נציג המשטרה כי החשוד עודכן מפיו של קסיה כי הסתכסך עם אנשים אחרים וביצע ירי. לפי-כך הורה לסגן שלו לקחת את הנשק מקסיה ובמקום להעביר אותו למשטרה, אפסן אותו כביכול לא קרה דבר. "לא מדובר באי דיווח, מדובר בשיבוש משמעותי של חקירה", טוענים במשטרה.

סנגורו של ה.ג, עו"ד חפץ חיים, טען כי מרשו ביצע את המוטל עליו בחוק ועדכן את כלל הגורמים. בתום הדיון, התרשמה השופטת בונדה כי ניתן להמשיך בחקירה בעוד החשוד משוחרר למעצר בית עד ה-13 בינואר ותחת תנאים מגבילים נוספים.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט