סרט מלחמה: צמרת המשטרה נערכת למאבק בארגון פשע נאסר חרירי

שתף כתבה עם חברים

המפכ"ל, ראש אח"ם, מפקדי המחוזות חוף, צפון ולהב 433 התכנסו לדיון חירום עם דגש מיוחד על נאסר חרירי שעל רקע התיקים הכבדים בהם הסתבך מעביר מסרים לארגוני הפשיעה, כי הוא היה ונשאר ראש ארגון הפשע הכי גדול וחזק בישראל * נסיונות החיסול של האחים איסקוב בנשר, הדקירה של ג'רושי בכלא רמלה, רצח גילי מזרחי בקריית אתא, ומעל לכל המלחמה נגד ארגון הפשע של סמיר בכרי מנצרת

נאסר חרירי כועס? (צילום: יריב כץ באדיבות ידיעות אחרונות ו-YNET)

אחרי סוף השבוע הסוער בגזרת האלימות החמורה בחברה הערבית, ובכלל, זימן מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי דיון מיוחד במטה של מחוז חוף בחיפה. על הפרק בין היתר, מידע מודיעיני מבוסס על התפרעות חסרת מעצורים מצד הפלגים השונים בארגון הפשע של משפחת חרירי, מהמשולש ומרכז הארץ עבור בקריות ובגליל המערבי ועד לנצרת והעמקים (19 יוני).

עם המפכ"ל שבתאי הגיעו ראש אגף חקירות ומודיעין (אח"מ) במטה הארצי, ניצב יגאל בן שלום יחד עם גורמי מודיעין רלוונטים בלהב 433, ובדיון השתתפו גם מפקדי המחוזות חוף וצפון.
לצידם ישבו מפקדי היחידות המרכזיות (ימ"ר) – חוף, צפון ועמקים, המומחים בשטח לארגון הפשע חרירי שבסוף השבוע האחרון בלבד מייחסים לו שלושה מעשי רצח לפחות, ארגון רב זרועות שמטריד מאוד את הבלשים והחוקרים הכי קשוחים בצפון.

על רקע המשך גאות הפשיעה בחברה הערבית מתקשים ביחידות המרכזיות למקד את תשומת הלב בתמנון של ארגון חרירי אשר זורע אימה גם בקרב העבריינים הבכירים בכל הארץ – ערבים ויהודים כאחד. הגופות מתחילות להיערם וזו רק ההתחלה יודעים לומר במשטרה לנוכח הצד השני במלחמה: ארגון הפשע של סמיר בכרי מנצרת אשר ספג השבוע שתי פגיעות קטלניות ועוד מספר פצועים קשה בשבועות האחרונים.

בעקבות העומס בתיקי רצח, מדוברות המשטרה נמסר כי חקירת הרצח הכפול של עלי ומוחמד פאחורי, שלפי החשד נרצחו רק משום שהם קרובי משפחה של בכיר בארגון בכרי, תועבר ליאחב"ל, והמשמעות היא הרחבה והעמקה של הטיפול בארגון חרירי (פרטים בהמשך).
"בדיון הציגו מפקדי הימ"ר סטטוסים על האירועים בגזרתם ואודות מאמצי החקירה והפעילות המבצעית סביב כל האירועים", מסר ל"פוסטה" עוזרו האישי של המפכ"ל, נצ"מ ברוך הוניג.

החרירי'ז – שלושה פלגים
ארגון הפשע חרירי מורכב ממספר פלגים של משפחות חרירי, אגברייה וסביחאת, כולם עוסקים בפשיעה חמורה הכוללת סחר בסמים ואמצעי לחימה, הפעלת מועדוני הימורים, הלוואות וגביית חובות.
המשפחה המקורית חרירי התגוררה בעבר בטייבה, בכפר סאלם הסמוך למגידו ובאבו סנאן שבגליל המערבי. בעקבות סכסוך הדמים ההיסטורי עם משפחת עבדל קאדר מטייבה, עזבו בני משפחת חרירי את העיר ועברו לג'לג'וליה ואום אל פאחם.

תחומי הפעילות לא השתנו, להיפך, הם התרחבו. מוטת השליטה המוחלטת שלהם כוללת מיזמי פשיעה בכל ערי המשולש והשרון, העמקים והגליל עד נצרת באמצעות הבוס הכל יכול של המשפחה, נאסר חרירי יחד עם מאלק אגברייה-חרירי מאום אל פאחם הנחשב לאיש הכספים הבכיר.
בסצינת הפשע של ערי החוף בצפון, חיפה, קריות, עכו ונהריה, שולטים ללא עוררין וויסאם חרירי מאום אל פאחם ובאסם חרירי מאבו סנאן.
הפלג השלישי של ארגון חרירי מזוהה עם משפחת סביחאת מכפר סאלם אשר חבריה נוגסים במיזמי פשיעה שונים בגליל המזרחי, טבריה, עפולה וגם חיפה.

כל הפלגים מהווים זרוע אחת לכאורה, בסך הכל מדובר בכמה מאות של חיילים ואנשי מבצעים, ולצידם אנשי עסקים שמגלגלים עבורם מאות מיליונים גם בעסקים חוקיים. להמחשה, ארגון הפשע האימתני של קוטייר עודה מג'לג'וליה צמח כחלק בלתי נפרד מהארגון של נאסר חרירי, והוא נאמן לו עד היום הזה.
כל זרוע שומרת על הגבולות ותחומי העיסוק שלה אבל מטבע הדברים על רקע מחלוקות כלכליות וענייני כבוד, גם בין שלוש הזרועות התגלעו סכסוכים, כולל מעשי רצח, הגם שנרשמו סולחות, ומה שבטוח: בבתי הסוהר הם מאוחדים ומהווים את אחד הכוחות החזקים ביותר.

שייח מאחק חרירי אגברייה על רקע בעיר טייבה (פוסטה)

תיאוריית הפופקורן
בשנה האחרונה המשטרה בהשראת סגן השר לביטחון פנים, יואב סגלוביץ (יש עתיד), הניעה מהלך אסטרטגי שנועד למוטט את ארגוני הפשע בחברה הערבית, באמצעות תקיפה כלכלית לצד פעולות משטרה קלאסיות של הפללת יעדים. המהלך החל לשאת פירות, אולם סדרה של שבעה מעשי רצח בשבוע האחרון טרפו את הקלפים, והמסכים במשרד לבטחון פנים ובמטה הארצי שוב אדומים.

בכל הקשור לטיפול בארגון פשע חרירי, יאחב"ל הצליחה לסבך את שני ראשי הארגון הבכירים ביותר, מאלק אגבריה-חרירי ונאסר חרירי, בשני תיקים כלכליים גדולים של סחיטת זוכים במכרזי קרקעות בטייבה ואנשי עסקים בצפון הארץ. אולם, המעצר אינו מונע מאנשיהם הרבים בחוץ להמשיך את הפעילות הפלילית, ואף להגביר אותה דווקא לנוכח התפיסה של נכסים בשווי מיליונים.
למעשה, המעצרים האלה מוכיחים את "תיאוריית הפופקורן" – המשטרה עוצרת קבוצות של עבריינים ממשפחות פשע בחברה הערבית, ובתוך זמן קצר יוצאים לאור מהכפרים עוד עשרות עבריינים חדשים, שאפקט ההרתעה אינו עובד עליהם.

כך או כך, מאז המעצר של נאסר חרירי בתיק סחיטת מכרזי הקרקעות בטייבה, השם שלו עולה שוב ושוב בדו"חות המודיעין של המשטרה במחוז צפון, חוף ומרכז. ביאחב"ל כבר הזכרנו, וכעת גם בשירות בתי הסוהר אשר עומד לכרוע תחת העול המודיעיני שנכפה עליו לנוכח אינספור הסכסוכים ועוצמת התעוזה והאלימות.
לפני כשבועיים נרשם אירוע חמור בבית המעצר ניצן. בשעת הטיול בחצר אחד הבחורים של משפחת ג'רושי, שגם היא מתחילה לגדוש את בתי המעצר בדרך לבתי הסוהר, הוזמן לבירור בחדר המזוהה עם אנשי חרירי, סיפר ל"פוסטה" יודע דבר. לדבריו, איך שג'רושי נכנס לחדר אחד העצורים דקר אותו בצורה חמורה, שחייבה את הנהלת הכלא להוציא אותו לטיפול בבית חולים, מה שחייב את דוברות שב"ס גם להודות בקיומו של האירוע.

פרסום האירוע ב"פוסטה" עורר סערה בעולם התחתון, התובנה של כולם היתה שנאסר חרירי כועס, על כך שהמשטרה מאיימת עליו במאסר ממושך, ועל כך שיש כאלה החושבים שאם הוא בדרך למאסר ניתן להתחיל לפזול לעבר אזורי השליטה שלו, בפנים ובחוץ.
האירוע איים להבעיר את בית המעצר ואת כל בתי הסוהר, אבל לפי מקורות רלוונטים די מהר התקיימה סולחה עם בכירי משפחת ג'רושי, שגם הם שהו בבית המעצר. העובדה שנאסר חרירי עצמו לא היה בחדר בזמן הדקירה אפשרה להרגיע את הרוחות, ולמנוע משכירי החרב העזתים הרבים בבתי הסוהר להמשיך לקבל קנטינות ושאר הטבות בתמורה לדקירות של יעדים אסטרטגיים.

האירוע הזכיר לגורמי המשטרה בצפון את העובדה שהחריריז' משתוללים בחוץ לפי הוראה של הבוס מתוך הכלא. "נאסר מעביר מסרים לכל ארגוני הפשיעה בצפון, ולנציגיהם בתוך בתי הסוהר, כי הוא היה ונשאר ראש ארגון הפשע הכי גדול והכי חזק בישראל", אומר עבריין מצפון הארץ ומפנה לאירוע האחרון בקריות, כאשר חולייה מעורבת של ערבים ויהודים מאזור הקריות והגליל המערבי נעצרה בחשד שהיתה בדרך לחיסול של האחים איסקוב מנשר, שמפעילים קו הלוואות וגבייה בנשר.

ניסיון החיסול הראשון סוכל על ידי המשטרה, כאשר חולייה של חברים בארגון חרירי נעצרו עם כלי נשק בדרך לחיסול של האחים איסקוב (אין קשר בין האחים איסקוב מנשר לאחים איסקוב מקריית ביאליק, שאחד מהם נרצח לאחרונה יחד עם בנו, פוסטה). החשד של האחים איסקוב היה, שאת המידע על המיקום שלהם סיפק לחולייה של חרירי עבריין מעכו בשם שי קובס. חלפו כמה שבועות ומטען חבלה רב עוצמה התפוצץ ברכב של קובס כאשר ירד מרכבו לפיצוציה בשדרות אח"י אילת בקריית חיים.

חלפו עוד כמה שבועות ואותו קובס נעצר עם אחרים  בדרך לחיסול של האחים איסקוב בנשר, אחרי שכבר ניסו לחסל עבריין ממשפחת הפשע רובאי שנאלץ לעזוב את עכו ועבר לנהריה עקב סכסוך עם הכנופיות העכואיות.
בלשי ימ"ר חוף שמנהלים את החקירה אינם מפרטים עדיין איזה מידע בדיוק הוביל למעצרים, אבל לפי בית המשפט למשטרה יש חומר ראיות מעניין בנושא.

לפי המשטרה, שי קובס פועל בשירות ארגון חרירי (פייסבוק)

נאסר חרירי נגד סמיר בכרי
עכשיו עוברים לסקירה של מחוז צפון את אירועי ארגון פשע חרירי בשטח השיפוט שלהם, עם דגש על נצרת.
העבריין נעים סורי מנצרת ריצה 27 שנות מאסר במהלכן עבר אינספור טלטלות לרבות בריחה אחת במהלכה חבר לארגון הפשע של משפחת מוסלי, מה שהפך אותו מאסיר מסוכן וסכינאי המשתמש בהרואין, לאיש כספים שהחל לנהל מהכלא קו הלוואות משגשג. עם כל הכבוד, מספר חודשים לאחר שהשתחרר מהכלא הוא נרצח בכניסה לבית מגורים בנצרת.

בכל הקשור לביצוע הרצח, האצבע המאשימה כוונה לארגון הפשע של סמיר בכרי, צעיר בן 30 המוגדר כיעד מספר 1 של ימ"ר צפון ואימת העבריינים בעיר, שבעצמו מסתובב עם שיירה של מאבטחים.
זמן קצר אחרי הרצח, מספרים יודעי דבר, נאסר חרירי דרש את חלקו בכסף הרב שהותיר אחריו האסיר המשוחרר סורי. מנגד התייצב בכרי עם ארגון רב עוצמה משלו ודרש אף הוא את החלק שלו. מה בדיוק קרה בינהם יהיה קשה לדעת, אבל בסביבה של הנצרתים יודעים לספר על לפחות שיחת טלפון עצבנית אחת שבה כמות האיומים, הקללות והלכלוכים ההדדיים לא הותירו ספק בקשר למלחמה הממשמשת ובאה, בין היתר על רקע העסקים בהם מעורב חרירי בסביבה של נצרת אשר הפכו ליעדים של ארגון פשע בכרי.

נעים סורי צילום: פוסטה
השאיר כסף שמתדלק מלחמה. נעים סורי (צילום: פוסטה)

יד ימינו של בכרי הוא מוחמד פאחורי המכונה "עבאש", עבריין מסוכן ממשפחה טובה, כך מספרים עליו בנצרת. פאחורי מוגדר במשטרה כאיש המבצעים של ארגון סמיר בכרי, ומטבע הדברים זה מה שחושבים עליו גם בארגון חרירי, מה שהפך אותו ליעד ראשון לחיסול לפני שמגיעים לראש הארגון.

כך, למרות שנאסר חרירי עצור כבר למעלה מחודשיים, חוליות של ארגון חרירי מנהלות קרבות ירי לאור היום בעיר ומחפשות את עבאש 24 שעות ביממה. במשטרה יש מידע על הוראות שנשלחו מנאסר חרירי לכל ראשי ארגוני הפשיעה הבכירים – "לא להתערב בסכסוך עם בכרי".
לאן זה יוביל? לא ברור, אבל קצב האש לא נרגע.

כך למשל, בלילה שבין 4 ל-5 ביוני, עבאש ומקורביו השתתפו בשמחה של משפחת פשע בישוב בסמ"ת טבעון. לפי החשד, בעקבותיהם היו חברי חוליית חיסול של ארגון חרירי. סמוך לסיום האירוע נכנסו עבאש ומקורביו למכונית והחלו בנסיעה לכיוון נצרת, כאשר הגיעו לצומת מגדל העמק הרכב עם חוליית המרצחים הצליח להיצמד אליהם ושחרר לעברם עשרות כדורים. למזלו של עבאש, ברגע האחרון הוא בחר שלא לנסוע ברכב שלו, תחתיו נסעו בו שני צעירים המזוהים כחברי הארגון שלו, ס"ש ו-י"ס, שניהם נפצעו קשה מאוד והובהלו לבית חולים העמק שם הצילו את חייהם.

הפספוס לא עצר את המצוד אחרי עאבש, להיפך, נראה כי ההוראה בארגון חרירי היתה לפגוע בכל מחיר בפאחורי או במי מבני משפחתו.
חלפו שבועיים ובליל יום חמישי שלוש דקות אחרי חצות (17 יוני) שני צעירים ממשפחת פאחורי עשו דרכם לנצרת מכיוון חיפה במכונית סוזוקי. מסיבה לא ברורה הם עצרו ליד תחנת אוטובוס בצומת שער העמקים, ואז הגיח משום מקום רכב אחר שריסס צרורות של כדורים לעבר יושבי הרכב, האח הצעיר מחמד פאחורי (21) ואחיינו הקטין עלי פאחורי (15!!!) שלמו בחייהם.
בעוד שבמשפחת פאחורי מקוננים על מותם של שני הצעירים, אשר אינם מעורבים בחיי הפשע, החקירה של הרצח הכפול הועברה ליאחב"ל, אבל לא חלפו 24 שעות ורצח נוסף נרשם בגזרה.

עלי ומחד פאחורי. יצאו מחתונה ושמשו מטרה למחסלים של בן המשפחה מוחמד פאחורי, איש המבצעים בארגון הפשע של סמיר בכרי

רצח גילי מזרחי
גילי מזרחי, בעלים של קו הלוואות מקריית חיים נרצח על ידי מתנקש ביציאה מבית בקריית אתא (17 יוני).
במשטרה מכירים את מזרחי כמי שהיה פעם איש מבצעים בארגון מיכאל מור, אבל בשנים האחרונות עבד בשיתוף פעולה הדוק עם וויסאם ובאסם חרירי אשר חולשים למעשה על השוק ההלוואות מחיפה ועד נהריה, עם דגש מיוחד על הכסף הגדול בקריות.
כיווני החקירה בשלב הזה מדברים על אפשרות שמדובר בחיסול נוסף של שורדי ארגון מיכאל מור, אבל יודעי דבר בקריות טוענים שאפילו שמוליק הרוש לא היה מעיז לפגוע באיש כספים של משפחת חרירי. לפיכך, כיוון החקירה נוסף הוא שהבוסים מארגון חרירי החליטו על החיסול של מזרחי, אם זה נכון מדובר ברעידת אדמה שמבשרת על בואו של הגיהנום: ארגוני פשע ערביים שמחסלים עבריינים יהודים, על זה עוד לא שמענו כאן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
28 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות