אישום: דרס למוות נער בן 13 ביום הכיפורים

שתף כתבה עם חברים

הנאשם התבקש לבצע בדיקת דם על מנת לבדוק האם הוא שיכור, אך הוא סרב. במקביל לאישום הוגשה בקשה להארכת מעצר: "לחובתו של הנהג 43 הרשעות קודמות"

ערן אזולאי (צילום: גדעון מרקוביץ')

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (29 נובמבר) לבית המשפט המחוזי העיר כתב אישום נגד ערן אזולאי (בן 45), באשמה שבערב יום הכיפורים פגע עם רכבו בברק חורי ז"ל (13) בעת שרכב על אופניו והביא למותו. הוא מואשם בעבירות של המתה בקלות דעת ונהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מיכאל כהן, בערב יום הכיפורים אחרון (15 בספטמבר) סמוך לשעה 19:00, נהג אזולאי ברכבו בכביש 4 לכיוון צפון, זאת לאחר שבשעות הצהריים שתה משקאות אלכוהוליים ליד בית חברו בבאר יעקב. נוכח כניסת יום הכיפורים, הייתה תנועת כלי הרכב בכביש מועטה ואיטית.
באותו הזמן רכב הנער ברק ז"ל על אופניו בכביש בנתיב נסיעתו של אזולאי ולפניו. במהלך רכיבתו, עצר הנער את רכיבתו בנתיב הנסיעה, בסמוך לעוברת אורח שפגש באקראי, שרכבה אף היא על אופניה, ושאל אותה כיצד מגיעים לרחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה.

משהגיע הנאשם אל מקום עצירתו הוא התנגש במנוח בעוצמה, עם חזית הרכב. כתוצאה מההתנגשות, כמתואר, הוטח ברק אל אספלט הכביש, למרחק של כ-63 מטרים. כתוצאה מכך נפצע באורח אנוש וזמן קצר לאחר מכן נפטר מפצעיו.
במקביל לכתב האישום, הוגשה בקשה להארכת תנאים מגבילים במסגרתה התבקש בית המשפט להורות על פסילת רישיון הנהיגה של אזולאי, הארכת מעצר הבית, הפקדת ערבויות ועוד. בבקשה נכתב בין היתר כי עם הגעת כוחות משטרה אל זירת התאונה, התבקש הנאשם לתת דגימת נשיפה במכשיר הינשוף לצורך בדיקת שכרותו ונאות לעשות כן. בד בבד, סירב הנאשם לבקשת אנשי המשטרה לבצע בדיקות דם לצורך איתור סמים ואלכוהול.

בין הראיות נגד אזולאי מצויים דו"ח בוחן תנועה וסרטון מצלמות אבטחה המתעד את נסיעתו של המנוח על גבי אופניו, ונסיעת הנאשם אחריו בכביש 4 בו נסעו, מרחק וזמן קצרים טרם להתרחשות התאונה. בסרטון נראית תאורת הדרך שפעלה היטב בעת התאונה והכביש נראה מואר לחלוטין.

ברק חורי ז"ל (באדיבות המשפחה)

כמו כן, לטענת התביעה, ישנן ראיות המצביעות על כך שאזולאי נהג תחת השפעת משקאות משכרים בכללם, דו"ח פעולה של שוטר שפגש בו מיד לאחר האירוע, ואשר הריח ריח אלכוהול מפיו ותיאר כיצד גמגם המשיב בעת תשובתו לשאלה האם שתה אלכוהול.

מאידך, אזולאי טען כי בניגוד לממצאים – המנוח הוא זה שהתפרץ לכביש ועל כן לא ראה אותו קודם להתרחשות התאונה. בנוסף, טען בחקירתו כי הוא נהג במהירות סבירה ובזהירות הנדרשת, וזאת חרף העובדה כי ידע שנוהג ביום כיפור. עם זאת הנאשם מודה כי זמן עובר לתאונה, שתה ברכבו משקאות אלכוהוליים מבקבוק יין שהיה עמו.

זירת התאונה בכביש 4 (צילום: דוברות מד"א)

בבקשת הארכת המעצר נטען בנוסף כי לנאשם יש 43 הרשעות קודמות בהן עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בקלות ראש, נהיגה במהירות מופרזת, שימוש בטלפון בעת נהיגה, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא רישיון רכב, נהיגה ללא חגורת בטיחות, ואי ציות לתמרור עצור.עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה להשיג את סנגוריו של הנאשם עו"ד יפית מלמה ועו"ד אסף שמיר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות