חשד: שני תושבי רהט חטפו אדם אחר ופצעו אותו באופן קשה

שתף כתבה עם חברים

החשודים שוחררו בתנאים מגבילים בעקבות בקשה שגויה שהגישה המשטרה ועליה שמו של אדם אחר במקום שמו של אחד העצורים

הקורבן סבל משברים וחבלות ונזקק לטיפול רפואי בבית חולים (אילוסטרציה: Ali Yahya מאתר Unsplash)

שני תושבי רהט, בני 26, נעצרו בחשד שב-11 ביוני חטפו אדם אחר, תקפו אותו וגרמו לו לחבלות. לפי המשטרה, נוכח פציעתו ושברים מהם סבל, האיש אף נזקק לטיפול בבית חולים.
מהחקירה עולה, כי השניים ביצעו את העבירות על רקע סכסוך עם הקורבן, שהצליח להתקשר למשטרה לאחר שהותקף.
בדיון שני להארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בבאר שבע, השופט יריב בן דוד חשף בהחלטתו פרטים נוספים מתיק החקירה: "החשודים, יחד עם אחרים קשרו קשר לחטוף את המתלונן באמצעות רכב, ובהמשך תקפו אותו בכלי נשק קרים. הקורבן נחבל קשות, בין השאר נגרמו לו שברים בצלעות, פגיעה בכבד ובכליה, והוא הובהל לבית החולים". עם זאת, המניע לסכסוך טרם נחשף.

בתום דיון זה, מעצרם של שני החשודים הוארך עד 21 ביוני, אז ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם של החשודים פעם נוספת. הסנגור, עו"ד אסף דוק, הכחיש כל קשר של מרשיו למיוחס להם, ועתר לשחררם בתנאים מגבילים.

עו"ד אסף דוק

במהלך הדיון התברר כי בקשת המשטרה להארכת מעצרם של החשודים היתה שגויה, מפני שבמקום שמו של אחד מהחשודים, הופיע בה שמו של אדם אחר. נוכח טעות זו וטענת הסנגור כי אחד מהחשודים מוחזק בניגוד לחוק לאחר שתוקף הארכת מעצרו פג, הצדדים הסכימו לבסוף על שחרורו בתנאים מגבילים.
בהמשך התקיים דיון בעניינו של החשוד הנוסף, אז התברר כי החשד נגד החשוד ששוחרר בעוצמה גבוהה יותר. לפיכך, השופט בן דוד קבע כי החלטת השחרור של החשוד הראשון משפיעה על ההחלטה ביחס לחשוד השני, ולכן קיבל את טיעוני הסנגור והורה גם על שחרור חשוד זה למעצר בית.
עו"ד דוק מסר בתגובה: "טעות ברישום פרטיו הנכונים של חשוד אינה הקפדה על קוצו של יוד לשם ההקפדה בלבד ובוודאי אינה 'טעות טכנית'. מדובר בהקפדה היורדת לשורש ההליך המשפטי התקין ושמירה על זכויות החשוד. טוב יהיה אם המשטרה היתה מקפידה יותר לבצע רישום זה בחרדה תוך הבנה שלבקשת מעצר משמעות דרמטית במיוחד, הן על חירותו של אדם והן על שמירה על ביטחון הציבור".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות