בן 14 השליך אבנים לעבר נהגים ערבים

שתף כתבה עם חברים

לפי כתב האישום, כנקמה על רצח החייל אלמוג שילוני בידי מחבל, הקטין ושלושה חבריו השליכו אבנים לעבר שני כלי רכב בהם נהגו ערבים

 yad im even

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד דפנה אברמוביץ', הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר כתב אישום נגד קטין בן 14 בגין סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה. לפי כתב האישום, הקטין ושלושה חבריו – גם הם קטינים – קשרו קשר ליידות אבנים לעבר כלי רכב ובו נהג ערבי, בתגובה לפיגוע הדקירה במהלכו נהרג החייל אלמוג שילוני ז"ל.

ב-10 בנובמבר בשעות הצהריים דקר מחבל ערבי את החייל אלמוג שילוני ז"ל, בתחנת הרכבת "ההגנה" בתל אביב. כעבור מספר שעות הודיעו כלי התקשורת שהחייל מת מפצעיו. סמוך לאחר הפרסום, הנאשם ושלושה חבריו הקטינים קשרו קשר ליידות אבנים לעבר כלי רכב ובו נהג ערבי. בערך בשעה אחת אחר חצות הם הגיעו סמוך לתחנת הדלק פז בשכונת קרית מנחם בירושלים ועמדו על מדרכה במקום. בשיחה ביניהם אמרו: "הם עושים פיגועים, בואו נעשה גם להם". אחד הקטינים אמר: "וואי, הנה ערבי במיניבוס" וגם "הם עושים לנו דברים כאלה, נעשה גם להם".

באותה העת מונית ובה נהג ערבי נסעה במקום סמוך לנאשם ולקטינים האחרים. אחד הקטינים צעק לעבר נהג המונית "מוות לערבים", וזרק לעבר המונית אבן. בהמשך עבר רכב מסוג טרנזיט נהוג על ידי נהג ערבי. הנאשם והקטינים האחרים הרימו כל אחד אבנים ורצו לעבר הטרנזיט. אבן שזרק הנאשם לעבר הטרנזיט פגעה בו מאחור. לפי הפרקליטות, "במעשיו, זרק הנאשם בצוותא עם אחרים אבנים לעבר בני אדם שעל נתיב תחבורה וכלי תחבורה בכוונה לפגוע בנוסע בנתיב תחבורה או כלי תחבורה או לסכן את בטיחותו, בדרך שיש בה כדי לפגוע בשימוש החופשי והבטוח של נתיב התחבורה או כלי התחבורה או בבטיחותו של נוסע כאמור או כדי לסכן את השימוש או הבטיחות האמורים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות